Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Temmuz '18

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
63
 

Gökhan Tepe / Yaz 2018

Gökhan Tepe / Yaz 2018
 

16 - 17 yaşlarında bir konservatuar öğrencisiyken gizli gizli Erdem Kınay ile küçük bir stüdyoda besteler ve arajmanlar yaparak müzik yolculuğuna başladı aslında Gökhan Tepe.. Hatta kendi ağzından şöyle cümleler kurmuştur; "O dönemlerde ne destek ne de torpil vardı.." Ve ilk albümünü 1996 yılında "Çöz Beni" ve "Dönmem" isimli şarkısıyla çıkışını yapmıştır..

O yıllardan 2018'e büyük yollar "katetmiş" (bu kelimeyi doğru yazacağım diye TDK'ya bakmadım değil :) şimdiye kadar "Çöz Beni", "Canözüm", "Belki Hüzün Belki de Aşk", "Yürü Yüreğim", "Vur", "Aşk Sahnede", "Kendim Gibi" ve "Seninle Her Yere" albümleriyle bu zamana kadar kalitesini bozmamış, her daim kariyerini ve müziğini güncellemiş her ne kadar son bir kaç albümünde durgunluğa kaçarak kıymetli bir müzisyen öncelikle..

"Seninle Her Yere" albümünün üzerinden iki yıl geçmiş.. Niye bu kadar ara diye sorarım Gökhan'a? Zaten kariyerinde belli bir dönemlerde albüm çıkartmış bence yapmasın derim bu hatayı her neyse.. Bambaşka bir Gökhan Tepe, fresh, renkli ve enerjik bir imaj görüyoruz.. Geçtiğimiz günlerde Sony Music etiketiyle yayınlanan onuncu stüdyo albümü #Yaz2018 ile (hashtag'li yazayım dedim) karşımızda! Bir röportajında; bu albüm adını ve kartonet tasarımını yaparken albüm ismini hashtag'li olarak yansıtmaları; bence gerçekten akılda kalıcı ve sosyal medyaya ayak uydurduklarının bir göstergesi olduğunu görüyoruz.. Bu yüzden Gökhan Tepe ve ekibine helal olsun demek düşer..

Albüm ilk olarak bir Ayla Çelik şarkısı "Yak Ateşinle" ile başlıyor! Oldukça enerjik, sanki üç ve dördüncü albümlerindeki Gökhan imajına adeta selam bir çakıyor. Şarkı Erhan Bayrak düzenlemesiyle uçuyor.. Aynı zamanda albümünde çıkış şarkısı.. Ben beğendim. Ama vevo kanalında pek rağbet görmüyor şarkısı ve klibi neden bilmem, Sony Music böyle bir stratejiyle hareket ediyor bence yanlış bunu bir önceki yazılarımda hep dile getirmişimdir..  

Albümü dinlemeye başladığımda ilk vurulduğum şarkılardan biri olan Serdar Aslan imzalı "Yastık Yorgan" oldu. Barış Özesener düzenlemesiyle albümün dinamosunu ön plana çıkartıyor, bu şarkıya büyük dikkat ediniz.
 Serdar Aslan imzalı "Kal Biraz Daha" ilk dinleyişte sarmasa da, dinledikçe güzelleşmeyi hissettiğim şarkılardan biri.. Yeri göğü dinletir mi? Şüpheli..

Albümün en kafa şarkılarından biri kuşkusuz Ayla Çelik ile ortak yazdıkları"O Şarkı" kesinlikle.. Sonbahar aylarında bizi büyük götüreceğini düşündüğüm ve keşfetmeyi beklediğini düşünenlerdenim.. Dikkat dikkat!

Introda acaba Mehmet Erdem şarkısı mı diye düşündüm, ama kartonette Şebnem Sungur ile beraber yazdıkları "Unuturuz İnşallah" albümde dinleyiciyi memnun edecek gibi gözüküyor..
Adeta bir voltran oluşturulmuş bu şarkıda.. Gökhan Tepe, Ayla Çelik, Şebnem Sungur ve Serdar Aslan.. Dört kişi bir şarkıya sahip çıkmışlar resmen.. "Kalbim Senin Olsun" beni pek fazla tatmin etmedi, sanki son iki albümdeki şarkıların devamı niteliğinde sezdim.. Aynı şekilde "Kışlara Sürüldük" için de geçerli.. Ama "Yandım" şarkısını çok sevdim..
Gökhan Tepe, bu albümde bir demo koymak istemiş.. (Demo; bir şarkının bir defa okunmuş, ham haline denir) "Tekrar Buluşunca Kadar" ile ne kadar iyi bir performans şarkıcısı olduğunun bir kanıtıdır bence..

Albüm öncesi yayınladığı teklisi "Sevda Çocukları"nın bu sefer "alaturka" versiyonu yaparak albüme de yer vermiş.. Hem alaturka sevenleri, hem de Gökhan Tepe'nin bir yönünü daha görmüş oluyorsunuz.. (Ki; Kendim Gibi albümünde "Veda Makamı" şarkısı gerçekten efsanedir hala..)

Gelelim albümde emeği geçen diğer ekibe.. Albümün görselleri için Emre Yunusoğlu, styling'de Aslıhan Karahan, ve kapak -  kartonet tasarımı Melek Boçoğlu'ya ait.. Bence gerçekten bu zamana kadar yapılmış en iyi kartonetlerinden biri kesinlikle.. Sade ve şık.. Ama bu kartonette sadece üç fotoğraf yer alıyor. Acaba neden bol fotoğraf koymamışlar? Gökhan Tepe'yi bu sefer çok enerjik ve renkli görüyoruz; bence çok yakışmış, hep onu siyah takım elbiseyle görürdük.. Bu sefer doğru ekip ve imaj çalışmasıyla yürür gider diye düşünüyorum.. Umarım bu albümü diğer albümleri gibi iyi bir yol çizer..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 115
Kayıt tarihi
: 20.08.16
 
 

Popular Culture ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster