Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
116
 

Göğüs büyütme yöntemleri

Göğüs büyütme yöntemleri
 

Göğüs Büyütme Yöntemleri - Op. Dr. Defne Erkara


Göğüs büyütme, breast augmentation ya da augmentasyon mammoplasti olarak da bilinen estetik cerrahi ameliyatıdır. Göğüs küçüklüğü, kadınların estetik cerrahlara baş vurmasına sebep olan fiziksel ve hatta psikolojik rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık cerrahi ve cerrahi dışı yöntemlerle giderilir.
 
Göğüs büyütme cerrahi yöntemler
 
1- Silikonla göğüs büyütme: 1960'lı yıllardan bu yana küçük göğüslü kadınların imdadına göğüs silikonları yetişiyor. Bu konuda inanılmaz yatırımlar ve araştırmalar yapan silikon üreticisi firmalar, giderek daha kaliteli silikonlar üretmeye başladılar. Bunu da şuradan anlıyoruz: ilk yıllarda 10-15 yıl ömür biçilen göğüs silikonları, son yıllarda ömürlük diye tanıtılıyor.
 
Küçük bir cilt ve cilt altı kesisiyle açılan bölgeden yerleştirilen silikon, cep diye adlandırılan ve cerrahi olarak dokulardan oluşturulan bir hazneye yerleştiriliyor. Zamanla meme ve meme altı dokusu ile bütünleşerek, sanki kişinin kendi memesiymiş gibi benimseniyor. Göğüs büyütme yöntemleri içinde en sık yapılan göğüs büyütme ameliyatında göğüs altından, göğüs ucundan ve koltuk altından olmak üzere 3 kesi ve yerleştirme bölgesi mevcut. Bunların detaylarını ayrı bir makale olarak yazmıştım, web sitemde bulabilirsiniz.
Tüm göğüs büyütme yöntemleri içinde en çok uygulanan, hakkında en az tereddüt yaşanan ve kişiyi en çok ve en uzun süreli mutlu eden yöntemdir.
 
2- Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme: Kişinin karın veya bel bölgesinden alınan yağların memeye transferi ile göğsün büyütülmesidir. Silikonla ilgili ön yargıları olan veya kalıcı bir işlem istemeyen kadınlar için uygundur. Göğüs içine yağ enjeksiyonu yapılması, o bölgede yaptığı tahrifat ile göğüs kanseri takibinde yanılgılara yol açabilmektedir. Göğüs dokusunun altına yapılması daha uygun olur. Bu yöntemin en büyük dezavantajı birkaç yıl içinde yağın erimesi sonucu tekrar uygulama gerektirmesidir.
 
3- Bazı dolgu maddeleri ile göğüs büyütme: Hyaluronik asit veya ona benzer bazı maddeler, vücudun eksik dokularını tamamlamada kullandığımız araçlardır. Özellikle yüz, göz altı, yanak kenarları ve dudakta çok iyi sonuçlar alırız. Göğüste kullanımı kısıtlı. Çok fazla miktarda dolgu gerektirdiği için fiyat yüksek oluyor. Ayrıca göğüs dokusu içine yapılması yine yağ enjeksiyonuda olduğu gibi göğüs kanseri takibinde yanıltıcı reaksiyonlara yol açabiliyor.
 
Göğüs büyütme cerrahi dışı yöntemler:
 
Tıbbi olarak önerilen ve ispatlanmış, cerrahi dışı bir göğüs büyütme yöntemi yok. Ben de internette gördüğüm, duyduğum bilgileri kısaca buraya yazayım. Göğüs büyütme masajı, çörek otu yağı, şerbetçi otu, sporla göğüs büyütme, göğüs büyütme yağı, jeli, kremi, hayıt tohumu, dut kurusu ve daha neler neler. Yazıları dikkatle incelediğinizi zaman, “biraz büyüdü ama ameliyat olmuş kadar değil” benzeri ifadelerle karşılaşacaksınız. Benim hastalarımdan da bu ürünlerden bazılarını denemiş kişiler var. Adet dönemindeki şişkinliğe benzer bir büyüme oldu dediler. Kullanılan ürün bırakılınca eski hallerine dönmüşler. Ben bir hekim olarak tıbbi ispat almamış hiç bir şeyi önermem. Dolayısı ile bu ürünler yararlı mı zararlı mı bilemiyorum. Ben önermiyorum ama karar sizin.
 
www.defneerkara.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 131
Kayıt tarihi
: 23.10.15
 
 

1975 yılı doğumlu Defne Erkara, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden bö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster