Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
50
 

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?
 

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Günümüzde göz kapağı sarkması veya aşırı gevşeklik gibi sorunlarla birçok hasta göz kapağı ameliyatına başvurmaktadırlar. Göz kapağındaki sarkmalar kişilerde yorgun, solgun ve mutsuz bir görüntü vermenin yanı sıra göz açıklığını etkileyerek gözün görme oranını düşürme gibi sorunlar oluşturabilmektedir. Hem sağlık hem de estetik görüntü açısından göz kapağı ameliyatı olunması için  pek çok sebep bulunmaktadır. Göz kapağı estetiği olmadan önce her ameliyatta dikkat edilmesi gereken ameliyattan en az 1 hafta öncesine kadar sigara içmeme, kan sulandırıcı ilaçlar almama şeklinde birçok duruma dikkat etmek gerekmektedir. Bunlara dikkat edilmediği takdirde iyileşme sürecinde problemler ortaya çıkması gibi riskler  bulunmaktadır.

Göz kapağı ameliyatlarında üst ve alt göz kapağından biri tercih edilebilir veya ikisi birden tercih edilebilmektedir.
Sadece üst göz kapağı tercih edildiğinde genellikle lokal anestezi uygulanmakadır. Sadece alt göz kapağı veya alt-üst birlikte istendiğinde genel anestezi daha uygun görülmektedir. Ancak hastanın daha rahat evine dönmesi, ameliyat sonrası anestezi etkisinin uzun sürmemesi açısından genel anestezi yerine sedasyon anestezi daha çok kullanılmaktadır.

Göz kapağı ameliyatlarında göz kapaklarındaki deri fazlalığı ve gereksiz yağ torbaları az az olmak üzere alınarak göz kapağı daha gergin ve genç görünüme kavuşturulmaktadır. Bu ameliyat ortalama her göz kapağı için 30 dk sürmektedir. Üst göz kapağı için ameliyat izi neredeyse hiç belli olmamaktadır. Ameliyat eilen kısım yani yapılan kesi göz kapağı kıvrımı hizasında olacağı için zaten estetik olarak kapatılmış olan kesi izi yeterince belirsiz görünmektedir ve dışardan bakıldığında belli olmamaktadır.

Alt göz kapağı ameliyatı için yapılacak kesi kirpiklerin hemen altından yapılmaktadır.
Yine üst kapakta olduğu gibi alınması gereken yağ, deri, kas fazlalıkları alınarak veya göz altı torbalarına kas ekleme yapılarak alt göz kapağı canlı ve güzel bir görünüm kazanmaktadır. Alt göz kapağı ameliyatındaki önemli husus göz kapağından uzaklaştırılacak olan derinin miktarı ve kalınlığı kesinlikle  çok olmamalıdır. Genellikle yaşlı hastalarda deri alınması yaygın görülmektedir. Genç olan hastalardda deri alınmadan da göz kapağı estetiği yapılabilmektedir.  Ameliyat sonunda kesi izi herhangi bir şekilde belli olmamaktadır. Kirpiklerin hemen altında kalan kesiye estetik kapatma işlemi uygulanarak ve kirpiklerin altında kalma avantajı sayesinde iz görünmemektedir. 

Şuradan Alıntıdır: http://www.drerdemguven.com/goz-kapagi-ameliyati-nasil-yapilir/goz-kapagi-estetigi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 140
Kayıt tarihi
: 06.10.17
 
 

Plastik, Rekonstrüktif, Plastik ve El Cerrahisi Uzmanı, Mikrocerrahi Uzmanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster