Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '10

 
Kategori
Yurtdışı Eğitim
Okunma Sayısı
493
 

GMAT Sonuç Kağıdı’nda Hangi Bilgiler Yer Alır?

GMAT Sonuç Kağıdı’nda Hangi Bilgiler Yer Alır?
 

Gmat - GMAT Test


Bugün yine bana ulaşan e-mailler içinden birini bloğumda cevaplandırıyorum. GMAT Skor kağıdında hangi bilgiler gözüküyor?

Bu arada GMAT genellikle işletme ile ilgili MBA gibi yüksek lisans programlarına kabul için gerekli olan bir testtir. GMAT Skor Kağıdında yani okullara ve size gönderilen GMAT puan sonuç kâğıdında son 5 yıl içinde aldığınız tüm skorlar gözükecektir. Test merkezinde çekilmiş olan fotoğrafınızda GMAT score kâğıdınızı gönderdiğiniz tüm aday okullarınızda ve size gelen evrakta olacaktır. GMAT Testi için kayıt olurken eğer girdiyseniz, telefon numarası, üniversite bilginiz, not ortalamanız (GPA), bölümünüz, mezuniyet tarihiniz gibi bilgilerde GMAT Score kâğıdında var olacaktır.

GMAT Test'de Verbal, Quantitative, Total ve Analytical Writing Assessment (AWA) olarak aldığınız her puan için yüzde seklinde bir sıralamanız olacak. Bu yüzde son üç yıl içinde GMAT testini alanlar içinde sizden daha düşük skor alan bir yüzdeyi göstermektedir. Bu nedenle bu yüzde yıllara göre değişiklik gösterebilir. Örnek GMAT skor evrağını görmek yukarıda bahsettiğimiz noktaları anlamanız için yarar sağlayabilir:

GMAT Örnek Skor Kâğıdı (Sample Score Report)

Bol puanlar,

Işıl Tabağ

www.okulariyoruz.biz

GMAT ile ilgili yararlı diğer bilgiler:

» GMAT'e Hazırlanın-GMAT Practice / GMAT Preparation
» GMAT Kitapları / GMAT BOOKS · GMAT Kaplan Test Books · GMAT Official Review Kitapları (The Official Guide for Gmat Review)
» GMAT Skorları - GMAT Score
» GMAT Verbal Bölümü - GMAT Verbal Section
» GMAT Quantitative -GMAT MATH
» GMAT Analytical Writing Assessment Bölümü
» GMAT Free Download

Diğer GMAT Başlıkları GMAT Sınavı Neyi Ölçer? GMAT Sınavının Formatı Nedir? En iyi MBA programlarına kabul edilmek için gerekli GMAT skoru kaçtır? GMAT Skorları Nasıl Hesaplanır? GMAT ‘te Yüksek Puan Alma Stratejileri GMAT’E Nasıl Hazırlanabilirim? GMAT ‘e Hangi Kaynaklardan Çalışabilirim? GMAT Sınavına Nasıl Kayıt Olabilirim? GMAT Sınav Merkezleri GMAT Sınavının Geçerliligi Ne Kadardır?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 188
Toplam yorum
: 131
Toplam mesaj
: 50
Ort. okunma sayısı
: 6256
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Endüstri Mühendisi olan Işıl Tabağ, Avrupa Okullar Birliği görevinden sonra 1998 yılından bu yana..