Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
568
 

Gözaltına alındığınızın farkında mısınız ?

Gözaltına alındığınızın farkında mısınız ?
 

Objektifimden.


Aslında hep birlikte kafa dağıtmak için Mizah kategorisinde bir blog yazacaktım ama günün gelişen ve derinleşen olayları beni "Güncel" e doğru adeta kategorize etti. Benim Mizah blogum demini aladursun, biz gündemi yorumlamaya başlayalım.

Biliyorsunuz henüz dokuz aydır davası açılmamış ve iddianamesi hazırlanmamış malum operasyon çerçevesinde gözaltına alınmalar oldu. Yazılı ve görsel basında günlerdir İlhan SELÇUK'un son dönemde yazmış olduğu köşe yazılarını adeta ezberler hale getirildik.

Benim önerim bu olaya birazda ters açıdan bakmak. Yani Yeni Şafak gazetesinin sadece Mart ayı içindeki haber köşe yazılarını hep birlikte gözden geçirmek.

Fehmi KORU (Nam-ı diğer Taha KIVANÇ) 1 Mart 2008 tarihinde malum operasyon çerçevesinde tanık sıfatıyla Sayın Savcıya vermiş olduğu ifade sonrası "Hedef listesinde ismim çıktığı için beni çağırmışlardı. Şikayetçi olup olmadığımı sordular, davet üzerine geldim" açıklamasının yapıyor.

17 Mart 2008 tarihinde Ali EYVAZ imzalı yazıda aynen şu ifadeler kullanılıyor ; "AKP'nin kapatma davasının iddianamesini hazırlayan Sayın Başsavcının kapatma davasının gerekçesini Vural SAVAŞ 'tan, gazete küpürlerini Doğu PERİNÇEK'ten ve talimatı ise İlhan SELÇUK'tan aldı" deniliyor ve bu muhteşem üçlünün fotomontaj'lı resmini sayfasına basıyor. Aranızda Hadi canım sende ! diyenleri duyar giibiyim merak edenler araştırıp kolayca bulabilirler.

Geliyoruz 20 Mart 2008 tarihine Taha KIVANÇ'tan aynen aktarıyorum; "AKP'lilere benim bir tavsiyem var; Şu günlerde CUMHURİYET gazetesini dikkatle izlemeliler. HÜRRİYET yada MİLLİYET, hatta VATAN önemli değil bu süreçte onlar "Vur kaç" ekibi; karargah AKP'yi ne pahasına olursa olsun durdurma çabasının karargahı CUMHURİYET gazetesidir."diyor.

Aynı gazetenin bir başka yazarı Ali BAYRAMOĞLU aynı gün; "Savcının iddianamesinden önce müjdeyi bir dönem SEZER'le içtiği su ayrı gitmeyen İlhan SELÇUK'un verdiğini duymadınız mı ? Bu bir kalkışmadır... Hatta bir darbenin ön hazırlığıdır." diyor.

Devam ediyoruz. 21 Mart 2008 aynı gazete bir başka yazar Ahmet KEKEÇ parti kapatma iddianamesini yorumluyor; "Sanki bir Tuncay ÖZKAN yahut bir İlhan SELÇUK makalesiyle karşı karşıyayız"

Tüm yorumlardan sonra özellikle İlhan SELÇUK'un ne kadar dehşetengiz biri olduğunu devletin bütün kademelerinde sözü dinlenen bir güç haline geldiğini öğrenmiş oluyoruz.

Ancak nasıl oluyorsa ısrarla hedef gösterilen bu güçlü insan/ insanlar bir gece sabaha karşı apartopar gözaltına alınıyorlar ve malum gazetenin yayınlarından yeni hedeflerin Vural SAVAŞ ile Tuncay ÖZKAN olabileceğini tahmin edebiliyoruz.

Neyse;

Cumhuriyet gazetesinin ikinci sayfasının sağ üst köşesinde İlhan SELÇUK bugün o kadar çok şey anlatıyorduki;

PENCERE'yi sonuna kadar açmıştı, tertemiz, pırıl pırıl bir bahara adeta hoşgeldin diyor aydınlık ülkesinin özgür insanlarını kucaklıyordu.

İlhan SELÇUK bence bugün meslek hayatının en güzel köşeyazılarından birini yazmıştı.

22 Mart 2008/ Cumartesi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizi biz yapan çağdaş değerlerimize, aydınlarımıza ve ulusal bilincimize sımsıkı sarılmalıyız. Birlikte sarılmış olduk, elinizi hissettim. Saygıyla, dostlukla... MS

Mehmet Sağlam 
 26.03.2008 16:19
Cevap :
Sayın SAĞLAM.Güzel düşüncelerinize ve dileklerinize yürekten inanıyorum.Bende yorumunuzu okurken inanın sizi yanımda hissettim.Sevgiler.......  26.03.2008 16:27
 

bugün ben de sindire sindire okudum On dakika kadar sürdü. Bazi yerlerini dönüp dönüp yeniden okudum. Tam... hani bir deyim var ya "beyaz sayfa acmak" diye. Iste öyle bir yaziydi. Cok tesekkür ederim. Sevgilerimle.

pirmete 
 23.03.2008 22:20
Cevap :
Sevgili Pirmete ; O sayfanın bugün boş olduğunu iddia edenler oldu ısrarla.Senin okumana çok sevindim.Saygı ve Sevgiler...  23.03.2008 22:24
 

sözcüğü çok uymuş evet..O, karanlık için, geri kafalılar için, laik rejim düşmanları için gayet dehşetengiz bir karakter..., iyi pazarlar, sevgiler

Dilek Fuçucı 
 23.03.2008 16:55
Cevap :
O diğerleri gibi "oruçlu" ayaklarına yatıp "yetim hakları" sofrasında orucunu açmadı, O hiçbir zaman uçak yolculuklarının yağdanlık yazarı olmadı.Yalnız tek suçu vardı; "Gereğinden fazla OMURGA'lıydı" Benden de sana iyi pazarlar arkadaşı...  23.03.2008 17:57
 

güçler laik Türkiye cumhuriyetini korucaklardır.

Yalnıztürk 
 23.03.2008 0:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 262
Toplam yorum
: 1320
Toplam mesaj
: 253
Ort. okunma sayısı
: 1546
Kayıt tarihi
: 27.09.07
 
 

Anadolu'nun doğusunda sonradan ismi değiştirilen köylerden birinde zemheri zamanına denk gelen bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster