Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
324
 

Gösterilen ergenekon kılavuz istemez!

Gösterilen ergenekon kılavuz istemez!
 

Ergenekoncu hücre...


“Hah, işte bak gördün mü? Silahlar çıkıyor kuyulardan, masa üstünde unutulmuş krokilerden!”

“Vay be, ne Ergenekon’muş!”

“Sen misin 367 kararını veren adamı böyle yaparlar!”

“Derin devlet temizleniyor!”

“Ergenekon’un avukatı mısın!”

“Şimdiye kadar faso, fiso diyenler artık inanır!”

“Onlarca belge, powerpoint sunumları, suikast listeleri, suikast silahları, TNT, makinalı tüfekler, C4, glock marka tabancalar, ajandalar, otuz iki tekmili birden…”

“Tablo net, elbette görmek isteyene.”

Yukarıda kabaca özetlemeye çalıştığım düşünceler Murat Belge’nin ve blogda az çok okumaya aşina arkadaşların şıp diye anlayacağı Antepli biraderlerimin düşüncelerinin özeti.

Dostlar bu ne acele yahu. Nasıl oldu da yargıdan önce hükmü verdiniz, yoksa bir yerlerden tiyo mu geldi…

Veya farkında olmadan ülkede devrim filan oldu da haberimiz mi yok!

Halk adalet isteyip kontrgerillayı açığa mı çıkardı.

Kısaca beyin cimnastiği ( beyin fırtınası diyorlar ya aldırmayın siz!) yapalım isterseniz ama siz zaten hükmü vermişsiniz fakat belki bazı okuryazar (düşünmeyen yurttaş sorulara yanıt arar, vesile oluruz!)’ın aklına birkaç soru takılır.

Baştan söyleyeyim isterseniz bu davadan bir şey çıkmaz. Olsa, olsa Susurluk cenahlarında takılır kalır. Asi kardeşinizin yazılarında ara sıra söz ettiği vatandan geçinenlerin birkaç kirli işi ortalığa dökülür ve de sizler tatmin olursunuz çünkü daha şimdiden yoldan çıkmaya müsait düşünceler içindesiniz.

Derin diye adlandırılan, kimine göre kontrgerilla tanımlarıyla soyutlanan oluşum her ne ise aslında bu gün medyası, köşe yazarı, blogcusu, siyasetçisi, yargısı ile onun projektörü ile bizlere gösterdiği kadarı ile yetinmek durumundayız. Zavallılığa bakar mısınız; izin verildiği kadar ortaya dökülenler üzerinden sonuca varıyoruz, pes doğrusu.

Efendim şu delilleri bir irdeleyelim bakalım ne çıkıyor ortaya…

Daha önce de yazdım kroki ortada, silahların gömülü olduğu yerleri kabak gibi bulan polis sekiz sütuna manşet veriyor.

Bir; Ergenekon davası yirmi aya yakın bir zamandır sürerken bu suçlu güruhu embesil filan mı ki “darbe hazırlığı yapıyorum gel yakala” dercesine her şey ortada…

İki; Kazılardan çıkan silahlar gelinlik kız gibi fabrikadan yeni çıkmış haliyle.

Üç; MKE açıklama yapıyor; bulunan silahları eğer mahkeme isterse ayrıntılı bir şekilde kime ne zaman verilmiş açıklarız diye.

Dört; Mahkeme istemezse yurttaş olarak ben bütün bunları öğrenemeyecek miyim?

Beş; 12 Eylül öncesi polisimizde siyasi ayrışmalar olduğu için delilleri yanlarında getirirlerdi; bu gün bulunan deliller de hiçbir şüpheye mahal vermeyecek şekilde açıklanmazsa aklıma kimse gem vuramaz değil mi, istediğimi düşünürüm.

Altı; Bu yazar, çizer yani mahallenin as takımı her türlü olasılığı düşünüp yanıtlamadan Sümerlerde olduğu gibi neden türban takarlar ki akıllarına.

Son söz; eğer derin devletin bu kadar sığ, saftirik olduğunu düşünüyor ve tüm kozları buna oynuyorsanız siz bir yana memlekete de geçmiş olsun.

Önce lavobaya uzanıp uykunuz açılsın diye yüzünüzü bir güzel yıkayın, belki ayılırsınız. Gazozun etkisi başka türlü geçmez, geçmiş olsun demeden önce tekrar ediyorum; görülmesi istenenler üzerinden jimnastik yapıp eğlenerek ergenokunun figürü olmakta varmış kaderde diyeceğiniz vakitlerden önce hiç değilse gazozun tarihine bakın!

Bana müsaade 11.dalgada görüşürüz en azından…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne zaman bir darbe Amerikasız veya onun haberi olmadan yapıldı ki şimdi yapılsın? Din üzerinden siyaset şaha kalkıyor, bazı demokrasi savunucuları ise yanlış ata oynuyor. Bir demokrat yazar çizerin AKP'den demokrasi beklemesi ne kadar abesle iştikal. Değil mi? Tıpkı İbrahim Şahin ile Sabih Kanadoğlu'nun bir araya gelmesi gibi...

SEMA KILIÇ 
 17.01.2009 17:22
Cevap :
Katkın için teşekkür ederi. Saygı ve sevg,ilerimi yolluyorum.  17.01.2009 20:55
 

Kendilerini güvende hissediyorlar diye yanıtı vermişsin ki bana göre değil gerçek büyük resmi görmemizi istemiyorlar. Hepsi senaryonun bir parçası.Neyse bunlar bilinmeyen şeyler değil okuyan düşünen ve olayları yorumlayabilen herkes için her şey ortada.Kontrgerilla veya derin devlet diye dillendirilen ve bir çok ülkede ortaya çıkan yapıya ulaşılacağını sanan saflığa gülüyorum sadece.Türkiye'de Ergenekon, Gazze'de İsrail'in yaptığı katliam Obama'ya sorunsuz BOP bırakma projesi gibi görülmeli. Türkiye'de deşifre olanlardan arınma çabası iktidara muhalif Atatürkçü, sosyalist kesimleri aynı torbaya dolduruyor. Sıkıntı budur.Bende her türlüğ şüpheyi, olasılığı aydınlanmadan kesin bir fikre varmak istemiyorum... Ancak aklına türban takıp kesin yargıya varanları anlamıyorum. Kısaca bu süreçte yaşananlar yazımda söz ettiğim gibi bize gösterilenler ile yorum yapmaktan öteye geçmiyor. Asla gerçek göründüğü gibi değildir.Dar bir bakış açısı ile olaylar,süreçler sağlıklı değerlendirilemez.

Necati TÜFEKCİ 
 16.01.2009 17:29
 

"Gösterilen ergenekon" başlığından da anlaşılacağı üzere tüm bu senaryonun, yaşananların var olduğu şüphe götürmeyen kontrgerilla ya da derin devletin deşifre olanlardan kurtulma operasyonu olarakta değerlendiriyorum. Tabi böyle bir proje sadece iç dinamilklerle gerçekleşemez.Arkasında büyük destek olduğunu düşünüyorum. Hatta bu günlerde yaşanan gazze katliamı'da bu projenin diğer ayağıdır. Obamaya güllük gülistanlık bir gazze, Türkiye'de ise iktidarını pekiştiren bir iktidar oluşturma çabası.... Şimdi bu eksende bakınca blogda kümelenen destekçi ve karşıtları arasında farklıbir değerlendirme yapabilirsiniz ya da komplo teorisi.benimiçin önemli olan olayları her türlü olasılığı değerlendirip şüpheye yer bırakmayacak sonuçlara varmaktır. Ve okuyan, yazan insanımızı farklı düşünmeye yönlendirebilirsem belki gözlerdeki "biat perdesini" aralarım... Sevgi ve saygılarımla.

Necati TÜFEKCİ 
 16.01.2009 12:04
 

"MKE'nin mahkeme isterse açıklarız" açıklamasından mahkeme istemezse açıklamayız mesajı çıkmıyor mu,onu sorguluyorum. Yurttaş olarak bilme hakkımızın olduğuna kuşku yok. Yazımda aslında her şey açık ve net olarak anlaşılıyor. Kamuoyunda iki taraf olarakolaya bakanların yanında ben sürece kuşku ile bakıyorum.Baştan beri zaten devlet içinde kümelendiği sır olmayan çetelerin yanına iktidara muhalefet edenlerin eklemlendiğine dair kaygıları hala taşıyorum. Şu bir gerçek ki birileri şöyle yada böyle değerlendirme yaptı diye ben de birinin peşine takılmak durumunda olmayı kabullenemiyorum. Sorgulayıp her türlü olasılığı değerlendirerek;şüpheye yer bırakmayacak kanıya varamak sağlıklı değerlendirmeye ulaşmamızı sağlar.

Necati TÜFEKCİ 
 16.01.2009 11:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 815
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster