Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '08

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
3456
 

Gizem GÜNEŞ... Bu kıza dikkat!

Gizem GÜNEŞ... Bu kıza dikkat!
 

Gizem GÜNEŞ'e dikkat! Geleceğin yıldızı!


GİZEM GÜNEŞ... Müthiş bir ses, geleceğin yıldızı! Çok güzel bir Türk kızı.

İlk "Popstar" yarışmasını o kadar zevkle seyrettim ki, yayın saatinde başka bir şeyle ilgilenmedim. Zamanla alaturkası, şusu busu çıktı ama ilk popstar güzelliğini yakalayamadı.
Hele diva diye göklere çıkarılan muhteremin uzun, sıkıcı, ve kendini havalarda gören yorumları, fevkalâdenin fevkinde bir görünüm arzetmedi.

Bir de seçmelerde kaliteye dikkat edilememesi beni daha da üzdü. Bilmem ne pavyonunda çalışan, kaşarlı tost meraklısı hatunlar, geçmişi karanlık, hatta okuma yazma bilmeyen beyler(!) doldurdu yarışmaları. Türkçe'yi doğru dürüst konuşamayanlara, eğitimsizlere kucak açıldı adeta. Şimdi de bir Popstar bitince yenisi başladı, geçen yarışmalarda elenenlerin oluşturduğu kadro ile. Maksat reyting ve para. Millet, Devlet düşünülmüyor mu acaba?

Konumuza bu şekilde başlamamın sebebi; GİZEM GÜNEŞ gibi pırıl pırıl gençlerimizin de var olduğunu anlamakta gecikmemiz. Türkiye'yi müzik alanında her platformda temsil edebilecek bir genç kızımız. İnternet ortamında bir ileti aldım ve Gizem'in videosunu izlemeye başladım. Aslında biraz bakıp silecektim ama yapamadım.

O büyüleyici ses beni alıkoydu, ağzım açık dinlemeye başladım. Bunu bana niye göndermişlerdi, kimdi bu kız? Ya Amerikalı, ya İngiliz...

Söylediği şarkı İngilizce, niye internet ortamında dolaşıyor? Benzer güzellikte sesi olan epey yabancı şarkıcı tanıdım. Müzik otoritesi değilim ama seviyorum müziğin her çeşidini. Bizim amanlı, yamanlı, acılı lahmacun bulaşmışlarını değil tabii.

Sonuna kadar dinledim bu çooook güzel sesli ve harikulâde güzellikteki kızın şarkısını. Ama bu arada ismini ararken gördüm, GİZEM GÜNEŞ. Allah Allah! Bir Türk kızı...

Sesi güzel, kendi güzel, İngilizce yorumu güzel. Türkçesi de aynı güzellikte, Türkçe şarkıları yorumlayışı da...
Çok da asil bir duruşu var; belli ki ailesi eğitimine, yetişmesine emek sarfetmiş. Böyle Türk aileleri önünde saygı ile eğiliyorum. Gurur duyuyorum onlarla.

Bence, Başbakanımızın dediği gibi Türk ırkının kökünü kazımayacaklar ama Türk Milleti gittikçe yozlaşacak ve kalitesizleşecek böyle politikalar uygulanırsa. Önemli olan 3-5 çocuk dünyaya getirmek değil, bakabileceğimiz kadar çocuk sahibi olmak ve onların eğitimlerine ve ülkesine faydalı birer insan olarak yetişmesine yeterli katkıda bulunabilmek.

Ben bu konularda derin bir hayat tecrübesine sahibim. GİZEM GÜNEŞ, çok iyi yetiştirilmiş. Bu sesle ve kalite ile devam eder, birtakım psliklerin etkisinde kalmazsa Türkiye'nin starı olur. Ama Devlet'in de böyle yetenekli, güzel insanlarımıza sahip çıkması, desteklemesi, uluslararası müzik piyasasında tanınması için ilgilenmesi gerekir.

"Bu iktidar mı?" diye sorarsanız cevap vermek istemem. Kendiniz düşünün!

Gizem'in bir güzel web sitesi var. Gerçekten çok güzel ve titizlikle hazırlanmış bir web sitesi, yöneticilerini kutlamak gerekir. Web sitesine ufak bir eleştiri yaparsam, admin kızmasın! Orada bir yorum yazdım, benim kullanıcı adımı kabul etmedi, (mustafamumcu.com) idi, (mustafamumcu) olabilirmiş. Sonra yorum yazarken askeri disiplin istiyorlar, ifadeleri (mimikleri) çok kullanmayacakmışız filân. İnsanlar lüzumsuz yere hükmedilmekten hoşlanmazlar sevgili admin. Katı kuralları biraz yumuşatın. Nihayetinde kimse o siteye esir alınmaya gelmiyor, GİZEM GÜNEŞ'i ve sesini beğendiği için üye oluyorlar.

Web sitesinin adresi http://www.gizemgunes.com Bakın ben burada MİLLİYET gibi bir büyük Gazetenin sitesinde Gizem'in web adresini verebiliyorum ama sizin sitenizde bu mümkün değil. Ne zararı var?

Youtube ve Beyaz'ın pikniktube’sinde en çok izlenen videolar arasına giren Gizem Güneş, sesinin ve yüzünün güzelliği ile haklı olarak dikkatleri çekiyor.

Kendi ifadesiyle "Nasıl olduğunu ben de bilemedim, anlayamadım ama kendimi bir anda videolarımla birlikte net aleminde buldum. İlk videomun bir kayıt programı denemesi sırasında arkadaşımın, 'Hadi Gizem şarkı söyle de onu kaydedelim' demesi üzerine oluşması, ardından da YouTube’a koyalım teklifi üzerine olur mu olmaz mı diye düşünürken hiçbir beklenti olmadan konulması ve ardından sizin ilginiz, tepkiniz, eleştiri ve istekleriniz bizi bir forum sitesi oluşturmaya kadar getirdi.. diyor.

19.07.1988 Antalya doğumlu ve şu an bir üniversite öğrencisi. Kendinden bahsederken son derece samimi ve içten, reklam kaygısı yok. Sanırım kendisini çıplak sesle ve amatörce yaptığı video kayıtlarındaki başarısıyla ifade etmek istiyor. Gizem küçüklüğünden beri müzik ve tiyatro ile ilgili olduğunu belirtiyor. Antalya Belediye Tiyatrosu’nun atölye sınavlarında başarılı olup 1.5 sene eğitim aldığını ve Üçüncü Zil tiyatro topluluğuyla bir oyun sergilediğini de ekliyor.

GİZEM, Kanal 1’de yayınlanan Emret Komutanım adlı dizide de rol almış, mutlaka seyredeceğim.

GİZEM GÜNEŞ'in Müzik Dünyamızda bir GÜNEŞ gibi parlayacağına eminim. Yeter ki böyle devam etsin ve yılmasın. Bu kadar güzel sesli ve fiziksel güzellikteki kızlarımız ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilirler ve bizleri de dinlerken kendimizden geçirebilirler.

GİZEM'e sonsuz başarılar diliyorum. Yakaladığı performansı da sürdürmesini tüm kalbimle arzu ediyorum.

Mustafa Mumcu, 05 Mayıs 2008 Saat: 08:00

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eğer ülkemizi fiziksel görünüşle temsil edicekse hiç bu işe buluşmasın.Bence dünyada TÜRK dendiği zaman güzel bayanlar değil, daha farklı şeyler akla gelmeli.Dünyada Fiziksel güzelliğiyle reklam yapmış ün kazanmış bir çok insan var zaten.Yeri geldiğinde bu kişiler ülkesinide temsil etmiş, tanıtımınıda yapmışlar zaten.Asıl olan insanlığa faydalı birşeyler yaparak tanıtım yapmak, övgü almak işte o zaman emin olun herkesin göğsü kabarır herkes gurur duyar.( Bunlar küçük ayrıntı olarak gözükebilir ama çok şey ifade ediyolar.ANLAYANA tabi.

Tufan Savtekin 
 19.07.2008 2:05
Cevap :
Sevgili Tufan bey, Siz kimsiniz ki? Sayfanız filan yok. Burası Dingo'nun ahırı mı da yorum yazıyorsunuz? Öyle uzaktan ateş edip kaçmak yok. Eleştirecekseniz yazdığımı, bir sayfanız olsun ki ben de sizin yazılarınızı okuyayım. Siz bu kızımızın sesini dinlemeden ahkâm kesmiş ve saygısızlık etmişsiniz. Sizin yazınızı bana gönderen editör kardeşimiz dikkat etmemiş galiba. Sayfası olmayanlar niye yorum yazarlar ki! Siz de ANLAMAYA bakın. Tabii anlayışınız kıt değilse. Baki selam. Baki'ye de!  19.07.2008 22:35
 

Bende Gizem'i dinleyeceğim abi. Senin beğenirlerin benim için oldukça önemlidir...Sevgiler...

Suavi ALP 
 06.05.2008 17:48
Cevap :
Beğeneceğine eminim Süavi. Şu anda YouTube'ye erişim engellenmiş ya, bu sebepten anasayfamızdaki videosu yayında değil. Açılınca yine yayına alacağım. Selam ve sevgiler.  07.05.2008 0:36
 

Haklısınız Mustafa Bey, ben de sizin kadar inanıyorum başarı grafiğinin hızla yükseleceğine... Sevgiler...

Efsane FB 1907 Baterist Metin 
 05.05.2008 18:34
Cevap :
Sevgili Baterist Metin kardeşim, Benim üzüldüğüm konu ne biliyor musunuz? Avrupalı bu şekildeki yetenekli insanlarına hemen sahip çıkar. Devlet kendisine her türlü desteği verir ve uluslararası platformda, müzik dalında bir isim olmasına yardım eder. Bizde tamamen aksi. Mesela Ahmet Ertegün kanalıyla Dünya'ya tanıtılan TARKAN,a "Yat-kalk eğitimi" yaptırmak için uğraştılar. Ne olurdu bu şarkıcımız askere alınmasaydı da devletine şarkılarıyla hizmet etseydi. Yatıp kalkacak, üstü başı çamur olacak da ne geçecek devletimizin eline? Gizem GÜNEŞ gerçekten Türkiye'yi müzik dalında en iyi şekilde temsil edebilecek yetenekte bir Türk kızı. Tabii ki yılmadan çalışması ve kendisine birtakım imkânlar verilmesi gerekir. Bu imkânlar sadece müzik prodüktörlerinin eline bırakılırsa, bu kızımızın gece kulüplerinde paparazzilere yakalanması istenir. Erol Köse vs gibilerin sistemi bu. Gizem'in buna izin vereceğini de sanmam. Skandalsız, paparazzisiz gelişmeli yeteneklerimiz. Saygılarımla.  05.05.2008 21:03
 

Bubalık hiç dinlemedim..Sen beğendiysen bizler de beğeniriz..Yolu ve bahtı açık olsun..

Ali Gülcü 
 05.05.2008 17:34
Cevap :
Bana güvendiğin için teşekkür ederim Ali. Bir kimseyi kolay kolay bu kadar fazla bir şekilde methetmeyeceğimi biliyorsun. Evet bu kızımız gerçekten methedilmeye değer. Arkasını bırakmaz, kendisini devamlı geliştirirse 1 numara olacağından eminim. Şarkı söylemek de yakışıyor kendisine. Yalnız Türkiye'mizde sistem bozuk, yıllarca Unkapı'daki çoğu kalitesiz insanların oyuncağı oldu sanatçılar. Devletin bu konularla ilgili bir politikası yok ki; sanatı, sanatçıyı tam anlamıyla destekleyen! Ben Devlet'in yetkili makamında olsam, Gizem GÜNEŞ'in kendisiyle ve ailesiyle konuşup ona Devletimizin tüm desteğini veririm, taa ki, dünyaca ünlü bir sanatçı oluncaya kadar. Ama biz dünya'ya ismimizi Taksim Meydanı'nda turistlere tecavüz edenlerimizle, ülkemizi ziyarete gelenlere tecavüz ettikten sonra öldürenlerimizle, türban tartışmalarımızla duyuruyoruz. Bu da ülkemizin kötü tanınmasına sebep oluyor. Saygı ve sevgilerimle Bubalık!  05.05.2008 18:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3047
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster