Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ekim '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
3019
 

Görüş Günü Kadınları, Babam Sınıfta Kaldı, Sana Bir Sır Vereceğim Ama…

Görüş Günü Kadınları, Babam Sınıfta Kaldı, Sana Bir Sır Vereceğim Ama…
 

“Hayata Foxlanın'” sloganıyla 2007'de Türkiye'deki yayınına başlayan Fox Tv'nin, gittikçe kalitesini gösteren dizileri ve programlarıyla da diğer kanallara meydan okurcasına duruşunun başarısını seyrediyoruz.

Sevilen dizilerin yer aldığı arenada “Görüş Günü Kadınları”, “Bir Aşk Hikâyesi”, “Umutsuz Ev Kadınları”, “Sana Bir Sır Vereceğim”, “Babam Sınıfta Kaldı”, “Karagül” ve “Lale Devri” gibi kendine has, özgün senaryolu ve uyarlama dizileri ilepodyumu keyifle geçen Fox Tv, şu günlerde bazı dizilerini gözden çıkartıyor.

Bana göre yeni sezonun en özgün yapımı ve senaryosuna sahip olan dizi “Görüş Günü Kadınları” feda edilecek bir iş değil!  Zaten asıl talihsiz karar dizinin “ Karadayı”nın karşısına konulması ile başladı. Sit comların cirit attığı ekranda bu kalitede dizilerin reyting canavarı tarafından yok edilmesi kaçınılmazdı. Oysa televizyonun nalına mıhına vuran bizler bu çizgideki dizilerin olmasını destekliyoruz. Sinema tadında işlenen öyküler, kaliteli çekimler, seçkin sahnelerle ekranda salınmaları sadece gözlere değil, beyinlere de ayrı bir haz veriyor. Yanlış plan ve program düzeni bu tarz dizilerin yok olmasına sebep olmaktadır. Sonuç olarak bu başarılı iş ilk 20 ye giremiyor.

Yaz ekranına şenlik getiren “Babam Sınıfta Kaldı” yayın saatinin geçe alınması ile reyting sıralamasına 8. sırayı geçememekte. Bu gidişle der top edilecek bir dizi de “Babam Sınıfta Kaldı” olacak! Değişik karakterler, iyi bir senaryo ve iyi bir ekip ile karşımıza çıkan yapım şimdi tehlikede.

Gani Müjde'nin senaristliğinde, Selim Aydoğdu yapımcılığında ve Kartal Çidamlı yönetmenliğindeki dizinin başrollerinde Cem Davran ve Melis Tüzüngüç var. Üniversiteyi kazanmış bir kızı olan babanın yıllar sonra öğrenci affıyla okumaya devam etmesi ve kızıyla aynı okula hatta aynı sınıfa düşmelerini konu alıyor.

Her yaştan izleyiciye hitap eden yapım iyi reytingler alarak yayına girdi. Güzel bir konu yakalanmıştı ve aynı zamanda da eğlenceli, dişi senaryo olarak da tanımlanmalı. Her ne kadar “ Hababam Sınıfı Üniversitede” gibi olsa da gene de keyifli bir yapım.

‘Karagül’ dizisine gösterilen özen, gençlerin beğenisini kazanan ve Cuma gecesi Medcezir, Kayıp dizilerinin varlığı karşısında bile idealı davranan “Sana Bir Sır Vereceğim” gün değiştirerek zorunlu düşüşe geçirildi. Pazar günü “Sana Bir Sır Vereceğim” ile “Babam Sınıfta Kaldı” yapımlarını ard arada eklenerek bir kanalın sınıfta kaldığını gözlemledik.

 İlginç ve fantastik bir hikayeye sahip olan, aslında dünya sinemalarında ve televizyonlarında benzerlerine rastlamamıza rağmen sevdiğimiz dizinin pazara alınması reytinglerin çatırtısına mazhar oldu.

Kim akıl ettiyse diğer kanallar gibi en ufak bir arazda dizisinin yayın günü ve saati ile oynayan Fox Tv diğer kanalların yolunda giderek başarılı dizilerini çarçur ediyor.

 
Hayatta çarçur edilmeden yaşamanız dileği ile…

www.televizyongazetesi.com

 eceer6@gmail.com

https://twitter.com/eceer6

https://www.facebook.com/pages/Ece-Er-%C4%B0le-Ba%C5%9Fb

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 781
Toplam yorum
: 112
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 3877
Kayıt tarihi
: 23.09.12
 
 

16- 06- İstanbul'da doğdum. Tatbiki Güzel Sanatlar Tekstil Ana sanat dalı Moda tasarımı bölümünde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster