Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '09

 
Kategori
Seçim
Okunma Sayısı
267
 

Gölgedeki kriz

Gölgedeki kriz
 

Duvar kağıdı yapın


Nihayet Cumhurbaşkanı Irak ta. Çok ırak da değil, Kuzey Irakta. Kuzey Irak demeyelim artık. Cumhur başkanı adını koymuş. Kürtistan. Cumhurbaşkanımız Kürtistan da. Amerika Irak’a girmeseydi, Kürdistan neresi olacaktı? Cumhurbaşkanımız Kürtistan haritasını da incelemiş mi? Hazır oradayken bir baksaydı. Talabani Irak Cumhurunun başı değil mi? Onun ne işi var Kürtistan da? Irak bölündü mü? Amerika bölemedi, biz mi böldük? Kürtistan haritasında, bizim Güneydoğu bölgemiz de onların gösteriliyor. Kürtlerin asıl amaçları da bu. Avrupa Birliğinin ve ABD nin asıl amacı da bu. Bunu bir tek AKP hükümeti bilmiyor. Ve buna karşı bir politika geliştiremiyor. Onlar için (ver kurtul) daha kolay ve cazip.

Önümüzdeki yerel seçimlerde, Bölgede AKP ve DTP çekişiyormuş. Bence fark etmez. İkisinde de bölge halkı kaybeder. AKP kazanırsa mallarından, DTP kazanırsa canlarından olacaklar. AKP demek, ekonomik kriz demek. DTP demek, terör demek. Seçim sizin ..

“ Mal, canın yongasıdır” diyip, DTP yi seçerseniz, canınızın yongası olarak, çocuklarınız gidecek. Aklınızı başınıza alın. Fırsat varken bu seçimde ikisinden de kurtulun. Kötü talihinizi değiştirin.

Anketler AKP diyor. İnandırıcı olmasa da, böyle. AKP ye oy verecekler, seçimden sonra krizin ne demek olduğunu anlayacaklar. AKP seçim ekonomisi uygulayarak, krizi gölgelemeye çalışsa da, kriz seçimden sonra tüm ihtişamı ile, gölgeden çıkacak. AKP ye oy verenler, üç kriz birden yaşayacaklar. Sinir krizi. kalp krizi ve ekonomik kriz. Seçimden sonra kömür yok. Beyaz eşya yok. Poşet yok. Avanta yok. İş yok, Aş yok. AKP ye oy verenlerin elleri dert görecek. İyi düşünün. Bir defada oy verin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 324
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster