Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
691
 

Google' ın anlayacağı lisan

Google' ın anlayacağı lisan
 

Hadi Google tıkla. Bir eşeğin sunumundan tıklarsanız belki öğrenirsiniz haritamızı, tarihimizi, verdiğimiz savaşları. Elele verilerek nasıl bir vatanın yaratıldığını. O zamanlarda da sizin google earth'den baktığınız gibi bakmıştı yedi düvel. Sizin uydudan tüm dünyaya gösterdiğiniz gibi göstermişlerdi Türkiye'mizi ufacık. Aynı sizin şu anda haritayı parçaladığınız gibi parçalamışlardı kafalarında ülkemizi. Tıklayınca görmüşlerdi, Sakarya' yı, Dumlupınar' ı, Çanakkale' yi ve terbiyemin müsade etmediği bir çok yeri. İlk önce kurtarıcımız Atatürk' e saldırdınız diğer bir kolunuz olan motorunuzdan, bir anda reyting gördü yüzünüz milliyetçi Türk halkından. Şimdi ülkemin bölünmez bütünlüğüne, haritamıza attınız elinizi.

Dünyayı üstten göre göre canınız sıkılmış olacak ki haritaları değiştirmeye kalkıyorsunuz. Ama şunu bilinki yanlış adreste dolaşıyorsunuz. Dışardan yıkamadığınız Türkiye'yi içten devirmeye çalışıyorsunuz. Yıllardır kafanızda olan, devlet içine devlet kurma planlarınızı sonunda haritalara döktünüz. Bağıra bağıra da geldiniz. Sizin şu an yaptığınız denemeler, defalarca yapıldı. Fakat hiç umutlanmayınız. Zira Türk gençliği Atatürk'ün gençliğe hitabesinde bu günlerin geleceğini okudu. Tersanelerine kadar girilmiş bir ülkenin nasıl kurtulacağının iksiri hala damarlarında dolaşıyor.

Evet anlaşılıyor ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti' nin yetkililerinin devreye girme zamanı gelmiş ve geçmek üzeredir. Maalesef ülkemizi ve milletimizi yaralayan çatlak sesleri anında susturacak, ülkemizi tanıtıcı ve hakimiyeti elimizde olan dış politikaların mimarları olamadık. Bu aleyhte propagandaları ancak iş işten geçtikten sonra savuşturabiliyoruz. Aslında iyi bir istihbarat ve kararlı girişimlerle bu gibi çirkin saldırılar anında önlenebilir.

Çok enteresandır bu gibi olayları ilk önce basından öğrenip, sonrada basının yönlendirmesiyle saldırıya geçiyoruz. Merak ettiğim, devletimizde mi basından öğreniyor acaba? Artık teknoloji çağındayız. Herşey bir anda oluyor ve gelişmeler ışık hızıyla yayılıyor. Eğer bu hıza ulaşamıyorsak, en azından etkili dış politikalarla, ülke bazında yapılacak girişimlerle bazı oldu bittiler önlenebilir. Bugün haritayı ortaya koyanlar, yarın başka dayatmaların planı ile karşımıza gelebilirler. Zaten birçok doğal kaynağımızı engelleyerek bizleri iyice kendilerine bağımlı hale getirdiler. Bari topraklarımıza dokunmasınlar.

METİN ÖZKAYA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Söylediklerinizde haklı da olsanız, millet olarak tepkimizi göstermeliyiz bence. Sessizlik tavizdir. Ses verilmeseydi you tu be deki rezalet kalkarmıydı? Saygılarımla

Metin Özkaya 
 25.03.2007 4:08
 

Çok güzel düşünceleriniz dile getirmişsiniz.Madem beyfendiyi genelleme yaparak suçluyorsunuz ,bende sizi genelleme yaparak suçlayayım.Vatan millet hortumlanırken tepkiniz nasıl belirttiniz acaba.Vatan millet edebiyatı yapıp hortumlayanlar ,bugünde insan hakları ve demokratikleşme ,uygar AB normları bunu gerektiriyor edebiyatı yaparak ülkeyi bölmeye çalışıyorlar.Ne yaptınız?Metin bey hiç değilse kendi bölümünde yazmış, bir nebze olsun , elinden geldiğince dur demiş.Siz ona hak veceğinize , bırak bu lafları diyorsunuz.Karşı taraf şimdilik yazıyor , konuşuyor , siz daha onu bile yapmıyorsunuz.Yapana da köstek oluyorsunuz.Metin bey yazar ,ben yazarım ,başka arkadaşlarda yazar ve onların silahıyla onlarla savşırız.Artık savaşlar cephede değil , internet ve kalemde.Düşüncede ...Bugün burada yazmazssak , yarın sokakta kanınızla yazdıracaklar.Hortumlamalara , açgözlülüğe tabiki hayır , ama bu Metin beyi ve onun gibileri suçlayarak olmaz.Şevkini kırarak olmaz.Sizde devam edin , başarılar.

Melih Togay 
 23.03.2007 16:31
Cevap :
Melih Bey; Yavuz Bey'e cevabım daha yayına alınmadan sizin tepkiniz geldi. Dalga dalga coşkunuz, sayfanızda yazdığınız harika yazınızdan ( Tehlikenin farkındamısınız?) buralara kadar taştı adeta. Benim cevabım yayınlanmadı ama, artık yayınlanmasada önemli değil. Gerçi ana sayfamda yayınladım. Size ve taşıdığınız heyecana hayran kaldım. Sağlıcakla kalın.  23.03.2007 18:54
 

Türk Milleti neden savaş deyince vatan deyince millet olduğunun farkına varıyor da, insanlık,doğruluk,dürüstlük,hoşgörü deyince bunu unutuyor.Çıkarı için insanlığından,Türk olmaktan vazgeçiyor.Osmanlı zamanında dükkanını kilitlemeye gerek görmeyen bu millet,magandalar yüzünden bugün sokağa çıkamıyor.Bu vatanı savunmak sadece cephede mi bir anlam taşıyor?Komşusunun hakkını yerken Türk olduğunu hatırlamıyor.Devletin kasasını soyarken Türk olduğunu unutuyor.Bir çakıl taşını vermeyiz diye edebiyat yapanlar devleti soyarken kaç çakıl taşımıza zarar verdiğinin farkında değil mi? Geri kalmışlığımızın sebebi, vatanından çok kendi cebini düşünenler değil mi?Ama vatan millet edebiyatı yapmakta üstümüze yoktur.Devam edin başarılı bir çalışma.

Yavuz Nadi 
 23.03.2007 14:09
Cevap :
O bahsettiğiniz, savaş deyince, vatan deyince millet olmak, kavramını unuttuğumuz ve şu anda marifetmiş gibi eleştirdiğimiz için sokaklarımız ne üdüğü belli olmayan kimliksiz insanlarla doldu. Hangi şartlarda bu vatanın kurtarıldığını bahsetmekten utandığımız ve utandırıldığımız için bu hale geldik. Ne alakası var Osmanlı zamanındaki dükkanını kapamaya gerek görmeyen esnafın dürüstlüğü ile Atatürk Cumhuriyeti'nin mukayese edilmesinin. O zaman bu çakıl taşının hesabını yapmayalımda dağıtalım taşımızı toprağımızı. Verelim o zaman haritada gösterilen Malatya'yı Diyarbakır'ı. Vatan millet edebiyatı yapanları eleştirecekseniz, bari bu yazının üstüne yapmasaydınız. Elalem senin canla, kanla namusunla aldığın toprakları haritadan silmiş, siz vatan millet edebiyatından bahsediyorsunuz. Ne alakası var. saygılarımla  23.03.2007 15:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3161
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster