Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '06

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
757
 

Gidiyorum

Gidiyorum
 

Bavulumu topluyor ve gidiyorum. Masmavi bir deniz var gideceğim yerde, okyanuslara açılan. Üstelik deniz derken, üstünde yağ tabakası içinde yüzen karpuz ve çekirdek kabukları, kutu biralar da yok. Rengarenk balonlar asmışlar sahil kenarına. Çocukluğumun tadına doyum olmayan kağıt helvası ve pembe pamuk helvadan da var, parası olmayana bedava.

Bavuluma birkaç parça giysi koyuyorum. Ve kitaplarımı, yüzlerce arkadaşa bedel... Sonra umutlarımı, huzurumu, sabrımı ve hoşgörümü... Hayal kırıklıklarını, hırsları, sevgisizliği, bencilliği, mutsuzluğu, açlığı, yoksulluğu, maddeciliği sizlere bırakıyorum.

Gideceğim yerde insanlar üst üste istiflenmiş gibi birbirlerini ezerek yaşamıyorlar. Herkese yetecek yaşam alanı var çünkü, bunu biliyorlar. Bu insan yığınının üzerinde onların kanını emerek yaşayan bir azınlık da yok üstelik. Bedensel, zihinsel, duygusal, kültürel, dinsel sömürüyü ardımda bırakıyorum. Ben gidiyorum.

Yalandan, önyargıdan, çıkarcılıktan, dedikodudan burnu uzayan Pinokyolar yaşamıyor orada. Hoşgörü ve sevgi var çünkü.

Gideceğim yerde vapurlara martılar eşlik ediyor. Mutlu diyarların kokusu, denizle gelen hafif rüzgarlarla insanların saçlarına, yüzlerine siniyor. Huzur yapışıp kalıyor ruhlarında.

İnsanlar gülümsüyor gideceğim yerde, kaşlarını çatmıyorlar. Birbirlerini itip kakmıyorlar. Sevgilerden trajediler yaratmıyorlar. Ne olursa olsun kimsenin canını almaya hakları olmadığını iyi biliyorlar. Bu insanlar bu dünyada yaşamıyorlar.

Bavulum hazır. Gidiyorum.

Bavulumda hala yer var... Gelmek isteyene...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten öyle bir yer var mı? Eğer varsa lütfen ben de gelmek istiyorum. Fazla kilolu değilim sığarım bavuluna :) Üstelik buradan hiçbir şey almadan sadece benliğimle gelmek istiyorum. Teşekkürler paylaşımınız için. 2-3 dk okuma sürecinde dahi olsa böyle bir yere gitme ihtimalini düşündürdüğünüz için. Sevgi ve saygıyla.

drgayemm 
 15.12.2006 10:23
Cevap :
Böyle bir yer olsaydı keşke; ama bu ütopya gerçekleşebilir birgün belki de... Önce beyinlerimizde ruhlarımızda ve bu yolla belki de dünyamızda... Dediğiniz gibi, gitme ihtimali, hayali bile güzel. Sevgi ve saygıyla...  18.12.2006 17:15
 

Yolun acik olsun senin. Sular gibi... Isterdim bende, ama bavulun tika basa dolmus. Yer yok bana. Olsun. Benim de kendi bavulum var. Hep hazir. Ayrica senin gibi dolmusculuk da yapmam:-))) Sevgiler ve sagol güzel yazin icin.

pirmete 
 14.12.2006 23:45
Cevap :
Çok sağol. Vardı daha bir sürü boş yerim; ama senin kendi bavulun da iyi fikir:) Sevgiyle Pirmetecim...  18.12.2006 17:11
 

lütfen hemen benide götür ama geri getirmemeye sözverirsen birde yazılarını bana ulaştırabileceksen . mutlu ve huzurlu kal sevgiler

samiye ates 
 13.12.2006 22:28
Cevap :
Tamam, söz. Geri getirmeyeceğim:)) Sevgiler..  18.12.2006 17:10
 

Yazını okuyunca Nasıl gelmez akla.. Güneşli günler göreceğiz demiş ya... Dupduru bir yazı yazmışsın yine Pınar... Gideceğin yere benzemiş bir anlamda... Sözcüklere yüklerken bazı şeyleri ilginç hale geliyor... Seni okurken kalkıp gidesi geliyor insanın... Gitmenin dışına nasılda umut veriyor bu yazın insana... İyi insan sesi bu yazın.. Sevgiyle kal Arkadaşım...

Yücel EVRENN 
 13.12.2006 16:19
Cevap :
Yorumlarını özlemiştim, benim için öyle değerliler ki... Güneşli günler göreceğiz elbet, bir gün...  13.12.2006 16:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 132
Toplam yorum
: 409
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 3178
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Odtü mezunu; edebiyat ve sinema düşkünü biriyim. AFSAD’ta fotoğraf, Sinematek’te film yapımı üzer..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster