Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
942
 

Görücü usulü erişim

Görücü usulü erişim
 

Resim: Alıntı


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nca (BTK) hazırlanan "İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" 22 Ağustos 2011 tarihinde yürürlüğe girecek. Bu uygulamayla kullanıcılar BTK'nın belirlediği 4 internet filtresinden birini seçmek zorunda bırakılacak. Filtreyi aşmak suç sayılacak. Aşmaya çalışanlara ise ağır para cezaları uygulanacak. 

Vayyy! Sen misin bunu yapan. Yok, 22 Ağustos’ta başlayacak bu uygulama internetin ölüm tarihi olacakmış da! Yok, bu uygulama dünyada sadece Çin, Küba ve İran gibi internetin "tutuklu" olduğu ülkelerde varmış da! Bu haberleşme özgürlüğüne vurulan büyük bir darbeymiş de! 

Darbecileri dize getiren bir hükümet olarak bize bu yaftaları yakıştıranları siz değerli milletimizin fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür öngörüsüne havale ediyor, bu vesile ile siz necip milletimize olan güvenimizin altını bir kez daha çiziyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki; siz gereken cevabı 12 Haziranda oylarınızla onlara verecek, bir daha dinelememek üzere enselerine şaplağı yapıştıracaksınız. 

Siz koskoca BTK’ dan iyi mi bileceksiniz kardeşim! BTK tüm bunları yapıyorsa, sizin iyiliğiniz için, sizlerden aldığı güçle, “sizin adınıza!” yapıyor. Fakat bulduğu her fırsatı, istikrarın ve ileri demokrasinin beşiği, özgürlüklerin teminatı olan partimizi yıpratmak için kullananlar, daha ne olup olmadığını anlamadan dinlemeden saldırıya geçmiş, kara propagandaya bel bağlamışlardır. 

Onlara sormak lazım? Var mıydı ebenizin-dedenizin devrinde böylesine engin bir öngörü, sezi kabiliyeti? Varsa da; tavuk yumurtadan çıktıktan, tavşan dereyi aştıktan sonra ancak çark ediyor, önlem alıyorlardı. Ya biz! Biz öyle miyiz? Biz, olacakları önceden sezip, siz değerli milletimizi olası kötülüklerden koruyoruz. Bakıyoruz, bu Türk Milleti, Pardon (!) “Türkiyeliler” için zararlı, örneğin “kitap” daha kitabı basılmadan yazarını içeri alıyor, hasıl olabilecek olası zararlı etkilerden siz değerli milletimizi koruyoruz. Bunun iki türlü yararı var. 

Bir; kitapların yakılmasıyla meydana gelebilecek milli servet kaybının önüne geçiyoruz. İki; kitap yakan bir millet olarak anılmanın ulusal ve uluslararası sularda yaratacağı kötü imajın önüne geçiyoruz. Bu kötü mü? Kötü mü ha! Elbette değil. Biz ne bazıları gibi “bidon kafalılar” diyerek sizi küçümsüyor, ne de aşağılıyor, hor görüyoruz ve fakat içinde bulunduğumuz durum malum. İletişim sektörünün geldiği baş edilemez nokta malum. Ne yani… Bırakaydık da davulcuya mı varaydınız? Hiç heveslenmesinler bu görevi kimseye yar etmeyiz. Bu da böyle biline! 

Eline her kamerayı alan vatandaş gazeteciliği yapıyorum diyerek ortalıkta dolaşıyor zaten! Hadi gazeteler ve gazetecilerle baş ettik, ya onlarla nasıl baş edeydik? Görüyorsunuz Ortadoğu’ nun halini. Ortadoğu kana bulandı. Binlerce insan öldü. İyi mi oldu? Hayır. Ve yine biliyorsunuz ki o isyanların fitili internet üzerinden ateşlendi. İşbu sebeple koruma kalkanını biraz daha genişletirken, kapsama alanını daraltıyor, sizi ve çocuklarınızı bilişim sektörünün öngörülemez belalarından korumak için proje üstüne proje üretiyoruz. Ama bazıları ne yapıyor? Bla bla bla. Boş laf, boş lakırdı! 

Biz, ekranlara çıkıp göstere göstere radyasyonlu çaylar içmiş, içilmesine aracılık etmiş bir neslin müstesna evlatlarıysak; gerektiğinde çıkar, 24 saat nöbet tutarız radyasyon bulutlarının altında da, yine de sizi yem etmez, kurban etmeyiz küresel suların güvencesiz limanlarına. (Küre bizim olmadıkça!) Ne demiş Aşık Veysel? “Ben güzele güzel demem, güzel benim olmadıkça…” 

Hiç kimse için yapmasak, ecdadımız için yaparız bunu. And olsun yaparız. 

Daha “dünden önce yarından sonra” kendi can ve mal güvenliğini hiçe sayarak domuz gribi aşısı olan bizim bakanımız değil miydi ha? Bizim bakanımızdı. İşte böylesi bir inancın ve iradenin temsilcileriyiz biz. Siz kayıtsız şartsız bizlere sahip çıktığınız, çıkmaya devam ettiğiniz sürece, biz sizler için çalışmaya, üretmeye, var olmaya devam edeceğiz. Onun için diyoruz ki: 

Şimdilik sizler için uygun gördüğümüz tarifenin adı görücü usulü erişimdir. Bu tarifeye canla başla sahip çıkacağınızdan, gereken kişi ve kuruluşlara gereken dersi ziyadesiyle vereceğinizden adımız gibi eminiz. Biz sizler için bulur buluşturur, en iyisini, en uygununu adresinize postalarız. Bundan böyle yeni sloganımız: 

Görücü usulü erişime selam, mutluluğa devam olsun! 

Nasıl ama… Mutluluk çubuğu gibi değil mi? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ufaçık pi zevkimiz vardı internet diye, o çubuğu da kıracak devlet-i mübah ...:) görücü usulünü de yapamazsak artık interneti kaçırırız başka yerde gireriz artıkın değil mi ? :=))) sevgiler sevgiler sevgiler :=)

Sokrates 
 06.05.2011 15:59
Cevap :
:)) Aynen öyle Sokrates. Aynen öyle. Keçileri de kaçırttılar mı tamam. Selamlar, sevgiler.  09.05.2011 13:28
 

Haklısınız, çook mutluyuz artık!! Bakanın vurulduğu aşıyı Başbakan vurulmamıştı ama olsun. Şimdi de bunu gündeme getirmemek lazım, işimiz gücümüz eleştirmek!!

Bekir Gümüş 
 05.05.2011 23:29
Cevap :
He ya... İşimiz gücümüz eleştirmek. Eleştiri var icraat yok. Bir de haklı olsak gam yemeyeceğim. Haksız yere gül gibi adamları eleştirip günaha giriyoruz.  06.05.2011 13:25
 

Görücü usulü lafını çok tuttum. Yayınlanmamış kitap imhası yanında bir ilk daha...

KUYUCAK 
 05.05.2011 13:18
Cevap :
:)) Yaratıcı zekamızı mı açıyor ne?  05.05.2011 20:51
 

Bizi bizden daha çok düşünen bir hükümet bulmuşuz da bunuyoruz! Tuh bize! (Kalemine sağlık! Yüreğine sağlık!)

Emine Supçin 
 05.05.2011 11:05
Cevap :
Evet. Gece ve gündüz bizi düşünüyorlar. bundan böyle gece hangi yastıkta yatacağımıza bile onlar karar verecekler. Hani, bizim hizmetkatlarımız ya! Ondan!  05.05.2011 12:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1486
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster