Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
915
 

Gönül Köprüsü Mersin’e kuruldu ...

Gönül  Köprüsü Mersin’e kuruldu ...
 

Başkan Özcan,Öğrencilerle birlikte...


Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncülüğünde gerçekleşen “Gönül Köprüsü”, Mersin’e ulaştı.
Gönül Köprüsü projesi kapsamında kentimize gelen Kütahyalı öğrenciler, Kütahya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bal’ın başkanlığında, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ı ziyaret etti.
Proje hakkında bilgi veren Kütahya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bal, söz konusu projenin 2008 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatıldığını belirterek, “Gönül Köprüsü projesi ile Türkiye’nin dört bir yanından çocuklar farklı illeri ziyaret ederek, bir yandan ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfediyor, diğer yandan da yeni arkadaşlıklar kurma imkanı yakalıyorlar” dedi. Bu yıl 81 ilden 10 bin öğrencinin gezilere katılacağı bilgisini veren Mehmet Bal, “Proje kapsamında Kütahya olarak bizler Mersin’i ziyaret ediyoruz. Gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı da sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Böylesi bir projenin hayata geçmesinin kendisini mutlu ettiğini belirten Başkan Macit Özcan, “Gençlerimiz bu tür etkinlikler sayesinde tanımadığı kültürleri yakından tanıma fırsatı yakalamakta ve güzel arkadaşlıklar edinmektedir. Bu tür organizasyonlar, sağlıklı bir nesil yetiştirmenin de ön koşuludur. Biz de Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl kardeş şehirlerimiz Oberhausen ve Kuşimoto ile öğrenci değişim programları uygulamaktayız. Bu program sayesinde bizim gençlerimiz bu ülkelere gönderiliyor, bu ülkelerden gelen gençleri de biz konuk ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Kütahya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bal, Başkan Macit Özcan’a günün anısına Kütahya çinisinden yapılma bir vazo hediye ederken, Başkan Macit Özcan kendisini ziyaret eden öğrencilere kırtasiye malzemeleri dağıttı.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 810
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster