Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '13

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
554
 

Gökkuşağı Çocukları

Gökkuşağı Çocukları
 

 
Gaziantep’te faaliyet gösteren Karacaoğlan Ortaokulu öğrencilerinin yürüttükleri proje kapsamında Gaziantep’e gelen İspanya ve Polonyalı öğretmenler ile birlikte Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret etti.
 
AVRUPALI ÖĞRETMENLER BAŞKAN FADILOĞLU’NA ÇEŞİTLİ HEDİYELER SUNDU
 
2013–2015 yılları arasında yürüteceği Rainbow Kids (Gökkuşağı Çocukları) Comenıus projesi çerçevesinde İspanya ve Polanya’dan gelen öğretmen ve öğrencilerden oluşan ekip Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret ettiler. İspanya ve Polonya’dan gelen öğretmenler, kendi ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri Başkan Fadıloğlu’na sundular. Başkan Fadıloğlu’da öğretmen ve öğrencilere Gaziantep’e özgü hediyeler takdim etti. Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen ziyaret kapsamında, proje koordinatörü ve Karacaoğlan Ortaokulu İngilizce Öğretmeni İnci Aslan, 2013–2015 yılları arasında yürüteceği Rainbow Kids (Gökkuşağı Çocukları) Comenıus projesi hakkında Başkan Rıdvan Fadıloğlu’na bilgiler verdi.
 
BAŞKANIMIZ RIDVAN FADILOĞLU, BİZE ŞEHRİMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE TANITMA KONUSUNDA DESTEKTE BULUNDULAR
 
Projenin başarılı olacağını dile getiren proje koordinatörü İnci Aslan, “Projemize geçtiğimiz yıl başvurmuştuk. Bu yıl Temmuz ayında kabul edildi. İspanya ve Polonya’dan gelen ekibimiz var. Ayrıca İspanya’dan 5 öğretmenimiz ve Polonya’dan 2 öğretmenimiz burada bulunmaktalar. Bugün de Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret ettik. Yurt dışından gelen öğretmen ve öğrencilerimiz kendi ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri başkanımıza sundular. Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’da ulaşım konusunda şehrimizi en güzel şekilde tanıtma konusunda destekte bulundular. Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Öğrencilerimize hem yerel makamları tanıtmak hem de çeşitli ziyaretlerde bulunmalarını sağlamak adına burada bulunmaktayız. Bu proje ile birlikte 12 öğretmen ve 12 öğrencimiz yurt dışına çıkma fırsatı bulacaklar. Ayrıca kültürel paylaşım, resim, müzik, sanat ve halk oyunları alanında çocuklarımız her ülkeyi tanımış olacaklar” dedi.
 
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Avrupalı öğretmenler ve öğrenciler daha sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. (Kaynak: Şehitkamil.bel.tr)
 
Projede emeği geçenleri kutluyorum... 12 öğrenciye ve öğretmenlerimize iyi yolculuklar diliyorum. 
 
Sevgili Yusuf Kolsuz; Dönüşte İspanya ve Polonya maceralarını dinleyebiliriz umarım.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

NE BÜYÜK BİR PROJE GURUR VERİCİ, BENDE BU PROJEDE EMEĞİ GEÇEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ, İDARECİLERİ KUTLARIM. BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM CANIM. SELAM VE SEVGİLERİMLE ÖPTÜM SİZİ. NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 17.11.2013 18:49
Cevap :
:) Güzel şeyler bunlar tabii.. :) Sevgilerimle Sayın Yazarım.   17.11.2013 22:23
 

Benim umudum bu çocuklar işte. Onlar depremler yaratacaklar algıları kökten değiştirecekler. Zaman alacak ama olacak. Başarılar gönülden onlara. Sevgiler...

Oya Tekin 
 17.11.2013 16:18
Cevap :
:) Kocaman teşekkürler Sayın Yazarım. Sevgiler.  17.11.2013 16:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1930
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 642
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster