Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Beauty And The Beast

http://blog.milliyet.com.tr/bab

07 Kasım '08

 
Kategori
Hayvanlar Alemi
Okunma Sayısı
470
 

Global utanç tablosu

Global utanç tablosu
 

Günümüzde hala hayvanlar üzerinde testler uygulayan labratuvarlar olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bu durumdan dolayı Avrupa Birliği komisyonunda maymunların test edilmesinin yasaklanması için tasarı görüşülmeye acildi.. Sizlere belki içinizi acıtacak olsa da bu deneylerle ilgili bir örnek vermek istiyorum..

Nikotin testi: Deneklerin sırtları kazınarak derileri kalmayana dek üzerlerinde nikotin testi uygulanıyor. Bu yapılan işkencelerden yalnızca biri. Neyse ki ülkemizde bu tür test yapan şirketler yok fakat tabi ki bu testleri yapan firmaların ürünleri bizim ülkemizde de satılmakta. Tüm bunlar için yapılacak birşeyler olmalı... Buna dair fikirler www.haytap.org/ dan girebileceğiniz yahoo grupta tartışılıyor. Ayrıca bu işkencelere karşı insanları aydınlatmaya yönelik kampanyalar yürüten sitelerde mevcut.http://www.gatewaytohell.net/http://www.insidehls.com/Eğer bu durum ve çözümüyle ilgili düşünceleriniz ya da fikirleriniz varsa bizimle paylaşın. Çünkü bir fikir bazen çok şey değiştirir!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bir konuya bloğunuzda değindiğiniz için teşekkürler. İnsanların hayvanlardan daha akıllı yaratılmış olması onları korumasını gerektir başka şeyleri değil. Saygılar.

Alper Çitil 
 20.11.2008 13:11
 

İnsanoğlunun yatacak yeri var mı? İşte onu bilmek çok zor! Tüm savaşlar hastalıklar binbir türlü musibet; insanın kendini doğadan üstün ve değerli görmesinden kaynaklanıyor! Zincirin sadece bir halkasından ibaret olduğumuzu farkettiğimiz gün huzura kavuşacağız! Bir avuç azınlık, çoğunluğu ikna edemiyor! Çok farklı çareler aramak bulmak gerekli! Sizin gibi düşünen gençler çoğalmalı! Ümidimizi kaybetmedik lâkin artık çok yorulduk! Sizi kutluyorum! Lütfen bu konuda yazmaktan vazgeçmeyin! Yüce sizden hoşnut kalsın, her şey gönlünüzce olsun! Selamlar

Alev Meisel 
 11.11.2008 18:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 698
Kayıt tarihi
: 01.11.08
 
 

İstanbulluyum. Lisans ve yüksek lisansımı Marmara Üniversitesi'nde tamamladım.Yaratıcı çalışmalar ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster