Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
31
 

Gözü Dönmüş Caniler Durduruldu

Gözü Dönmüş Caniler Durduruldu
 

“Şimdiye kadar yüzlerce asker teröre kurban gitti. Analar ağlamaya devam ederken niye ‘Sela’lar okunmadı da şimdi ne oluyor. Çıkmasalardı sokağa… ” diyerek yapılan acımasız ve insafsız darbe girişimini mazur görmeye ve göstermeye çalışan güya Allah ve peygamber bildiğini söyleyen insanları nasıl bir kafa yapısına sokmuş bu dış servislerin emir eri PDY/FETÖ terör örgütü cemaat mensupları anlamak mümkün değil. Bu nasıl bir çıkar ilişkisi, bu nasıl bir gözü dönmüşlüktür Allah’ım?
 
Kusura bakma kardeşim! Bak hala kardeşim diyorum. Biz din görevlileri pkk, pyd, ypg, işid terör örgütlerinin hunharca tuzak kurarak şehit ettiği vatan evlatlarına da hangi ilde veya ilçede ise orada binler, yüz binlerle toplanarak 96 yıldır hiç olmadığı şekilde sahip çıkarak onları ebediyete gönderdik.
 
“Minarelerden, camilerden ‘Sela’lar okunarak iç savaş çağrısı yapılıyor” diye orda burada paylaşımlar yapan, halk sokağa çıkmasaydı darbe kolayca gerçekleşecekti diye düşünerek içten içe yanan ve üzüntüsünden tırnaklarını kemiren kardeşim! Biz kesinlikle iç savaş çağrısı yapmadık. Sağa sola saldırmadan, suç teşkil edecek davranışlar sergilemeden, demokrasimize ve ülkemize sahip çıkmaya davet ettik. Sağcısı, solcusu, milliyetçisi, vs vatanını seven ve demokratik cumhuriyeti sözde değil özde özümsemiş halkın tercihine saygı duyan tüm kesimler olarak vermiş olduğumuz namusumuz olan oylarımıza sahip çıkmaya davet ettik. Ama bunu kendisinin desteklediği parti kazanamayınca ‘çobanın oyuyla benim oyum bir mi olacak?’ diye absürt sorular soranlar anlayamaz. Anlasa da işine gelmediği için kabullenemez. 
 
Halka ateş açan darbeci de yargılanmalı, emir kulu askerin boğazını kesen manyak da yargılanmalı. İkisinin birbirinden farkı yok. Katiller kardeştir... Katilin şusu busu olmaz. Senin terörün kötü, benim terörüm iyi diye bakamayız. Hele dinimiz İslam’a göre masum sivil halka saldıran, canına ve malına kasteden terörist, asla gerçek mümin ve Müslüman olamaz.
 
Şunu da bilmiyoruz. Bizim asker kıyafetiyle gördüğümüz kafası kesik asker kişi gerçekten asker mi? Yakalanıp teslim alınarak dövülen asker gerçekten asker mi? Yoksa kurtlar vadisi dizisinde çokça izlediğimiz gibi asker elbisesi giymiş, kellesi gövdesinden ayrılmayınca durmaya niyeti olmayan yabancı servis ajanı mı? Parayla satın alınmış ihanet çevrelerinden birinin gözü dönmüş elemanı mı? bunu da bilmiyoruz. Ama kesinlikle bildiğimiz bir şey var ki; emre itaat etmek zorunda kalıp sonra kendi isteğiyle teslim olan sıradan askerin kafasını koparan, eziyet eden özel harekâtçı da olsa, polis de olsa, demokrasiye sahip çıkan halk da olsa yaptığı alçaklıktır. O asker komutanın emrine uymak zorunda kalan; askerlik çağına geldiği için askere gönderdiği kendi oğlu veya torunu da olabilirdi.
 
Yoğurdum kara diyen bulunmaz; ancak bildiğimiz bir gerçek var ki, her camia da çürük elmalar çıkabilir. Sosyal medya da şöyle bir eleştiri bombardımanıdır gidiyor. “Önemli olan olaylar vuku bulmadan bunları önleyebilmek. Mit şimdiye kadar nerdeydi? Böyle bir darbe girişimi bir anda ortaya çıkmamıştır. Neden önceden haber alınamadı. İstihbarat uyuyor mu? Emniyet, mit neden tedbir almadı? ” diye suçlamalar, eleştiriler ve eleştiriler…
 
Ne yazık ki akılları okuyabilme, gizli yapılanmalar arasında yapılan gizli mesajlaşma hadiseleri şikâyet mekanizması gelişmeden ortaya çıkarma tekniği daha henüz icat edilmedi. Ya da emrindeki askerleri tatbikata gidiyoruz diye kandırıp darbeye yapmaya götürenlerin niyetlerini okuyan bir mekanizma da henüz icat edilmedi.
 
Mavi Marmara olayından beri bas bas bağırıyor devlet yetkilileri. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere adamlar bunlar en tehlikeli terör örgütü diyor. Ama halkın bir kısmını ikna edemediler. Hala daha PDY/Fetö’yü savunan ve devleti eleştiren güruhlar var Maalesef. Kabul etmek gerek ki; bilmek yetmiyor halkın onay ve destek vermediği şeyleri yapmanın kolay olmadığını bilmek gerekiyor.
 
 “Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı, Başbakan artık görevlerinin başına geçmeliler...

Bir an önce camilerden iç savaş çağrılarına dönüşen duyuruları engellemeliler. ” Emniyet ve darbeye destek vermeyen asker, polis, özel harekâtçılar ve MİT mensupları öncelikle gündüz saatlerinde hareketlenme başlayınca onların güvenliğine, korunmasına ve yerlerinin gizlenmesine öncelik verdiği açıkça görünüyor. Buna rağmen devletin başı Cumhurbaşkanı ve başkomutan 8 ile 15 dakika gibi bir zaman aralığı ile kurtarılıyor. Diğerleri izlerini kaybettirip gece kondu vs yerlere giderek oradan görevlerini bir an bile olsun bırakmadan, şapkalarını alıp kaçmadan yürütüyorlar.
 
Bir geceliğine de olsa ele geçirilen devlet kuruluşlarını ve tutsak edilmekten alıkonulamayan kuvvet komutanlarını kurtarmak ve devletin önemli noktalarına sızma girişimlerini püskürtmek için ölümüne verilen mücadelenin en azından televizyon kanalları sayesinde canlı şahitleri olduk. Başta halk, ulusal, kanal B, fox gibi tvlerin de darbeye nasıl destek verdiklerini, başarısız olunca da “bu saatte darbe mi yapılır? Bir iki saat daha bekleyip herkes yatınca yapılmalıydı”  gördük. Hükümet ve devlet yetkililerinin orduyu top yekûn töhmet altında bırakmamak için bir avuç PDY linin girişimi olarak doğru bir şekilde duyurmasını öne sürerek; küçük bir olay gibi göstermeye çalışan algı operasyonları işin içine girince, içinden çıkılmaz oluyor.
 
Bakın ne diyor ismi lazım değil adam; “Herkesin uyuduğu gece yarısı değil de herkesin sokakta olduğu bir saatte darbe mi yapılır? Hiçbir stratejik kurumu ele geçirmeden ve ele geçirme girişimi de olmadan sadece köprülerde hava alanlarında ve meydanlarda dolaştırılan bir avuç asker ve birkaç tankla, yayın kuruluşlarının hiçbirine el koymadan, bütün kanalların karşı propagandasına izin vererek, darbe mi yapılır? TRT'de göstermelik bir bildiri okutup propaganda yapmak yerine karartıldığı, Anadolu Ajansı'nın işini gayet rahat sürdürebildiği, hiçbir politikacının tutuklanmayıp, bütün politikacıların ekranlarda rahat rahat demeçler verebildiği, sokağa çıkma yasağını uygulayamayıp insanların sokağa dökülmesine izin verilerek darbe mi yapılır? Birkaç saatlik gösteriden sonra askerlerin yavaş yavaş çekilmeye başladığı bir darbeyi dünyanın en beceriksiz ordusu ya da cuntası bile yapmaz.  Fetö bile bu kadar salak değildir. Hadi Türkiye’m bunu da afiyetle yiyin. Başkanınız ve yeni faşizminiz hayırlı olsun” diyor.
 
Anladık be hey gafil efendi! Anladık. Halk sokağa çıkmasaydı, bu iş bitirilmişti. Benim sevmediğim Tayyip ve avenesinden kurtulmuştuk ve bizim gibilerin isteyebileceği; İngiliz, İsrail, ABD başta olmak üzere ortak gizli oluşumlarının güdümüne girmiştik diyorsun. Faşizmi eleştirir gibi görünerek esas faşizmi görmezden gelmeyi yeğliyorsun. Esas faşizm kirli emeller ve çıkarlar için demokrasisine sahip çıkan silahsız ve zararsız halka, kendilerini korumakla görevli olduğun ve maaşını onların vergilerinden aldığı halka acımasızca gözü dönmüş bir şekilde ateş etmek değilse faşizm nedir Allah aşkına?
 
Fetö bile salak değildir. Bu onları bitirmek için kurgulanmış bir senaryo demeye getirerek; bu güne kadar terör saldırılarının ve her gün onlarcası önlenen bombaların önlenemeyerek patlayarak halkımız şehit eden bombaların sorumlusu olarak göstermeye çalıştığın gibi, hala yapılan ihanetin ve apaçık bir darbe girişiminin sorumlusu olarak da devleti görmeye çalışıyorsun.
 
Ben de sana “Hadi lan oradandiyorum. Ve şunu da biliyorum. Bu iddiaların ve algı operasyonlarının inandırıcılığı olsa; tek bir sivilin veya vatan bekleyen askerin ve polisin ölümünde bile Cumhurbaşkanının hatası veya dahli olsa Lahey’de yargılarsınız şimdiye çoktan. Ariel Şaron gibi, Putin ile Esed gibi o sizin destek verdiğiniz liderler sivilleri öldürenler. Kendiniz vurup kendiniz bağırıyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti yetkilerini tuzağınıza düşüremiyorsunuz, dize getiremiyorsunuz, yönetimden zorla aforoz da edemiyorsunuz ve kuduruyorsunuz.
 
Mısır darbesinde de sizin ve arkanızdaki emperyalist güçlerin demokrasi ve özgürlük anlayışını gördük. Günlerce halk sokaklarda yattı, özgürce hak aradı hükümete karşı halk, bir kişinin bile burnu kanamamıştı. Sisi denen askeri zorbanın yaptığı darbeye rıza göstermediği için sokakları dolduranlar ise hunharca, tıpkı 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde yapılmak istenen gibi gözü dönmüş bir şekilde ateş açılarak öldürüldü ve meydanlar kan gölüne döndü.
 
Adı yurtta sulh olan kendini bilmez bir güruh; sulh deyip kendi halkına ateş açıyor. Vatanımı korusun, beni korusun diye askere gönderdiğimiz kendi oğlumuza, kendi torunumuza, bize ateş etmesi için emir veriyor. “Kanunsuz ve hukuksuz emre uymam ben, onlar benim anam, babam, komşularım, akrabalarım, ülkesini emperyalist uşaklarının kirli emellerine teslim etmek istemeyen kendi halkım” deyip ateş emrine uymayınca, emrindeki askeri kafasından vuracak kadar gözü dönmüş vaziyette teröristçe bir davranışın içine giriyor. Adı neymiş Yurtta sulh konseyi. Yesinler senin konseyini, yesinler senin cemaatini. Bu güne kadar halkımın vergileriyle aldığın tek kuruş maaşın burnundan zehir olarak gelsin. Benim kestiğim tek bir kurban bırak derisini,  kellesini dahi götürüp yediysen zehir zıkkım olsun.
 
Bu Halk çok hain gördü. Çok ihanet gördü ama böyle şerefsizlerini, böyle haysiyet yoksunlarını, böyle kendisinin ve arkasındaki kirli servislerin ve harami ülkelerin çıkarları için; meclisine bomba atacak kadar, kendi polisini, kendi halkını hunharca şehit edecek kadar gözü dönmüş, kendi yaşlı insanların ve bebeklerin bile olduğu araçların üzerinden tanklarla ezip geçen hain görmemişti. Rabbime şükürler olsun başarılı olamadılar en ağır şekilde cezalandırılmalarını acilen dört gözle bekliyoruz. Allah’ım devletimizi, vatanımızı, bunlar gibi şeref yoksunu, adi pisliklerden bir kez daha koruduğun için sana şükürler olsun...
 
Allah’ım sana şükürler olsun ki; 16.07.2016 cumartesi günü sabah saat 06:00 dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan eden gözü dönmüş bir şekilde ülkesine ve halkına düşman olmuş, görevi maaşını ödeyen devleti ve o devletin vatandaşlarını korumak olan gözü dönmüş canilere söyledikleri yasak saatinden itibaren sokakları haram eden halkın demokrasi mücadelesini bize yaşattın. Şükürler olsun. Namus bildiği oylarıyla seçerek belirlediği iktidar ve muhalefet aritmetiğine ( meclisine) yine o alınları öpülesi Türk halkının sahip çıktığını gösterdiğin için Rabbim sana binlerce kere şükürler olsun.
 
Korkusuzca olsa da tedbirli bir şekilde halkın önüne çıkmaktan korkmayan ve halkı demokrasiye sahip çıkmak için suç işlemeden devlete sahip çıkmaya davet eden Cumhurun Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a ülkem ve halkım adına vatanını seven bir fert olarak teşekkür ediyorum.
 
Diğerleri gibi darbenin sonucunun ne yana devrileceğini kestirmeye çalışıp, keşke başarılı olsa diye içten içe sayıklayıp, başarısız olacağına kani olunca açıklama yapanlar gibi beklemeden; tam olması gereken zamanda “Hiçbir şekilde bu darbe girişimi kabul edilemez. Mhp seçilmiş Türkiye cumhuriyeti hükümetinin yanındadır.” diyerek darbecilere meydan okuyan MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ülkem ve halkım adına çok teşekkür ediyorum. 
 
 Ve her türlü taarruza rağmen ele geçirilemeyen 1.Ordu komutanı Orgeneral Ümit Dündar’ın dimdik duruşuna ve “diğer komutanlar darbecilerin elinde tutsak olduğundan emir veremeyecek durumdadırlar. Bu hain girişim TSK’nın bir tasarrufu değildir. Kendisini Türkiye Cumhuriyeti’nin askeri olarak gören her komutanın birliklerini alarak acilen kışlalarına dönmesini emrediyorum.”diyerek darbe girişiminin geri püskürtülmesinde can kaybının artmasının önüne geçtiği için ülkem ve halkım adına çok teşekkür ediyorum. 
 
Sonra korkusuzca meclise gelerek bombalar altında TBMM de ölümüne darbeye karşı duran milletvekillerine ve diğer meclis çalışanlarına ülkem ve halkım adına çok teşekkür ediyorum.  Dışarıda televizyon binaları önündeki çatışma ve bomba seslerine aldırış etmeden ve gölbaşı uydu vericilerinin olduğu yerdeki çatışma ve bombalara aldırış etmeden korkusuzca halkı doğru bir şekilde bilgilendiren, onları demokrasiye sahip çıkmaya davet eden basın yayın kuruluşlarına ülkem ve halkım adına çok teşekkür ediyorum.
 
Vatansever halkımıza; evindeki eşiyle, anasıyla, babasıyla, çocuklarıyla helalleşerek ölümüne vatanına ve demokrasisine sahip çıkmak için tankların, jetlerin ve hain darbeci askerlerin önüne Türk bayraklarıyla kellesini ve gövdesini siper ettikleri için ülkem ve halkım adına çok teşekkür ediyorum. Yine vatansever halkımıza; başta TRT başta olmak üzere diğer ele geçirilmek istenen binaları ölümüne savunması ve darbeci komutanların kollarından tutup emniyete teslim ettikleri için ülkem ve halkım adına çok teşekkür ediyorum. 
 
Feyzullah Kırca

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 398
Kayıt tarihi
: 11.12.12
 
 

1973 Dursunbey Akbaşlar Köyü doğumlu ve kamuda da çalışıyor. haberdenhaber,com,  balikesirdur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster