Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Şubat '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
736
 

Gizli Çekilmiş..

Gizli Çekilmiş..
 

Bakınız, bu fotograf Peru'daki Amazon ormanlarında dış dünyadan tamemen soyutlanmış halde yaşayan bir kabilenin tesadüf bir arkeolog tarafından 120 metre uzaklıktan teleskoplu fotograf makinesiyle çekilmiştir. 

Peru'da normal şartlarda hem halkın, hem de hükümet görevlilerinin yerli kabilelerle iletişime geçmesi yasaktır.

Yani kabilelerle hiç bir şekilde temasa geçilmiyor. (dikkatinizi çekmek isterim, 'geçilemiyor' değil. Geçilmiyor veya geçilmek istenmiyor)

Nedeni mi?

Nedeni bilinmiyor..

Her halde dünyanın küresel ekonomisini yöneten silah petrol gaz dolar borsa tuccarlarının bir bildikleri var heralde..

Amerika super güç olarak Amazon ormanlarındaki ilkel yaşam standardının normal yaşam standardına dönüştürmemesinin altında mutlaka bir nedeni vardır. Öyleye Amerika, uçan kuşun yörüngesini bile değiştirebilecek güçteyken Amazon ormanlarında yaşamakta olan insanların yaşam yörüngelerini neden değiştirmiyor?

Amerika, acaba yeni dünya düzeni sonrasında yeni bir başka dünya düzeni yaratılması için mi saklıyor Amazon ormanlarını?

Şimdilik bilinmiyor ama bir bit yeniğinin var olduğuna dair öngörüler yapılabilir.

Öngörüler yapıladursun, biz Amerika'yı sorgulamaya devam edelim..

Şu Amerika denen super güç Ortadoğu coğrafyası ile uğraşacağına balta girmemiş Amazon ormanlarında yaşamakta olan kabilelerin yaşam kalitesini yükseltmek için harekete geçmiş olsa nasıl olurdu diye kendi kendime sormak istedim.

Cevabını bulamadım.

Nerede İnsan hakları?

Nerede adalet?

Ben insan hakları denince, dünyadaki tüm insanların hakları aklıma geliyor!

Amerika Ortadoğu'yu ele geçirmek adına PYD-YPG-El Nusra-IŞİD-PKK gibi terör örgütlerini örgütleyerek Ortadoğu coğrafyasını kan gölüne çevirsin, sonra da terör örgütlerinin görevleri sona erdiğinde de özellikle beşbin TIR dolusu silah yardımı yaptığı PYD terör örgütüne talimat vererek ülkemizin sınırına konuşlandırarak Türk askerine mecburi operasyona davetiye çıkarıyor.

Elbette ki vatanımızın bütünlüğüne tehdit söz konusu olduğunda tüm 80 milyon Lazı Çerkezi Kürdü Gürcüsü Türkmeni Musevisi Ermenisi Hristiyanı ile birlikte tek vucut olmasını her zaman bildik biliyoruz ama Amerika'nın tıpkı satranç oyununa benzer oyunuyla ülkemizle ve Ortadoğu coğrafyasıyla oynamasına gönlüm razı olmuyor olamıyor!

Vahşi kapitalizm öylesine acımasız bir sistemdir ki, Amerika Ortadoğu coğrafyasına koşulsuz girebilmesi için 11 Eylül'de ikiz kulelerini kendi hazırlamış olduğu metetlarla yerle bir ettirmiştir, üstelik kendi halkını bile acımadan!

Şimdi ne zaman sona ereceği bilinmeyen operasyonla başta askerlerimizin aileleri olmak üzere tüm Türkiye diken üstünde ve en az zayiatla operasyonun bitmesini beklemektedir.

Peki, "Amerika Ortadoğu'daki o kendi yaratmış olduğu ateş çemberini sonlandırmak adına dıyalog yoluyla çözmeye çalışmak istese olmaz mı?" diye sorsak cevabınız ne olurdu?

Cevap yok.

Aslında cevabı çok açık ve net.

Dıyalog yoluyla çözmeye çalışmış olsa, silah fabrikaları stop noktasına gelir silah tuccarları kazanamamış olur. 

Savaşı isteyen kimlerdir oraya bakmak lazım..

Amerika, Rusya (Rusya tahtarevalli görevi yapıyor), İngiltere, Almanya, Hollanda, Fransa vb..

Hepsi de silah satıcılarıdır!

"Silah tuccarları kazanmasın" demek vatan hayınlığı değildir arkadaşlar.

Artık şu vatan hayını söylemine de bir son versek iyi olur diye düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşamakta olan herkes vatanını seviyor, kimse merak etmesin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1877
Toplam yorum
: 1078
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 507
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster