Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '07

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
2429
 

Göz Göz Göztepe

Göz Göz Göztepe
 

Ali
Küçük Mehmet - Çağlayan
Özer - Büyük Mehmet - Nevzat
Nihat - Ertan - Fevzi - Gürsel - Halil

Yıllarca bu kadro, yıllarca bu isimler.

Gazetelerde, internet sayfalarında bir sürü haber, TV lerde bir sürü görüntü. Arşivleri geniş, malzeme de var. Onları görüp duyacağınız için Göz Göz efsanesini anlatmama gerek yok. Her ne kadar İzmir'de diğer takımlarla özellikle Kaf Kaf'la saha içi ve saha dışı rekabeti olsa da Göztepe'mizin amatör lige düşmesine çok kişi üzülecektir. Yıllardan beri kulüp sahipsiz, borç gırtlağa kadar. Akıbet yakındı zaten. Hatta dün futbol konusunu işleyen bir blog yazarına da mesajımda bahsetmiştim. "Göz Göz küme düşecek ha bu gün, ha haftaya"

Yaş ortalaması onsekiz olan Göztepe'li gençler varını yoğunu ortaya koyarak tüm maçlarını, 90 dakika'larını tamamladılar. Ligden çekilmediler bazı kulüpler gibi. Para ve malzeme olmamasına rağmen sahaya gene 11 kişi çıktılar. Göztepe'li ruhu ile savaştılar sahada. Çok borcu vardı deniliyor ama ne kadar bilmiyorum. Kimse elini taşın altına sokmadı, ancak yarın herkes konuşacak. Ağzı olan konuşuyor derler ya.

Büyük kulüplerimiz " Çok üzüldük, renkdaşımızdı. kardeş takımdık, taraftarlarımızın ikinci takımıydı" falan filan diyecekler. Kadronuz geniş, neden bir kaç oyuncuyla Göztepe'yi takviye etmediniz? No comment.

Geçtiğimiz yıl Altay'ın Süper lige yükselmesine destek için neler yapıldı çok İzmir'li sporsever bilir. Ticaret Odası, Büyükşehir başta olmak üzere bazı belediyeler falan. İzmir'deki maçları için kombine bilet aldılar, binlerce. Play-off maçları için Ankara'ya otobüsler gönderdiler. Göz Göz için ne yapıldı?

Kimse sponsor olmadı, olmak istemedi. Sonunda olan oldu.

Şimdi ve sonrasında ne olacak? Bir zamanlar Göztepe ile Alsancak Stadında karşılaşan Vefa, Feriköy nerede? Bakırköy bugünkü maçtan sonra belki o da amatör kümeye düşecek. Beykoz ve diğerleri. Sahip çıkılmaz ise sıra onlara da gelecek. Sorumlu kim? Taraftar mı, futbolcular mı, yöneticiler mi? Kim?

Bilinen bir gerçek var artık. Göztepe amatör kümede.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bursa'da da oynamıştı.onu bende unutmuşum.selamlar.

Ümit İpekçeker 
 24.04.2007 23:49
 

İlyas bey merhaba..O dev armadayı yazarken Adnan Süvari'yi unutmak olur mu? Onu da ben hatırlatmak istedim. Bir başka dikkat çekmek istediğim konu Mehmet'lerden birinin ''cudi''lakabıyla anılmasıdır. Ben 1.lig de defalarca Göztepe'yi seyretmişimdir. Bir futbolsever olarak Göztepe'nin amatör kümeye düşmesinden üzüntü duyduğuma inanmanızı rica ederim. Yılların Göztepe'si bu hale düşürülmemeliydi. Bildiğiniz gibi Göztepe'de Bursa ekiplerinin mücadele ettiği 3.lig 3.gruptaydı. Sezon açılırken yapılan hazırlık maçına hava çok sıcak olduğu için gidememiştim. Nilüfer bel.spor'la oynadıkları maçta işim vardı; B.merinosla oynayacakları maçı da Merinos'un cezası nedeniyle seyredemedim. Bu sezon Göztepe'yi seyretmek bir türlü kısmet olmadı. Altınordu takımını burada seyrettim. Onları seyrederken de aynı duyguları yaşamıştım. İzmir gibi büyük bir şehirin 1.lig de temsilcisi olmaması ibretliktir. Altay'ın ligden nasıl düştüğünü maalesef ben de biliyorum. Ne yazık ki ilahlar bazan yanlış kurban seçi

Ümit İpekçeker 
 23.04.2007 15:26
Cevap :
Ümit bey anlattıklarınız doğru. Türkiye'nin her tarafında Göztepe sevilir. Göztepe'yi ben de tarif edemem. Yaşamak lazım. Göztepe'mizin profesyonel ligdeki başarıları şimdilik anılarda kalacak bir süre. Ama inanıyorum ki adım adım geri dönüş başlıyacak. Adnan Süvari, Ahmet Sevil, Zeki Çırpıcı gibi başkanlarımızı, Mehmet Türkan (Fuji Mehmet) ve Özer Yurteri ve diğer futbolcularımızı da yazarak uzatmak istemedim. Göztepe için yazılanların en güzellerini en doğrularını web sayfalarından bulabileceğinizi blog'da yazdım. www.gozgoz.net - www.yali.org - www.goztepelist.org sitelerinde medyanın yazamadığı ya da yazmaya cesaret edemediği çok şey görebilirsiniz. Saygılar  24.04.2007 9:42
 

İzmir gibi takımların seyircilerinin az olduğu bir yerde Göztepe 40-50 bin seyirciye bundan birkaç yıl önce oynardı. Bu kadar taraftarın içinde Göztepe'yi sırtlayacaklar yok muydu? Bence Göztepelilerin de suçu var. Tüm İzmir takımları birleşip şampiyonluğa oynayan tek takım çıkarmadıkları sürece diğer takımlar da Göztepe'nin akıbetine düşecekler gibi geliyor bana. Bilmem yanılıyor muyum?

Eşit Ağırlık 
 22.04.2007 18:46
Cevap :
Harun bey. Hiç bir İzmir kulübü birleşmek istemiyor. Girişim oldu ama başarısız. Bana göre de olmaz. Göztepe kulübünün bırakın başkanını muhatap alacağınız bir yetkilisi yok yıllardır. Göztepe ile ilgili web sitelerimize girerseniz yapılan röportaj-konuşmalara bir bakın. İzmir'de takımına sahip çıkan, destekleyen en büyük taraftar sadece Göztepe ve Karşıyaka'da var. Altay, İzmirspor, Buca, Altınordu'yu toplasanız bir Göztepe, Karşıyaka etmez. İzmir'li hemşehrilerim kusura bakmasınlar ama gerçek bu. Bu iki takım Atatürk Stadında yetmişbin kişi önünde oynadı. Taraftar ne yapsın. Onlar mı oynasın. Bence maçlara giden destekleyen taraftarın, ellerinden geldiğince yüreklerini ortaya koyan onsekiz yaşındaki gençlerin suçu yok. Suç başkalarında bana göre. Saygılar  22.04.2007 20:16
 

Göztepe'nin bu durumuna üzelmemek elde değil.Avrupa kupalarında boy gösteren bir takım nasıl bu hallere gelir inanmak güç.Bu yüzdendir ki ilk defa İzmirli yöneticilere,iş adamlarına,oda ve başkanlarına kızıyorum.Neden Göztepe'ye en ufak bir yardımı esirgediniz.Eğer bu yapılsaydı tablo bu olmayacaktı.Ama ne var ki hocamın dediği gibi bilinen tek gerçek Göztepe artık amatör kümede.

Murat Usta 
 22.04.2007 18:16
Cevap :
Murat kardeşim haklısın. Şimdi diğer İzmir takımlarının taraftarları Göztepe ile maçları olmadığı için Göztepe'li arkadaşlarına nasıl takılıp, kızdıracaklar? Çünkü yurdumuzun neresinde, hangi okulda olursa olsun muhakkak bir Göztepeli ve bir Karşıyakalı vardır. Sevgiler.  22.04.2007 20:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1731
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 2482
Kayıt tarihi
: 13.04.07
 
 

6 Mayıs, bir Hıdırellez günü "Merhaba dünya" demişim. Geçen elli küsur yıl. Bir şarkı vardır Osma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster