Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
49
 

Gönlüm kanatlı bir kuş

Kanatsız kuş olur mu hiç, demeyin. Olabilir. Doğuştan kanadı olmayabilir, doğuştan kanadı kırık olabilir, sonradan kanadı kırılabilir. Belki de kanatları vardır uçmayı bilmeyebilir ya da istemeyebilir. Ondan da öte cesaretinin izin verdiği kadar yükselerek uçabilir. Daha daha neler geçiyor şu an zihnimin görüntülerinde. Kalemimin yetişmesine olanak yok. En iyisi mi ben yine gönül kuşuma geri döneyim.

Siz anladınız aslında “ kanat “ sözcüğünü “ uçmak “ sözcüğünü çağrıştırmak için kullandığımı. Fakat ben sırf güzel gönlüm öyle istedi diye öyle yazdım, ondan sonra da kırk saat kendimi kanıtlarcasına bir sürü laf ettim. Kendimi de sizleri de yordum. Neymiş, sırf güzel gönlüm öyle istemiş.

Benim bu gönlümle hele kanatlarıyla öyle başım dertte ki inanın nefesim kesiliyor ardından koşarken.Gönlünün kanatlanıp uçması ve ona bedeninin yetişememesi inanın çok zor. Hatta acı verici ve bir o kadar da yorucu. Düşünün bir kere; aklınızdan sinemaya gitmek geçiyor, sinemaya gidip film seçtiniz derken bir de bakmışınız zihninizde film bitmiş siz bir arkadaşınızla randevunuza yetişmeye çalışıyorsunuz üstelik birbirine çok ters bir semtte. Randevularınıza zamanında yetişmek gereğinin telaşı da gönlünüzde. Pır pır ederken yüreğiniz akşam yemeğinde ne yiyeceğinizden tutun da yatmadan önce hangi CD’ yi dinleyeceğinize varıncaya kadar bir sürü şey gönlünüzdeki yerini almıştır sabah sabah. Zihnim ve gönlüm iş birliği içerisinde. İyi, güzel, hoş da ya bedenim ne olacak!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 423
Toplam yorum
: 72
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 180
Kayıt tarihi
: 10.10.11
 
 

İkbal Özlen DİNÇERLER. 14.02.1960 doğumlu. izmir Kız Lisesi Edebiyat Bölümünü okudu. Buca Eğitim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster