Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
6
 

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Sonrası

Yüz estetiğine genel olarak bakıldığı zaman yaş ile birlikte oluşan sarkmalar, deformasyonları gidermek yönünde yapılan işlemlerdir. Yüz üst kısımdan başlayacak olursak alın, göz kapakları sarkması, göz kapaklarındaki fazla deri, göz altlarında oluşan fazla deri, orta yüzde oluşan sarkmalar, çukurluklar, gıdı bölgesindeki sarkmaları önlemek için yapılan estetik operasyonlardır.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi

Göz kapağı ameliyatı olmaya karar veren kişilerin doğru doktor seçimi yapmaları son derece önemlidir. Ameliyatı olmadan önce 3 -  4 farklı doktor tarafından muayene olmasını ve operasyon ile ilgili detaylı bilgi almasını tavsiye ederiz. Muayene bulguları son derece önemlidir, muayene esnasında hastanın fotoğrafları çekilerek operasyon planlaması, yapılacak işlem, işlemden sonrası hakkında bilgiler verilir hastanın ameliyat için tarihi belirlenir. Ameliyattan önce kan sulandırma etkisi olan aspirin veya aspirin içeren ilaçların tamamen kesilmesi gerekmektedir. Yine kan sulandırma etkisi olan alkol tüketimi 10 gün öncesinde tamamen kesilmesi gerekmektedir. Sigara kullanımı ameliyattan 6 önce ve ameliyattan sonra kesinlikle içilmemelidir, içerisinde bulundurduğu zararlı maddeler sebebi ile yara iyileşmesi kötü olabilmektedir. Göz kapakları genetik sorunlar sebebi ile 18 yaşından sonra, genetik bir sorunu yok ise 30’lu yaşlardan itibaren göz kapakları sorunları gözlemlenebilir bu ameliyat genelde 30’lu yaşlardan sonra tercih edilmektedir. Göz kapağında bulunan çökmeler yer çekimi etkisinden kaynaklanmaktadır her organımızın olduğu gibi göz kapakları da yer çekimine karşı aşağı sarkma eylemindedir. Bu durum sadece estetik şikayetlerden dolayı yapılan bir ameliyat değil fonksiyonel olarak da düşen göz kapakları görüş açısını kısarak görme problemleri yaşatmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Alt ve üst göz kapağı estetiği yapılmaktadır. Alt göz kapağı estetiği genel anestezi alında ortama olarak 1,5 saat sürmektedir. Genel anestezi nedeniyle 1 gece hastanede gözlem altında durmanız gerekmektedir. Üst göz kapağı estetiği ise lokal anestezi altında ortalama olarak 30 – 45 dakika sürmektedir ve aynı gün taburcu olabilirsiniz. Hem alt hem üst göz kapağı estetiği olacak kişilerin bu iki operasyonu tek ameliyat ile olabilirler. Ameliyatta kullanılan dikiş yerlerine yerleştirilen bandajlar ameliyattan 7 gün sonra kontrollerin yapılmasının ardından çıkartılır ve bu bandajlar kişilerin sosyal hayatını etkilemez. Bandajlar alındıktan sonra hastalar güneşten kesi yerlerini en iyi derecede koruması gerekmektedir. Doktorunuzun verdiği ilaçlar düzenli kullanılmalı asi durumda yaralar kötü iyileşerek kesi izlerinin çok belli olmasını sağlayabilir. 2 ay içerisinde şişliklerin çoğu inmiş olacaktır ancak tam iyileşme süreci 1 yıl olmaktadır.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

https://www.suleymantas.com.tr/goz-kapagi-estetik-fiyati/

https://www.tasklinik.com/goz-kapagi-estetigi-iyilesme-sureci/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 40
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster