Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '07

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
461
 

Gidiş dönüş İzmir

Gidiş dönüş İzmir
 

Yeni tatlarla döneceksinizdir yuvaya. O tatlardan taşıyıp evdekilere tattırmak isteğiyle içiniz içinize sığmaz. Paylaşmaktan kıvanç duyarsınız, valize sığdırabildiklerinizle yola koyulursunuz. Ayrılık mı, kavuşma mı kargaşasında ayaklarınız dolanır. Yola çıkarkenki enerjiye ne oldu?.. Bu sabırsızlık nereden çıktı? Bu bilmem kaçıncı tükeniştir yoran, çağırmadan arşivden çıkıp gelen tanıdık bir duygudur. Yolun ağırlığı o zaman kor yavaş yavaş, ‘ne de çabuk geçti’ der beyniniz, ‘ama çok güzeldi’ der yüreğiniz; o film şeridine sarılırsınız bir sonraki 'sürpriz' program açıklanana değin.

Sevinçle gidilirken, kırık dökük ama gururla müdanasız, işte, birazcık gücenik dönülse de, her zaman sevecen kucağına yumulunan bir kent olmuştur İzmir. Körfez susar, saygı dolu. Sızlanmanızı dinler, sonra mırıl mırıl dalgalanır; mavi tual üzerine minik beyaz köpüklerle resimler çizer, üç beş balık başını çıkarır, martılar pike yapar, şakalaşır. Körfez konuşur tatlı tatlı.

Bir uçtan diğerine kıyıdan kıyıdan, salına salına yürüyerek varmanın tadını duyun. Vapurları, sinemaları, fuarı ve gurubuyla aynı güne ne çok eğlencelik sığar! Bakın, İzmir hoş geldin partisi hazırlamış. Kollarınızı açın, tadını çıkarın!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bu yazı sonrası kordona gidip kucaklaşmak geldi kendine özgü havası ile:) sevgilerle.

erol aslan 
 06.12.2007 20:14
Cevap :
Merhaba:) Körfezi olan kent ve beldelerin bu kucaksı coğrafyasından mı, topoğrafyasından mı denir; yaşanması güven verir insana. Ama Kordon'da yürümenin, güneşi Sakız üzerinden Atina'ya kavuşturmanın; şık bankacı olsanız da, holding müdürü olsanız da Pasaport'ta çay içip simit yemenin tadı bir yerde yoktur. Esenlik dileklerimle..  08.12.2007 22:01
 

Selamlar, Ençok sevdiğim türkü geldi aklıma. 1977 de geldim Öss Sınavı için bir daha ayrılamadım. Ama şu İzmir'in kavaklarını hala göremedim. Ama İzmir'i çok ama çok seviyorum.

Yapukay 
 01.12.2007 23:10
Cevap :
Merhaba! Polen alerjisi kaynağı oldukları öne sürülerek kesilmiş kavaklar, şimdi türküsünde Çakıcı ile yaşıyorlar. İzmir hep sevilmiş; bir gün İstanbul olamayacağız ama 'yaşamaya imrenilen bir kent' ününü sürdüreceğiz. İyi pazarlar dilerim.  02.12.2007 10:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 158
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 2376
Kayıt tarihi
: 18.11.07
 
 

İzmir'den merhaba! İzmir'de, Göcek'te, Marmaris'te, Milas'ta, Söke'de, Bodrum'da sonra yine İzmir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster