Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
71
 

Göç

Gün Işığı

Göç etmek, yaşadığımız şehirden, kalpten gözden uzaklarda olmak. Kısa bir süre için bile olsa, olmak istediğimiz yeri kendimiz tahin etmek, nasıl geliyor kulağa güzel değil mi?

Hepimizin şikayetleri var, yaşadığımız hayattan.

Kimimiz trafikten stresten kalabalıktan kaçmak, kırsal kesimlerde toprağa yeşile doğaya burun dayamak istiyoruz.  Kırsal kesimdeki insanımız ise köyünden kaçmak modern, cafcaflı, büyük ekranlarda yer almak, yüksek topuklu ayakkabı giymekte bütün derdi. 

Yeni yerlerde, yeni kalplerde yeniden doğmak.

Kim bilebilir, belki de yenilenmek iyi olmaz mıydı?

Gerçek şu ki, Gidemiyoruz bir sonraki güne  erteliyoruz sonra bir sonraki güne, ardındaki aya yıla. Yaşadığımız hayat bizi bahtsız kılsa da göç etmeye korkuyoruz.. Alışkanlıklarımızdan kolay kolay vazgeçemiyoruz.

Birde hayatı ızdıraba sokan aşk hikayelerimiz yok mu? Ne yardan ne serden. Gitsem olmaz kalsam olmaz. Bu hayatı olduğu gibi kabullenemeyip ,”burası benim yaşamak istediğim, birlikte olmak istediğim kişi ve kişiler değil” deyip kabullenen, istemediği sıkıntılarına göğüs gerip gençliğini, yıllarını veren o kadar çok tanıdığım var ki… Kızıyorum elimde olmadan, kanlarında filizlenen korkaklığa, avuçlarında büyüyen çaresizliğe. Gözlerindeki kedere. Öyle ihtiyaçları var ki kabullenmeseler de,  Güneşli günlere, umut dolu sabahlara, eğlenceli akşamlara aşk kokan hikayelere.

Ne dersiniz" bu hayatın bir gün olduğunu o gününde bugün” olduğunu düşünüp bizi bizden alan insanları terk edebilir misiniz? Vakit kaybetmeden göç edebilir misiniz, yaşamak istediğimiz hayata. Ezber bozar mısınız….  Ezer geçer misiniz yaşam enerjimizi, elimizden alan hayatımızı bize sormadan şekil verenleri? Gün geliyor, böyle düşünen karar veriyor gitmeye ki zaman o zaman değil ve kalıyor. Beyaz saç, yorgun beden ve omuzlarına yüklenmiş geniş tecrübesiyle zamansız karar vermeye.

Düşünüyorum da, daha erken kalksa koltuğundan daha dinamik olan, bedenle uzun yollar alacak kendi için. Ama emin olunki o gün değil bugün kalksa istemediği yaşamdan hayatın ikinci baharında belki de huzur bulacak. Bir kaçımız bunu başarabiliyor ama çoğunluk sadece düşünüyor hayal kuruyor.

Büyülü bir bulut bir masal hikayesi,senin için kurulmuş bir kent, taze bir başlangıç. Genç, umutlu, güzel, yaşam dolu.

Güzel olmaz mıydı her şeye baştan başlamak, yağmalanmadan duygularımız yıkılmamış kirlenmemiş hayatımızda yeni taze bir başlangıca imza atmak. Gene de ben derim ki siz siz olun kararlarınızı zamanında alın. Başkası ne sizin zamanınızı alsın ne de yaşamınızda siz söz hakkı vermeden konuşmasın. Bu hayata yalnız geldiniz yalnız gideceksiniz. Hayat yolculuğunuzda yol arkadaşlarınızı kendiniz tahin etmeniz kadar doğal bir şey olamaz. Aksi takdirde bu yol hiç çekilmez.  

Baktınız uymuyor müsait yerde inecek var demesini bilip yanağından bir makas alarak yüzüne bir tebessümle orda onu kendi yaşamıyla bırakmak değil mi gerçek yaşam. 

Aklınıza ve yaşamınıza mukayyit olun. Yaşam kalitenizi kendiniz belirleyin......

GUNES CAMCI GÖRGÜLÜ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 180
Kayıt tarihi
: 07.09.11
 
 

Üniversitenin psikoloji bölümünü okudum. Fakat mesleğim danışmalık. Uzun yıllardır şiir  kısa zam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster