Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '06

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
548
 

Google'ın Video Bombası

Google'ın Video Bombası
 

Biz online video tutacak mı derken Google bir bomba patlattı. Filmin istediğin bölümünü gönderme. Bence bunu yapmasınında en önemli sebebi her ay online video’nun yarattığı bandwith maliyeti. Youtube ayda 300-400 bin dolar civarında trafiğin bedelini ödüyor. Bu durumun Google içinde farklı olduğunu sanmıyorum.

Öte yandan herhangi bir video’nun sadece bir kısmı sizin ilginizi çekiyor olabilir yada sadece o kısmını paylaşmak isteyebilirsiniz. Eğer bunu yapmak istiyorsanız yolu çok basit video’nun seyredilmesini istediğiniz bölümü ile ilgili zaman bilgilerini filmin linkinini sonuna ekliyorsunuz.

Örneğin, Invisible Board , 1 min 46 sec uzunluğunda bir video. Fakat ben bu video’nun sadece 1 dakika 26 saniyelik bölümünü paylaşmak istiyorum. O zaman yapacağım şey 1 dakika 26 saniyeyi ingilizce formatında yani <ı>#1m26s olarak filmin linkinin sonuna eklemek. Şöyle: http://video.google.com/videoplay?docid=6396990712930217422#1m26s

Burada unutulmaması gereken zaman kavramlarının ingilizce karşılıklarının baş harflerinin kullanılması gerektiği. Yani saat=hour=h, dakika=minute=m, saniye=second=s.

Savaş Şakar

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 578
Toplam yorum
: 604
Toplam mesaj
: 105
Ort. okunma sayısı
: 5351
Kayıt tarihi
: 23.06.06
 
 

Superonline danışmanlık, İktisat Bankası' nda ilk palm bankacılığı uygulaması, 5 yıl Garanti E-Ticar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster