Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '07

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
1092
 

Google, Video Konferans firması satın aldı!

Google, Video Konferans firması satın aldı!
 

Google’ı durdurmak mümkün değil. Hatta “eğer Google size rakip olmuyorsa yaptığınız işi tekrar düşünün” gibi bir düşünce yayılmakta. İşte bu noktada Google en son Marratech adlı bir firmayı alarak video konferans konusundada iddiasını ortaya koydu. Önce biraz sistemebakalım sonra Google’ın stratejisini analiz edelim;

Bu sistemin özellikleri şöyle;

    Macintosh, Windows ve Linux ile çalışabiliyor. Mevcut PC’lerde ve disüstü bilgisayarlrda çalışacak. Birebir görüşmeler yapılabiliyor. Herhangi bir uygulamanızı başka biriyle paylaşabiliyorsunuz. Yapılan toplantıya katılanlar tüm görüşmeleri ses, görüntü yada yazı varsa yazıları kaydedebiliyorlar. Ofis içi yada diğer şirketlerle toplantıları rahalıkla organize edebiliyorsunuz. O an bilgisayar başında olmayanları toplantıya çağırabiliyorsunuz. Telefona gerek kalmadan sadece broadband internet erişiminiz ile herşeyi yapabiliyorsunuz. Ses, video ve dokümanlar baştan sona güvenlikli olarak tutuluyor. Sınırsız sayıda dinleyici kabul edilebiliyor. Bu program kurulumu çok hızlı ve kolay bir program.

Peki Google’ın planı ne?

Internet erişimi olan ve bir şekilde internet üzerinden toplantı yapmak isteyen herkesin bilgisayarına girmek. Bugüne kadar GoToMeeting yada WebEx gibi çözümlerin alternatifi en azından kaliteli alternatifi yoktu. Fakat eğer Google’ın epostasını ve diğer özelliklerini kullanıyorsanız, bu serviside BEDAVA yaptığı takdirde neden başka bir çözüme gidesiniz ki? Gerçi bugüne kadar Google Talk kullananlar galiba 4 kişiye kadar konferans konuşması, internet toplantısı yapabiliyorladı ama bu çözüm çok daha profesyonel.

Google’ın genel hedefi tüm dünyadaki bilgiyi organize edebilmek üzerine kurulu. Ve eğer dikkat edecek olursanız her yeni uygulama ile size Google markasını biraz daha yapıştırdığınıda göreceksiniz. Hr çeyrekte bir 1 milyar dolara yakın arama sonuçlarından reklam geliri elde ederken bu tip servisleride doğal olaak bedavasunabiliyor işin açıkçası.

Size önerim Google’ın gireceği bir alandan para kazanmayı düşünmeyin yada pazardan alacağınız pay konusunda alçakgönüllü olun. Çok daha niş ve özel çözümler ile kapalı gruplara yönelik uygulamalar çok daha başarılı olacak gibi duruyor. En azından yakın dönemde..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 578
Toplam yorum
: 604
Toplam mesaj
: 105
Ort. okunma sayısı
: 5290
Kayıt tarihi
: 23.06.06
 
 

Superonline danışmanlık, İktisat Bankası' nda ilk palm bankacılığı uygulaması, 5 yıl Garanti E-Ticar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster