Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '16

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

Giysilere bahar detoksu 6 adımda gardıropları hafifletin

Giysilere bahar detoksu 6 adımda gardıropları hafifletin
 

Baharla birlikte gardıroplarınızdaki giymediğiniz parçalardan kurtulma zamanı


Ağzına kadar dolu gardırobunuzda giyecek hiçbir şey bulamıyor musunuz? Şimdi tam da yaza yaklaşırken, giymediğiniz eski parçalardan kurtulmanız için mükemmel bir zamanlama… Size vereceğim 6 ipucuyla giysi detoksunun hiç de zor olmadığını göreceksiniz. 

Nihayet mantoları ve çizmeleri göz önünden kaldıracağız. Önümüzdeki 7 ay boyunca onlara ihtiyacımız olmayacak çünkü. Ama yine de yaz mevsimine girmeye haftalar kala gardırobumuzda hala üstümüze olmayan ya da artık giymekten vazgeçtiğimiz parçalarla karşılaşıyoruz. Evet, belki onları arka taraflara saklayabiliriz ama yine de bizi hayatımızda kalabalık etmekten kurtarmayacağını çok iyi biliyoruz. Haydi şimdi detoksa başlayalım...

1. Giysileri bölümlere ayırın

Gardırobunuzu toplarken giysilerinizi üç bölüme ayırın: Kesinlikle elinizin altında tutmak istedikleriniz, vazgeçemedikleriniz ve emin olamadıklarınız...

2. Onlara soru sorun

Emin olamadığınız parçalara şu soruyu sorun: “Senden neden vazgeçmeyeyim?” Bu soruya gerçekten iyi bir cevabınız yoksa, o zaman artık o giysinizle ayrılmanızın zamanı gelmiş demektir. 

3. En iyi arkadaşınızdan yardım isteyin

Sizi en yakın arkadaşınızdan daha iyi kim tanır? Elbette, kimse... Stiliniz ve gardırobunuzda işe yaramayan giysilerinizle ilgili size karşı dürüst olacağından emin olabilirsiniz.

4. Biri içeri, diğeri dışarı...

Satın aldığınız her yeni giysiyle birlikte gardırobunuzu yeniden düzenleyin. Böylece hem elinizdekileri hatırlamış hem de parçaları birbirleriyle kombin yeteneğinizi geliştirmiş olursunuz. 

5. Zaman sınırı koyun

Gardırobunuzda neredeyse bir yıldır giymediğiniz parçalar var mı? O zaman onlarla vedalaşma zamanınız geldi de geçiyor bile... Emin olun, önümüzdeki yıl da onlara ihtiyaç duymayacaksınız. 

6. Başkalarını sevindirin

Kız kardeşinize ya da arkadaşınıza daha önce ödünç verdiğiniz siyah elbisenizi bu kez hediye etmeye ne dersiniz? Eminim, gardırobunuzda giyilmeyi bekleyen en az bir tane daha siyah elbiseniz vardır. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 197
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 528
Kayıt tarihi
: 27.04.16
 
 

Almanya'da doğdu. Oradaki öğreniminin ardından üniversite eğitimi için Türkiye'ye döndü. Gazeteci..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster