Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Temmuz '08

 
Kategori
Kadın Modası
Okunma Sayısı
2838
 

Göze batanlar

Göze batanlar
 

Kadınları rezil eden kıyafet hataları

Beyaz pantolonların içine giyilen renkli çamaşırlar

Beyaz pantolon ve gömleklerin içine zıt renklerde iç çamaşırları giymek, kadınların şıklığını bozan seçimler arasında sayılıyor. Bu detaya dikkat etmemek kıyafet ne kadar güzel olursa olsun görüntünün rahatsız edici olmasına neden oluyor.

Kaçık çorapla dolaşmak

Kaçan bir çorapla dolaşmak bir kadının tüm zarafetini bir anda yok edebilir. Bu yüzden her ihtimale karşı yedek bir çorap taşımak, çorabın kaçtığı noktayı tüm gün gizleme zahmetinden kurtaran bir yöntem olarak öneriliyor.

Çok yüksek topuklu ayakkabılar

Üzerinde yürüyemeyecek kadar yüksek topuklu ayakkabılar giymek kadınları daha uzun göstermekten çok dengesiz yürüyüşleriyle kötü görünmelerine neden olur. Alışveriş yaparken seçilen ayakkabıyla mağazada yürünmesi ve topukların yüksekliği endişe yaratıyorsa satın alınmaması gerekiyor. Çünkü yanlış seçimler bilek burkulmaları ve çok daha ciddi kazalara neden oluyor.

Çok fazla aksesuar kullanmak

Çok fazla takıyı bir arada kullanmak genellikle takılan modellerin farkedilmesini engelliyor ve ortaya karmaşık bir görüntü çıkıyor. Takıların ve renkli tokaların hep birlikte ve uyumsuz biçimde kullanılması başlıca rüküşlük nedenleri arasında sayılıyor

Uygun olmayan ortamlarda dekolte kıyafetler

Kadınların iş görüşmesi ya da diğer ciddi toplantılara uygun olmayacak dekolte kıyafetlerle katılması diğer katılımcılarda istenen şıklık etkisi yerine rahatsızlık yaratabiliyor. Özellikle tercihlerinden rahatsız olan kadınların sürekli kıyafetlerini çekiştirmeleri dekolteyi taşıyamadıkları mesajını veriyor.

Uyumsuz çanta ve ayakkabı

Uyumsuz renk ve modellerde klasik ayakkabı ve çanta kullanmak giyilen kıyafetin şıklığını da gölgede bırakan hatalar arasında sayılıyor. Çanta ve ayakkabının dokusunun, modelinin ve renginin birbirine yakın olması gerekiyor.

Tayt üzerine kısa bluz giymek

Taytların üzerine vücut hatlarının ortaya çıkmasına neden olan kısa bluzlar giymek özellikle fazla kilosu olanlar kişilerde ortaya hoş olmayan bir görüntünün çıkmasına neden oluyor. Bu yüzden taytla birlikte uzun tunikleri n kullanılması gerekiyor.

Kalın vatkalı ceketler

Özellikle seksenli yıllarda yaygın olan vatkaların kıyafetlerde çok kullanılması ortaya doğal olmayan görüntüler çıkarıyor. Kullanılan vatkaların kalınlığı ayarlanmadığında vücut yapısına göre oldukça geniş ve havada duran omuzlar kadınların rüküş görünmesine neden oluyor. (Kaynak: Milliyet)

Modadan çok anlamam çok da barışık olduğum söylenemez. İnsan elbette içinde rahat ettiği ve kendine yakışan giysileri seçmeli. Bunu yaparken de bazı ince detaylara dikkat etmekte fayda var.

Kaçık çorapla gezmek, açık renk pantolon altına renkli çamaşır giymek, tayt üzerine kısa bady giymek yukarıdaki maddeler içinde insanın göz zevkini kaçıranlar arasında kesinlikle ilk sıralarda yer alıyor.

Bunların dışında, genç yaşlı zayıf şişman demeden kadınların göbeği açık kıyafet giyme merakını anlayabilmiş değilim.

Bir diğer anlamadığım konu da düşük bel pantolon olayı. Basende lütfen duran pantolonlar ve görünen görünmeyen çamaşırlar.

ABD dahil bazı ülkelerde düşük bel pantolonun yasaklandığını okumuştum. Bazı firmalar kadınların bu tip kıyafetleri seçme merakları yüzünden kotta düşük bel pantolon imal etmeye başladılar.

Kıyafetin her türlüsünde yasağa karşıyım.

Erkeklerin bizi et yığını olarak görmelerinden hep şikayet ederiz ama kıyafet seçimlerimizde her nedense, “ne kadar çok gösterirsem o kadar kardır” mantığını gütmeden de edemeyiz.

Bazen sokaklarda görüyorum dehşete düşüyorum. Anneler kendi giysileri bir tarafa, kız çocuklarını da çocuk gibi değil de küçük birer kadın gibi giydiriyorlar.

Nedir bu büyüme merakı? Bırakın çocuklar yaşının gerektiği gibi davransınlar giyinsinler oynasınlar. Zamanı geldiğinde zaten genç kız gibi giyinecekler.

:) Nasıl becerdim bilmiyorum ama konu yine dağıldı.

İyi bayramlar...

http://www.esmakahraman.com/goze-batanlar/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

güzel olmuş, hepsi güzel tespitlerin... ellerine sağlık... Sevgimle...

Sema Sener 
 02.07.2008 14:26
Cevap :
:) Sayın yazarım dağıttım biraz ama neyseki birlikte topluyoruz. Öpüyorum, sevgiler.  02.07.2008 14:27
 

Moda sade ve şık, vücut yapına uygun olarak yerinde ve zamanında doğru seçim yaparak giyinmektir.Güzel bir yazı harika olmuş.sevgiler...

mavi yelken (ESEN ÖZDUR) 
 01.07.2008 20:29
Cevap :
:) Sayın yazarım sefalar getirdin. Elbette moda diye modacıların her sunduğu giysiyi giymek zorunda değiliz. Hoş onları hazırlarken bize sormadılar. :) Biz tabii ki kendimize yakıştırdıklarımızı seçip giyeceğiz. Sevgiler, kendine bak.  01.07.2008 22:38
 

Bence en iyi giyinenler sade giyinenler. Ne çok açık, ne çok kapalı. Ayrıca şık olacağım derken şekilden şekile girenlere de, acaip kıyafetler giyenlere de sinir oluyorum. Konu biraz dağılmış olabilir ama bir çok konuya tek bir blogda değinmişsiniz :) Tebrikler, saygılar.

Osman Genç 
 01.07.2008 16:42
Cevap :
:) Sayın yazarım sefalar getirdin. Giyim bir tercih olayıdır ama abartınca ortaya şık olmayan görüntüler çıkabiliyor. Ben insanların giyimlerinin karakterlerini yansıttığını da düşünürüm :))))ama konu daha fazka dağılmasın diye yazmamıştım. Şimdi söyleyebilirim biz bize konuşuyoruz ne de olsa. Sevgiler, kendine iyi bak.  01.07.2008 17:37
 

Dediğin gibi konu öle bi dağıldı ki. Ne okuyordum şaşırdım. Ben yazına koyduğun resimi anafikir alarak yorum yapacağım. Bir erkek olarak son dönemler kadınlarının zevksizliğini kınıyorum. Seksi olmak için ucuz giyinmelerini, ''ne kadar ya da nereden olursa olsun dekolte manzaraları vereyim.'' düşünce tarzlarını hiç sevmiyorum. Bakmassak olmaz güzelliklerini, zerafet ölcüleri çercevezinde sunsunlar ki :) göz zevkimiz bozulmasın.

Gökhan ÇELİK 
 01.07.2008 14:48
Cevap :
:) Sayın yazarım sefalar getirdin. Her zaman her konuda olduğu gibi giyim konusunda da ölçülü olmanın gerektiğine inanıyorum. :) Umarım önerilerini kadınlar dikkate alırlar. Güzeldi, teşekkür ediyorum. Sevgiler  01.07.2008 16:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 656
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster