Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
322
 

Gönderilmeyen mektuplar-III

Gönderilmeyen mektuplar-III
 

İnternetten alınmıştır.


Sen diyemiyorum aslında hayatımsın çünkü!

Ben diyorum bazen yazılarımda benden bahsediyorum. Yalan inanma bir gün okursan. Düşünüyorum kurgular hep farklı çıkmazlara yol alıyor, gözlerin yetiyor net geliyor gördüğümde ama yine de aşkın gözü kör diyorlar sonra düşünüyorum ya ben körsem, görmek isteğim gibi görüyorsam. Okuduklarımı sen sanıyorsam... Düş içinde yürüyorsam. Odaklandığım şey benim hayaletimse, yılların verdiği alışkanlıkla hala aynı sen sanıyorsam, seni tanıyorum sanıyorsam, gerçekten şizofren olabilir miyim? Hasta mıyım öğrenmeliyim. Dünyam sensin ve doğrulama yapmalıyım, denklemler kurmalıyım belki… Daha fazla kalbini yormamalıyım, tüm riskleri almalı ve göze almalıyım kaybetmeyi yıllar sonra…

Yıldızınım sanıyorum, aptal mıyım?

Bir çember içinde değiliz belki. Sen fark etme hala, manyetik alan yine de çekiyor. Yavaş yavaş kaçıyorum sanıyorsan, bu doğru değil. Manyetik alana girdin, kaçış yok.

Bak ben hiç kaçıyor muyum? Bekliyorum…

Anlıyorsun ama anlamıyorsun... Sen orada değilsin, bedenin orada sadece… Kendini kandırman doğru belki de, o zaman yanlış olan ben söylüyorum. Bir önemim yok gibi yapma, yorma kendini boşuna. Yanlışım ben bu doğru?

Eğer çok istiyorsan yanlışı, siyah beyaz arası bırakma… Gerçekten bir önemim olmadığına inandır beni, bunu bekliyorum. Koyduğum zaman daralıyor ikna olursam istediğin gibi git benden, mücadele etmek adına hiç bir şey olmayacak. Kanarım göstermem merak etme. 

Ama benim hissettiklerim gibiyse manyetik alana gir… İçine kaçan hangi şeytansa çıkar, ya da dur vazgeçtim sana ait her şeyi seviyorum kalsın benimle... Yeter ki bileyim dünyanda mıyım?

2011  

...

Gönderilmeyen mektuplar-I

         http://blog.milliyet.com.tr/gonderilmeyen-mektuplar-i/Blog/?BlogNo=319347 

 Gönderilmeyen mektuplar-I I

 http://blog.milliyet.com.tr/gonderilmeyen-mektuplar-ii/Blog/?BlogNo=359889 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

... Aynaya baktım; fonda boş bir duvar. Suya baktım; beyaz ve maviye bulaşmış gökyüzü. Cama baktım; su damlacıkları ardında bir ağaç silüeti. Ardıma baktım. Bakakaldım. Baktıklarım gördüklerim miydi? Gördüklerim gerçekten bakmak istediklerim miydi? Oysa ardındaki kara deliğin teslim aldığı ben, oradayım. Oracıkta ve tam karşılarında. Baktıklarım ya da gördüklerim bende ne görüyor acaba. Ayna, su ve cam. Ben de ne gördünüz? Ben gerçekten oradamıyım? ... Gönderilmeyen mektuplar, uçamayan kuşlar gbidir. Elimizi uzattığımız ama var olmayan düşler gibi. İhaleye çıkmışcasına kendimize biçtiğimiz değerin üstünde verene hazırız da, altında verene kızgınız. Ya hiç düşündün mü aslında kızdığımızın "ben" olduğunu. Yanlış zamanda yanlış zarfın içinde teklif verdiğini. Doğru iklimde yanlış mevsimi yaşadığımızın ya da hep bakıpta gördüklerimizin, görüp de bakamadıklarımızın eksikliğini düşündün mü? (Yazdıklarını "okuyorum". BLOG'um olmayacak. Soluk almak gibi düşün)

Ata Can 
 29.11.2012 15:46
Cevap :
Teşekkür ederim...  01.12.2012 16:20
 

Bu güzel,içten,anlamlı ve derin duygular mükafatını fazlasıyla alsın dilerim. Yüreğinize sağlık...

Merve Ballı Acar 
 28.11.2012 20:18
Cevap :
Teşekkür ederim Merve Hanım, sevgilerimi gönderiyorum size...  29.11.2012 21:17
 

Dünyasında ama sen bir ucunda o bir ucunda! Ademin havvayı bulma olasılığı gibi bir olasılıkla birbirinizi arayıp durun şimdi... Sizi söyleten şey O.

İbrahim ARSLAN 
 28.11.2012 13:01
Cevap :
yeni bir kitap okuyorum,Sinem Sal -Anekta... bir şiirin de şunu yazıyor"...bu değirmenin suyu elbette kalbimden geliyor, çok bilindik/ seninle be Don Quıjote, parçalanmadık aralanınca birlikte / taşın sırrı sabrında bildik, içimizden taşan suya yol verdik." Yorum için teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla,  28.11.2012 13:45
 

Leyla Hanımcım 'sen demiyorum çünkü sen bensin' öyle derin duygulara sahipsiniz ki ben sizi seviyorum .

Şennur Köseli 
 28.11.2012 11:27
Cevap :
Teşekkür ederim Şennur Hanım, güzel bir gün diliyorum size... Sevgi ve saygılarımla,  28.11.2012 11:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 1308
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 384
Kayıt tarihi
: 19.07.11
 
 

1981 Aydın doğumluyum. Sağlık sektöründe reprezant olarak çalışmaktayım. Yürüyüş yapmayı ve müzik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster