Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
601
 

Giderken...

Giderken...
 

Bir külçe haline gelmişti genç delikanlı. Yaralı yüreğindeki yangını etrafındakilere hissettirmemek için küçüldükçe küçülesi geliyordu. Beyninin kimyası değişmiş ve olan bitene anlam yüklemek için boşuna güç sarfediyordu.

İçinden söylenmeye başladı:

"Kal demeni bekledim boşuna, demedin. Sen kal demedikten sonra yanında olmanın ne anlamı var ki? Bu nasıl bir vedadır ki kıyamet günüm gelmiş zannediyorum. Adımlarımın arkasında kalan izler, törpülenmiş yüreğimden arda kalan talaşlar gibi geliyor şimdi.

Yanımdan geçerken bana hafifçe gülümseyen yaşlı teyze, söyle bana şimdi; sen de acıttın mı birilerinin yüreğini gençliğinde?

Sen de yakıp, yıktın mı bir aşkı temelinden...?Kal mı dedin sevdiğin genç adama yoksa...?Hala beraberce yaktığınız sevda ateşinin sıcaklığındasınız o zaman.Onun için gülümsediniz bana ve yüzünüzdeki ışıkla yolumu aydınlatmak istediniz belki de.

Oysa benim yolum nereye çıkar, nerelere gider bilmiyorum artık.

Dünya ne küçük geliyor bana şimdi.Oysa dün okyanusta bir damla gibi hissederken kendimi şimdi Ay'dan dünyaya bakarmışım gibi geliyor.Öylece boşlukta kendi halinde dönen camdan yapılmış mavi bir top sanki karşımda duran.Ve şimdi ne kadar anlamsız, ne kadar içi boş geliyor.

Yanındayken yüzüme bakamadığın gibi giderken de arkamdan bakmadın mı yoksa?Giderken omuzlarımın üzerine bıraktığın yükün altında kalmamdan korkmadın mı?
Korksaydın elbet "kal" diyecektin.

Ben giderken seninleyim yine.

Yine seninle yaşarım, seninle son nefesimi veririm.

Bir yağmur damlasında, bir kuş cıvıltısında, sıcak bir simidin buğusunda seni anarım.

Bir bebeğin gamzesinde, bir sazın telinde seni bulurum.

Galata köprüsünde martıları senin için beslerim artık.

Gördüğüm her dilenciye para veririm, sen hep bana kızsan da.

Ben giderken seni içimde götürürüm..."

Yürümeye devam etti , arkasına bakmadan genç adam....

Fotoğraf:Ömer Burhanoğlu(aynı ayrı albümü)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

asıl kalandır,terkeden... Giden de bunun için gitmiştir zaten... Sevgiler Ahmetcim...

Neşe İleri 
 12.06.2007 13:04
Cevap :
Budur,sevgili Neşe hanım işte.Tam da buydu anlatmak istediğim.Selamlar..  12.06.2007 17:38
 

Biri gitmeli biri kalmalı belki. Böyle sevdaya dönüşür yaşanılanlar. Çoğu kez birlikte paylaşılan zamanın kıymeti bilinmez. Kalan, kaldığı mekandaki her nesneye, her gördüklerine ve her insana gidenden bir şeyler yükleyerek yaşamaya devam eder.Giden ise, geçtiği her yollara bıraktığının izlerini çizer...Yüreğinize sağlık Ahmet Bey, Sevgiler...

guguk kuşu 
 08.06.2007 10:13
Cevap :
Sevgili arkadaşım,ne söyleyebilirim ki...Paylaşımın ve katkın için teşekkür ederim.Senin de yüreğine sağlık,selamlar..  08.06.2007 15:33
 

Derdin nedir? Derdini söylemeyen derman bulamazmış bilirsin. Sana kalmalar mı düştü gitmeler mi? Hayatın içinde var bunlar biliyorsun. Bazen gitmeler düşer payına, bazen kalmalar. Hayat aldırmaz senin giden mi kalan mı olduğuna. Devam eder her gün ki hızında. Ama ne mutlu ki sana burada bizler varız. Dost elimizi uzatabilmek için omzuna. Hadi gel yasla başını omzumuza ve anlat neyin var. Dosttttt. Dostttt. ...gökyüzüne çizilmiş resimlere benzerdik/ rüzgârın peşine takılan bir nefes gibiydik/ kırdı dallarımızı fırtınalar boranlar/ kaldı bahar çiçekleri üzerinde sevgimiz/ gözlerimiz sevgiyi yüreğimiz sevdayı/ ellerimiz emeği anlatırdı usanmadan/ kırdı dallarımızı fırtınalar boranlar/ kaldı bahar çiçekleri üzerinde sevdamız/ uzak dağ başlarında yanan ateşlerdeydik/ kentin sokaklarında dalga dalga özgürlük/ direndik teslim olmadık binlerce kardelendik/ kaldı çocuk gülüşleri ışığında kavgamız.

Ayrıntıda gezinmek 
 07.06.2007 12:00
Cevap :
Dert yolcu ise biz hancıyız,ayrıntıcı dostum.Birini yolcu ederken öbürü gelip çalıyor kapıyı.Sizler gibi dostum olduktan sonra gerisini düşünmem.İyi ki varsınız...Şiirden devam...dostum dostum güzel dostum/ bu ne beter çizgidir bu/ bu ne çıldırtan denge/ yaprak döker biryanımız/ bir yanımız bahar bahçe..H.Hüseyin Korkmazgil  07.06.2007 18:46
 

Gidenler aslında kalanların izin vermesi ya da istemesi sonucu gidiyordur. Böyle hissederim. Elinize sağlık.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 07.06.2007 10:05
Cevap :
Mecburi gitmeler ya da mecburi kal diyemeler olmaması dileğiyle selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum Serap hanım,hisleriniz sizi yanıltmıyor...  07.06.2007 10:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 242
Toplam yorum
: 879
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1765
Kayıt tarihi
: 24.06.06
 
 

1970 doğumluyum.Karadenizin bir sahil şehrinden, hayatın güler yüzlü tarafına tutunmak için İstan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster