Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mayıs '17

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
228
 

Görüntünüzdeki herkes kısa bir süre sonra iskelet olacak

Görüntünüzdeki herkes kısa bir süre sonra iskelet olacak
 

İnsanlar kaderlerinde belirlenen vakit geldiğinde tek tek hiç direnmeden mezara girecekler.


İnsanlar diğer insanların sözlerine, yaptıklarına, hatalarına o kadar çok değer veriyorlar ki. Bir insanın sözü bazen günlerce kafalarını oyalıyor. “Neden böyle yaptı, neden bana şimdi bunu dedi” diyerek kendilerini yiyip bitiriyorlar.

Oysa unuttukları çok önemli bir gerçek var. Tüm insanları Allah yönlendiriyor, bir insan bir sözü kendiliğinden söylemiyor, ona bu sözü Allah söyletiyor. Bir insan kendi aklıyla, kendi gücüyle hata yapmıyor. O hatayı yaptıran da Allah. Allah sürekli insanları bu şekilde imtihan ediyor.  Allah ayetinde “attığın zaman sen atmadın, ama Allah attı” diyerek insanların cüzi iradesi olmadığını herşeyi Allah’ın yaptığını şöyle bildiriyor:

... attığın zaman sen atmadın, ama Allah attı. Mü'minleri Kendinden güzel bir imtihanla imtihan etmek için (yaptı.) Şüphesiz Allah, işitendir, bilendir. (Enfal Suresi, 17)

Unutmayın, değer verdiğiniz herkes, görüntünüzdeki herkes, işyerinizde sizinle uğraşan, ya da anlaşmazlığa düştüğünüz herkes, aileniz, çocuklarınız kısa bir süre sonra hepsi ama hepsi iskelet olacak. Görüntünüzdeki herkes kısa bir süre sonra tek tek mezara girecek. Bu yüzden yalnızca Allah’a yüzünüzü dönün, sevginizi, ilginizi, aşkınızı daima Allah’a yöneltin. Çünkü gerçekten müminler için değerli olan yalnızca budur, Allah aşkını kalpte büyütmek, büyütmek, büyütmektir. Bir müminin bu dünyadaki tek amacı Allah’ı razı etmek olmalıdır, kısa bir süre sonra iskelete dönüşecek olan insanlar kafasında en ufak bir yer bile kaplamamalıdır.

Her nefis ölümü tadıcıdır; sonra Bize döndürüleceksiniz. (Ankebut Suresi, 57)

Kaynak: http://dunyaningercegi.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1705
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2255
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster