Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ağustos '18

 
Kategori
Ev / Bahçe
 

Ginseng Bonsai Bakımı Nasıl Yapılır?

Ginseng Bonsai Bakımı Nasıl Yapılır?
 

Minyatür ağaçlar olan bonsai bakımı önem arz eden bitkilerdendir. Bonsai bakımı ise yetiştirdiğiniz bitkiye göre değişiklik gösterir. Bazı bonsai için güneş önemliyken bazı bonsailer gölgeli yerleri sever. Sevilen çeşitlerden olan ginseng bonsai bakımı nasıl yapılır?
 
Ginseng bonsai bakımı nasıl yapılır?
Ginseng ağaçları normalde kalın ve sert yapraklı ağaçlardır. Bu özellikleri ginseng bonsai bakımı için hem avantajlı hem de dezavantajlıdır. Ginseng bonsai bakımı için en önemli faktör ışıktır. Loş ortamı sevmeyen ginseng bonsai için aydınlık önemlidir ve bol aydınlık alması gerekir. Ancak bu konuya dikkat. Güneş ile aydınlık sevmek farklı şeylerdir. Ginseng bonsai güneş sevmez aydınlık sever.
 
Ginseng bonsai ağacını direkt güneşe koymayın ancak odanın aydınlık bir bölgesine yerleştirin. Ginseng bonsai fazla su sevmez. Az su ile idare edebilir. Bulunduğu ortam nemli değilse ise ginseng bonsai ağacına 3-4 günde bir sulamanız yeterli olacaktır. Bulunduğu ortam nemliyse bu süreyi 5-6 güne de uzatabilirsiniz.
 
Ginseng bonsai budama işlemi ilkbahar aylarında yapılır. Budamayı başka mevsimlerde yaparsanız dallar ve göre yeterince beslenemez. Dolayısıyla gitsen bonsainiz solabilir.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 346
Kayıt tarihi
: 09.01.18
 
 

Pratikse.com her türlü pratik bilgiye erişim sağlamak amacıyla kurulmuş bir internet sitesidir. D..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster