Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
79
 

Gitmeliydim belki

Gitmeliydim belki
 

Gitmeliydim belki


Hoşçakal iki gözüm hoşçakal. Mis kokulu düşlerim hoşçakal. Belki de son satırımsın özümden duaya damlayan. Belki de son nefesimsin alamadığım ve sonsuzluğumsun yolcu olduğum. Yok mu çarem yok mu figanım dergahım? Ne desem bilemedim oysa ki ne sen geldin ne de ben sana gidebildim. Başlamadan bitirmek oldu görünüşte ama içte yeniden doğmaktı sana. Beyaz aşkın güzeliydi benimkisi yalnızlığa salınca kuran bir düştü. Düşlerinde avunmaktı bir çocuğun annesinin koynunda yatışı gibi.

Gitmeliydim belki de seni sende bırakıp beni benden toplayıp senin olmadığın bir şehirde yaşamaktı. Unutmadan yaşamak görmeden daha böyle deli sevmekti. Aynı şehir bana dar geliyor yüreğim dar geliyor boğuluyorum. Günbegün ölüyorum. Sokaklar kokunu getiriyor gözlerime. Her yer sen gibi akıyor düşlerime. Sanki aynasın baktıkça bakasım gördükçe sevesim geliyor. Konuşmak istesem utkum duruyor. Aklımın kösesinde bir nebze sen boy atıyor her gün yeniden başlar gibi. Korkma yalnız değilsin belki de sevemezdin beni belki de haklıydın sevememekte ama benim de bir kalbim vardı senin için atan.

Üzülme diyorum kendime usulca fısıldıyorum rüzgâra. Es esebildiğin kadar onun bağrına. Ve bazen deliriyorum helal etmem hakkımı diyorum sana ve içimden şu geçiyor’’ insan helal etmediği zaman kişi sevdiğini görmeden ölmezmiş’’ ve diyorum şükür seni görüp öyle öleceğim diye seviniyorum. Hoşçakal iki gözüm bilirim çok çağladınız yanaklarımdan hoşçakal yüreğim ve ben bu aşkı duamla örtüyorum kendimi kaybediyorum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İçte bükülüp kıvrılan duyguların hüzünlüce yeniden kendini rüzgâra verip güneşin yürekler oynatan hoşnutluğuyla eski hatıraları yerlerden toplaması ne güzel!..Duygu yüklü bir denemeydi ve anlamlıydı.Elinize sağlık Hacer hanım.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 01.09.2016 12:07
Cevap :
teşekkür ederim zaman gidiyor seninle bir anda bitmiş o nebze gözlerinde sevgiler...  02.09.2016 9:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 353
Toplam yorum
: 130
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1259
Kayıt tarihi
: 12.06.09
 
 

İnsanlar için en güzel hediye, hiçbir masrafa ihtiyaç göstermeyen tatlı bir  gülümseyiştir. Hz. S..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster