Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '15

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
93
 

Google mobil güncellemesi ile başınıza gelecekler

Google mobil güncellemesi ile başınıza gelecekler
 

google mobil


21 Nisan Salı günü itibariyle dünyanın en büyük arama motoru ve sektörün büyük kısmını elinde bulunduran Google seo mobil güncellemesini yapmış olmaya başlayacak. Bugünden itibaren sıralama sonuçlarında büyük dalgalanmalar göreceksiniz.

Güncelleme tarihine kadar bir işlem yapmadıysanız eğer çok birşey kaybetmiş olmayacaksınız. Sıralama olarak zaten dalgalanmaların oturması 2-3 ayı bulacaktır. Bu dalgalanmalardan zarar görmemeniz için hemen sitenizin mobil versiyonuna geçmenizde fayda var. Zira Google resmi olarak kendi blogunda mobil uyumluluğun sıralama kriteri  olacağını söyledi.

Sitenizin mobil uyumluluk testini yapmanızda kesinlikle fayda var. Belkide sitenizin mobil uyumluluk testini geçemeyeceğini erkenden öğrenmeniz sizlere çok fayda sağlayacaktır. Her mobil tema sağlıklı olamıyor olabilir çünkü.

Eğer kurumsal bir site veya bir e-ticaret siteniz var ama halen mobil uyumlu hale getirmediyseniz olacaklara katlanmanız gerekecek. Çünkü insanların büyük bir kısmı mobil internete yöneldi. Bunun neticesinde Google’da bir ürün veya hizmet arayan kişi bundan sonra mobil uyumlu olan sitelerin daha üst sıralarda yer almasından dolayı o sitelere yönelecek. Eğer siz mobil siteye geçmediyseniz rakip sitelerin bu güncellemeyi yaptığından dolayı sizi geçmesi ve müşterileri kapması kaçınılmaz olacaktır.

Ve başınıza gelecekler bu kadarla kısıtlı değil. Eğer şirketiniz veya kurumunuz gelirlerinin büyük bölümünü Google aramalarından sağlıyorsa bu onlar için büyük bir yıkım olacaktır. Bu yıkıma karşı önlemlerinizi aldıktan sonra mobil sitenizin hız testini yapmanızda kesinlikle fayda var diyebiliriz. Bundan sonra ki kriterler daha detaylı olacağı için sitenizin hız skoru, sitenizde kalma süresi, sitenizde görüntülediği sayfa sayısı gibi diğer alt kriterlerler Google’da ki sıralamanızı etkileyecek etmenler olacaktır.

Yukarıda gördüğünüz capste ki sitesini mobil uyumlu hale nasıl getireceğini düşünen adam gibi bir problem yaşıyorsanız hemen bir webmaster ile iletişime geçmenizde fayda var. Yoksa yolun sonu güzel gözükmüyor…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 92
Kayıt tarihi
: 01.01.14
 
 

Dijital pazarlama hakkında. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster