Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
387
 

Git evine Gandi, balon yere indi

Çakma Gandi için bu sütunda söylediğimiz bir söz vardı, Candaş Medyanın hava gazı ile Kılıçdaroğlu’nu şişirdiği günlerde: “Balonun gururu iğneyle karşılaşıncaya kadardır.” Balon patladı. Patlarken de öyle plastik bir balon etkisi de yapmadı. Öyle bir patladı ki, şişirenlerin elleri, yüzleri yara bere içinde. 

Olmayacağını biliyorlardı, biliyorlardı bilmesine de, bir adama kırk gün deli denirse o adamın deli olacağına inanlar gibi, olur, diyorlardı. Olsun istiyorlardı. Olmaz dedik, inanmadılar. Olmazdı, zira adam bir katakulli ile partinin başına geçirilmiş, toplum mühendislerinin yüklediği yapay bir misyonla ayakta kalmaya çalışıyordu. Takma bir beyindi. Bugüne dek herhangi bir başarıya imza atmamış, sadece yeminli Ak Parti karşıtlarının, aman Ak Parti gitsin de biz bu içi boş adama bile razıyız düşüncesinin bir sonucuydu. 

Miting meydanlarında gördüğü coşkulu ve ümitsiz kalabalığa seslenirken, öyle laflar ediyordu ki, bir mahalle kabadayısının, bir mafya babasının ya da ilkokul düzeyinde bir temsilin başrol oyuncusu gibi külhanbeyliği yapıyordu. Güya psikolojik bir baskı oluşturacak, karşısındaki lideri mindere çekecek, minderde yenilgiye uğratacaktı. Ezberini bozacağım, kimyasını bozacağım, dişlerini sökeceğim, ana a… a. gibi basit, düzeysiz, karşısındakine herhangi bir bozulma yaşatamayacak özdeyişler bulmuştu. Kim verdi bu aklı, hangi danışman, hangi siyaset bilimci, hangi anketçi tavsiye etti bu tür düzeysizliği bilmem ama bildiğim tek şey, ne yaptıysa kendine yaptı. Karşısındaki lidere bırak zarar vermeyi, küçülttükçe küçülttü kendisini. Türk Silahlı Kuvvetlerine, aman hükümete sert bildiri falan yayınlamayın, onları mağdur konumuna getirirsiniz, diyecek kadar kendinden geçti. 

Candaş Medya da bu sefer çok rahattı. TSK bildiri yayınlamamış, Ak Parti mağdur duruma düşmemişti. Gelsin oylar CHP’ye. İktidar partisi de hazır sivil dikta kurmuşken, halk da nefes alamıyorken, herkes açlıktan ölürken, yapılan duble yollarla doğuya şiddet götürülecekken bu millet bir daha bu hükümete oy vermezdi. Yok, verecek olanlar da yok değildi, halkın koyun kesimi vardı, onlar yine verirlerdi. Ama eskisi gibi de değildi halk. Okuma-yazma oranı yükselmişti. Önce yüzde 35’lik bir kesim koyun idi, sonra ülkedeki koyun sayısı yüzde 47’ye sonra referandumda yüzde 58’e çıkmıştı. Giderek artıyordu koyunların sayısı. Gerçekleri bir şekilde görecek bu halk ve koyunluktan vazgeçecekti. Kömür dediler tutmadı, makarna dediler tutmadı, ülke bölünüyor dediler tutmadı, ülkeyi satıyorlar dediler tutmadı, halk bu teranelerin hiç birini yutmadı. Ak Parti ne yaparsa yapsın birebir taklit ettiler, partiye içeriden ajan gazeteci gönderip nasıl başarıyorlar bize rapor et dediler, hükümetin gerçekleştirdiği hizmet politikasını seçim vaadi olarak meydanlarda dillendirdiler. 

Balon patladı. Patlayacaktı zaten. Hem aptal bu halk deyip hem de aptalların oyuna talip olursan bu millet senin bu hakaretine yüzde 50 ile karşılık verir Bay Gandi ve gönüldaşları! Şimdi oturup ağlamak vakti düştü size. Nerede hata yaptım demeyi falan bırakın, toparlanma, kendinize çeki düzen verme gayretinden falan kurtulun. Yorulmayın derim ben. Bu hükümet bu halka böyle hizmet ettiği müddetçe, ağzınızla kuş tutsanız bile, siz iktidara gelemezsiniz. Ne demişler: “İmkânsızlık karşısında inatçılık, aptallıktır.” 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Birilerinin hüznü, leşi üzerinde tepinmek o kadar tatmin edici olmalı ki; o tatminin verdiği mutluluk satırlarınızdan fışkırıyor adeta. Allah tamamına erdirsin ne diyelim. Umarız halk da ziyedesiyle tatmin olur iktidarın bundan sonraki icraatlarından. Umarım bir saatlik yola 45 liralık benzin koyup gidip, dönebilmek için bu kadar kara kara düşünmez ileride . Benzin yarı fiyatına iner de herkes aracıyla "birkaç yakın şehri dışında görmediği" Türkiye' yi karış karış dolaşıp yaşadığı ülkeyi tanıma fırsatı bulur o otoyollarda. Allah'ın adaleti üstünüze olsun.

Ayrıntıda gezinmek 
 17.06.2011 2:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 394
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 167
Kayıt tarihi
: 17.09.09
 
 

Bir kurumda yönetici olarak çalışmaktayım, 1974 Kayseri doğumluyum. Son demine varmadan hayatın h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster