Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1285
 

Gök gürültüsü ve şimşekler

Gök gürültüsü ve şimşekler
 

Benim en korktuğum doğa olayı yıldırım ve şimşektir. Bir gece amcamlara gittiğimizde yağmur yağıyordu. Kuzenimle konuşurken elektrikler kesildi. Ortalık bir anda karardı ve ben de hemen anneme sarıldım. Odanın içi zifiri karanlıkken aniden bir ışık demeti odayı aydınlattı ve hemen sonra gümbürtü koptu. Ben korktuğumdan anneme daha çok sarıldım. Titriyordum. Annemin yanından ayrılmadım. Sonra elektrikler geldi. Bu beni çok rahatlatmıştı. Ardından çaylarımızı içtik, pastalarımızı yedik. Gitme zamanı gelmişti. Kalktık, yola çıktık. Evimiz yakın olduğu için arabayı almamıştık, yürüyorduk. Yürürken, yine bir ışık belirdi ve aniden gök gürledi. Ben aynı şekilde anneme sarılmayı sürdürüyordum. Annem bana neden bu kadar çok korktuğumu sordu. Ben de çok fazla gürültü oluştuğunu söyledim. Bana bu tür olaylardan korkmamalısın dedi. Ben de anneme gök gürültüsünün ve şimşeğin nasıl oluştuğunu biliyorum dedim ve ona anlattım:

İki tane bulutun birbirine sürtünmesi sonucu elektrik açığa çıkıyor, ışık oluşuyor ve biz o elektriğin sesini duyuyoruz. Yağmur yağarken veya şimşek çakarken ağaçların altında durmamalıyız. Yıldırım düşebilir. Çünkü ağaçlar iletkendir dedim. Bunları bildiğim halde bu korkumu yine de yenemediğimi ama bunun için çaba göstereceğimi söyledim.

Yağmur dolayısıyla ıslanmıştık. Eve vardığımızda hemen üstümüzü değiştirdik. Biraz daha oturduk, sonra korkumu yenerek kendi yatağımda uyudum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel Çocuk, konuşmalarını dinlemek, yaşamın güzelliklerini duyumsattı bana Çok sağol. Yalın , içtenlikli anlatımın ve bu denli özgür, güvende olman,umutlarımı yeşertti.... Dilerim yaşamın boyunca Annenin, babanın kanatları hep en güvenli sığınağın olsun. Sevgiyle öpütüm seni.

kırıkkalp 
 08.02.2009 13:42
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle...  08.02.2009 14:46
 

Bende şimşek çakınca ne oluyor yahu demiştim. Şimşek ve gökgürültüsüne gösterilen bu tepki doğal. Şimşek ve gökgürültüsü ikilisinden korkmayan kişiye sen neden korkmadın diye sorarım :)

Hakan Şahin 
 08.02.2009 11:33
Cevap :
Haklısın babacığım. Ben o zaman odanın ortasında zıplarken herşey aklımdan gitmiş, hiç kimseyi umursamıyordum. Çünkü o kadar korkuştum kii...:))  08.02.2009 11:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 50
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 12481
Kayıt tarihi
: 12.09.07
 
 

Benim adım Duygun Şahin. 15.09.1997 yılında Bursa'da doğdum. Milliyet Blog'ta yazan Hakan Şahin'in k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster