Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
34
 

Göz Kapağı Ameliyatı Süreci Nasıldır?

Göz Kapağı Ameliyatı Süreci Nasıldır?
 

Göz Kapağı Ameliyatı Süreci Nasıldır?


Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte estetik alanında da oldukça yeni ve faydalı pek çok yeni estetik operasyon şekilleri hayatımıza girmeye başlamıştır. Göz kapağı estetiği de bunlardan biridir. Göz kapağı estetiği sayesinde görüntü olarak, sağlık olarak birçok faydalı etkiyi üzerimizde görmekteyiz. Göz kapağı ameliyatı yapılan yaş grubuna göre veya cinsiyete göre yani herkesin göz kapağına göre farklılık gözterebilmektedir. Her hastanın göz kapağı ile ilgli şikayeti farklı olabilmektedir.


Doktor ile hastanın birlikte ilerlemek üzere çizdiği rotaya göre ameliyat süreci tamamlanmaktadır.
Doktor hasta ile hastanın durumunu belirleyerek ve gerekli tetkikleri yaparak hastayı ameliyat sürecine hazırlamaktadır. Ameliyattan önce hastaya uygulanacak yönteme, göz kapağından ne miktarda ve hangi dokuların alınacağına karar verilmektedir. Hastanın  doktorun tavsiyeleri ile birlikte ameliyat öncesi belli kurallara uyarak kendini ameliyata uygun hala getirmesi gerekmektedir. Ameliyat olma işlemi bittikten sonra ameliyat süreci henüz sonlanmış olmaz. Tamamen  İyileşme gerçekleşene kadar yani tüm başlangıçtan iyileşme sonuna kadar olan süreç ameliyat süreci olarak görülmektedir. Hasta ameliyat sonrası da belli şeylere dikkat etmek zorundadır. Göz kapağı ameliyatı olunduktan sonra gözlerde bant kullanılmaktadır.


Fakat bu bantlar çok ince yapıda oldukları için görmeye herhangi bir engel teşkil etmemektedir.
Göz kapağı ameliyatı sonrasında hasta şişlik veya morluk gibi sorunları önlemek veya en aza indirgemek amacıyla ameliyattan hemen sonra 24 saat boyunca gözlere buz uygulaması yapması gerekmektedir. Her durumda şişlik veya morluk gibi sorunlar olacaktır ancak buz uygulaması bu sorunları en aza indirgeyerek minimal düzeye getirmektedir. Hasta ameliyattan 2 gün sonra doktoruna kontrole giderek dikişlerin temizlenmesi ve gözlerdeki bantların yenilenmesi işlemini gerçekleştirmektedir. Göz kapağı estetiği sonunda ortalama 5-7 gün süren morluk ve şişlikler bu sürenin sonunda sona ermekttedir. Hasta iş hayatına şişlik ve morluklara göre yaklaşık olarak 5 gün içinde dönebilmektedir. Bu şişlik ve morluğun geçme süresi sonunda göz kapaklarındaki dikişler alınarak iyileşme süreci devam ettirilmektedir. Kadın hastalar diledikleri şekilde makyaj yapabilmektedirler fakat hassas davranmayı da elden bırakmamak gerekmektedir. 6ay sonunda göz kapağı ameliyatı olan hastanın göz kapakları tamamiyle iyileşmektedir.

 

http://www.drerdemguven.com/goz-kapagi-ameliyati-sureci-nasildir/goz-kapagi-estetigi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 127
Kayıt tarihi
: 06.10.17
 
 

Plastik, Rekonstrüktif, Plastik ve El Cerrahisi Uzmanı, Mikrocerrahi Uzmanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster