Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '21

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
17
 

Görünmez Putlar

Bir iddiadır bu hep de böyle olmuştur; büyük büyük hayaller vadedenler büyükleri almış, hayallere inananlar hayalleriyle kamıştır bu her zaman böyle olmuştur esasında. Matematiksel zekâ sahibi olmayanlara büyük menfaatleri göstererek kandırmak her zaman sıradan bir olaydır aslında.

Öz babasına, amcasına, abisine, büyüğüne inanmayan, tanıdıklarının hatasını arayanlar, hiç tanımadıkları insanlar hakkında kulaktan kulağa üflenen efsanelere inanır olmuşlardır. Sahte olduğu alenen belli olan sıradan hareketler bu coğrafyada kaderdir adeta. Burada hata herkestedir aslında; her grup kendince biraz suçludur. Birbirini dinlemez, birbirini sevmez, birbirini aşağılamaktan zevk alır, karşısındakinin hatalarının bolluğuyla tam olanlar ne zaman ve ne şekilde tam olabilirler, olabilir mi böyle bir gerçek?

En büyük iddialar soyutlar üzerinedir, hayallerdir aslında, tamamen hayal. Özünde algı oyunları kulaktan kulağa dedikodu mahiyetinde kıldan tüyden efsaneler, kerametler üretenler puta tapmazlar Allah’tan. Yalanı sorgulamayan, yalana inanan ve inandıran mı yeğ, fiziki olarak var olan putlara 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2147
Toplam yorum
: 317
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 161
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster