Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
37
 

Göğüs dikleştirme

Göğüs dikleştirme
 

Göğüsün durumuna göre silikon protez kullanılarak yada göğüsün içindeki fazla yağın liposuction ile alınması şeklinde yapılır. Operasyon esnasında göğüs sadece dikleştirilmez göğüse hacim verilir ve göğüs ucu simetrisi sağlanır. Göğüsün dikleştirilmesi ile beraber simetri sağlama hacim verme gibi işlemlerde yapıldığından göğüs dikleştirme ameliyatına kombine bir müdahale de diyebiliriz.

Operasyon Öncesi

Ameliyata yaklaşık bir hafta kala kesi izlerinizin çabuk iyileşmesi için sigara kullanımını bırakmalısınız. Daha sonra ameliyata ortalama 8 saat kala yiyecek ve içecek tüketmemeli ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışarak kullanmamalısınız. ( Her hangi bir ilaç kullanıyorsanız kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayı bırakmayın )

Operasyon Nasıl Yapılır

Tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi verilerek yapılan bir ameliyattır. Ortalama 1:30 - 2 arasında saat sürer.

Hatanın durumuna göre göğüs başından meme kıvrımına kadar bir kesi açılarak fazla yağ dokusu çıkarılır yada silikon protez yada yağ enjeksiyonu uygulanır. Hangi yöntemin uygulanacağına doktor karar verir. Tabi ki sizin fikrinizi de alır.

Operasyon Sonrası

Ameliyat sonrasın da hastanın ağrısı olmaması için ağrı kesici ilaçlar verilir ve sinir blogları uygulanır. Hasta hastanede bir gün gözlem altında tutulur daha sonra taburcu edilir ve doktorun uygun gördüğü tarihlerde muayeneye gelir. ( muayeneye gelmeyi ihmal etmemelisiniz ) eğer doktorunuz gerek görürse bir süre cinsel perhiz de uygulanır. Ayrıca hasta ortalama 1 ay ağır bir şey kaldırmamalıdır.

Esteport Estetik

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1462
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster