Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '17

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
131
 

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları oldu.. / Hikmet Okuyar

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları oldu.. / Hikmet Okuyar
 

 
BiR ZAMANLAR SULUOVA KAYMAKAMLIĞ' DA YAPAN KÜLTÜR SANAT DOSTU VALİMİZE TEBRİKLER BAŞARILAR..
*
Giresun Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI'na ve Eşi Dr. Serpil SARIFAKIOĞULLARI'na Kadir Gecesi muhteşemliğinde, tebriklerimizi iletiyor, '' Giresun Güzellemesi '' ile Giresun Sevdası ile seveceğiniz yeni görev yerinize; güven huzur mutlulukla hoş geldiniz diyoruz.. 
*
Giresun ve İlçlerinde sosyal kültürel ve ekonomik alanda yeniden el atılacak ve ibadet aşkıyla 24 saat üç vardiya ibadet aşkıyla yapılacak çok iş var..
*
Şanlı Şebinkarahisar ve Yeşil Giresun gibi iki muhteşem şehirden oluşan Mücahit Giresun yer altı ve yerüstü zebginlikleriyle yörenin bögenin ve Türkiye'nin cazibe MERKEZİ özellikleriyle değerlindirilip ekonomiye yeniden kazandırılmayı bekliyor.. Bilgi ve birikimlerini yatırıma üretime ve canlanmaya dünüştüreceğine gönülden inandığımız yeni valimize başarılar diliyoruz
*
Sosyal, Kültürel Öncülüğü ve Ekonomik Girişimciliyle Ünlü Vali Ali Haydar Öner'den sonra Giresun için UĞUR getireceğine Giresunlu Güzel Sanatlar Öncüsü Kültür Sanat Dostları için Özel Yentenekli Gençler için UMUT olacağına inanıyoruz.. 
*
Sağlık, güven huzur ve kalıcı hizmet dileklrimşzle selam sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz..
*
Hikmet OKUYAR
ŞÜSİYAD Başkanı
.........
Harun SARIFAKIOĞULLARI' kimdir ?
*
'' 1970 yılında Kilis'te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kilis'te tamamladı. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirip, aynı yıl Emniyet Genel Müdürlüğünde Dernek Denetçisi olarak meslek yaşamına adım attı.
1994 yılı Mayıs ayında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Adaylık süresi içerisinde Eskişehir'in İnönü ilçesinde 10 ay süreyle Kaymakam vekilliği yaptı.
*
İngiltere'nin Oxford kentinde 8 ay dil eğitimi amacıyla bulundu. 1997yılında 83.dönem Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek, İzmir ili Beydağ İlçesi Kaymakamı olarak atandı.1999-2001 yılları arasında Şanlıurfa İli Halfeti İlçesi Kaymakamı, 2001-2005 yılları arasında Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2005 yılında Ordu ili Çaybaşı Kaymakamı olarak görev yaptıktan sonra 15.10.2005 tarihinde başladığı Osmaniye İli Bahçe İlçesi Kaymakamlığından 08.08.2010 tarihinde Amasya İli Suluova Kaymakamlığına atanmıştır. 20 Temmuz 2013 tarihinde yayınlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Bakanlık Hukuk Müşavirliğine atanan SARIFAKIOĞULLARI 3 Eylül 2014 yılında yayınlanan Kaymakamlar Kararnamesiyle Nizip ilçesine atanmıştır.
*
Harun SARIFAKIOĞULLARI'NIN 2003 yılında Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cihat Kürkçüoğlu ile birlikte "Adım Adım Şanlıurfa" isimli kitabı yayınlanmış olup, 2003-2004 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans yapmıştır.''
Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, Dr. Serpil SARIFAKIOĞULLARI ile evli olup iki çocuk babasıdır.
....
Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 113
Kayıt tarihi
: 29.09.12
 
 

Müzeyyen KESKİN   AMASYAŞAT Başkanı Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanı Karadeniz Sevdası Kült..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster