Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '17

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
669
 

Giderken

Giderken
 

Gidene dur denmez gün geldiğinde. Zaten kafasına koymuştur gitmeyi; virgüller tükenmiş, geriye sadece nokta koymak kalmıştır. 

Zannederiz ki, gidenler terketmiştir kalanları. Hayır... Zannederiz ki, ne yaparsa yapsınlar kalanların yanında olacak gidenler...

Bazen, kalanlar yolluğunu hazırlar gidenin. Biraz suçluluk duygusu, biraz pişmanlık, biraz özlemdir gidenin heybesine doldurulan. Gerek var mıdır buna? Sanmam... Gidenin heybesi zaten kırgınlıklarla, kızgınlıklarla, suskunluklarla doludur. Kimisi bağıra bağıra gider, kimisinin gidişi suskundur.

Susarak gidenler, kolay kolay nokta koyamayan karakterlerdir aslında. Çünkü onlar bulup buluşturup, ünlem dolu cümlelerde dahi virgüller koymaya çalışır kalmak için. Her içine atış bir virgüldür. Ancak, o gün geldiğinde; yani cümleler çıkmaz bir sokağın son birkaç adımına yaklaştığında anlaşılır ki, virgüller tükenmiş, yerini son bir vedaya bırakacak hareketi beklemektedir. Nokta koymak gibi...

Bazen gitmeden de nokta koyar insan; bedenen oradadır sadece. Ruhu bambaşka diyarlara yola çıkmıştır bile. Kalanlar onu susuyor zanneder, belki de karamsar, ezik, vurdumduymaz... Hayır, bir zamanlar neşe dolu o beden, kalanların yarattığı enkaz yığınından ibarettir artık. Bedenen de gitmeyi bekler onlar, virgülün tükeneceği günün ertesinde... 

Gidenleri suçlamak kolaydır, kalanlar çok iyi yapar bu işi. Hem kalanların kalabalıkları da çok olur. Giden susarak gider; kimi zaman da öfkeden kararan gözlerle. 

Vakit vedayı gösterir son sahnede. Terk-i diyar eden bir yolcu belirir ortada, hancıların uğurladığı. Çığlık çığlığa suskunluklarla gider ardına bakmadan.

Ne güzel bir vedadır o... 

-----------------------------------------------

''GİTTİN Mİ BÜYÜK GİDECEKSİN,

AYRILIK BİLE GURUR DUYACAK SENİNLE.

*

GİTTİN Mİ AYAKLARIN ONUN YAKININDAN BİLE GEÇMEYECEK,

GÖLGEN BİLE KALMAYACAK ARDINDA.

*

GİTTİN Mİ ONURUNLA GİDECEKSİN,

HAKLIYSAN GİDECEK, GİTMİŞSEN DÖNMEYECEKSİN...''

*

Can Yücel

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir de kalarak gidenler vardır ki en kötüsü de budur sanırım. Sizi terk etmezler ama acımasız bir aldırmazlık, hoyrat bir boş veriş, can yakan bir görmezden gelmeyle sürdürürler ilişkiyi. Kendilerini bir lütuf gibi sunar, verdikleriyle yetinmenizi isterler... Ve sonunda siz gitmeye karar verirsiniz!

Melek Koç 
 04.07.2017 22:15
 

Gerek giden gerek kalan,her ikisi de bulur belki gençliğinin baharını yeniden.Geçmişin hüznü ve kederinde kalınmaz sanırım öyle ahmakça...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 27.06.2017 15:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 674
Kayıt tarihi
: 08.10.14
 
 

YTÜ, Kimya Yüksek Mühendisi... Kağıtlar yetmiyor yazmaya... "Daha bitmedi! ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster