Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '14

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
204
 

Gözlüklü Melek

Gözlüklü Melek
 

masal


BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ EVVEL ZAMAN İÇİNDE KALBUR SAMAN İÇİNDE PİRELER BERBER İKEN DEVELER TELLAL İKEN BEN DE BABAMIM BEŞİĞİNİ TINGIR DA MINGIR SALLAR İKEN

Zamanın birinde bilinmeyeninde tüm meleklerin arafında dünyaya inemeden önce birbirlerini görduklerİ konuştukları bir yer varmış, kainat melekleri buraya uğrar konuşurlar, dünya üzerinde gorunmeyen gorulemeyecek renklede kanatlarını açar göz kamaştırıcı bir guzellikle uçarak kainatın her tarafına giderlermiş, öyle bir sonsuzluk resmigeçidiymiş ki bu her hangi bir insan görse lal olur tüm benligini orada bırakır kalırmış. Mana aleminin bu hali hiç maddi alemin kuralları ile bir degilmiş, işte bu melekler her bir tarafta her köşesinde ayrı gerçekler hengamesinde bu manayı nakşederlermiş ama onları her göz görme her kulaga duymazmış,  görmek için dışarı bakmak, duymak için dışarıyı dinlemek yetmezmiş, kendi içinden geçen bir mana yolu ile bir duman (duhan)gibi geçmek mahareti gerekirmiş.

Yine böyle bir muazzam kanatların açıldıgı renklerin aleminde kainata dagılma ritüeli  öncesi, bir melek belirmiş mor sumbul dagınınn ardından usulca gelmiş ve diğer meleklerin arasından suzulerek konmuş yere, kelebek kanatlıymış, başını hafifçe yukarınkaldırdıgında birde ne görsünler gozunde bir gozluk şaşkınlık içinde buna bir anlam verememişler nasıl olur bir melek neden gozluk takar, etrafına toplanan melekler merak içinde sormuşlar neden bir gozluk melekler. Ve o zaman hepsi ilk kez şunu öğrenmişler, milyon yılda bir bir melege istediği kainat köşesinde o kainata ait biri gibi yaşama şansı verilir ama bunu sadece milyon yılda bir sırası gelen melek bilirmiş.

Aslında hepsi sosuza dek melek gibi yaşamak degil karşılaşabilecekleri kainat gerçekleri arasında bahşedilen duyguları yaşayıp onları hissetmeyi isterlermiş. Gözluklu melek de dünyaya gidip dunyevi nefslerlerle kuşatılıp onları tanımayı ve duyguları acı da tatlı da yaşamayı seçmiş.

İinsana verilen bu duyguların hislerin hal olma hallerinin kainatın hiçbir köşesinde olmadığını anlar sonsuza dek melek olsalar da insanın bir omurde yaşayacagı duyguları hiç bir zaman anlamayacaklarını bilirlermiş.

Kendi ve galaksilerinin saglıkları dışında hiç birmşeye uzulme haklarının olmadığını bilirlermiş butun bunların yaşamak tadı ve aşkı oldugunu da, bu duyguların milyon yılda bir bir melege rastlamasını bekler dururlarmış. Ve milyon yılda bir dünyaya inen her melek hiç bir duygusunu yok saymazmış.....   

HATİCE BÜYÜKARI bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Demek ki insan olmak daha lüks bir ayrıcalık.

Muharrem Soyek 
 21.11.2014 18:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 480
Kayıt tarihi
: 22.07.06
 
 

7 ayda tamamlanan embrio gelişimi, 2 burcu olan ama ikisinde de inanmayan, tramvay delisi, acelem..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster