Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
413
 

Gözyaşımda saklısın!

Gözyaşımda saklısın!
 

alıntıdır.


Bazen;

İnsanların yüzündeki gülümsemeye bir anlam veremezdim, sanırdım ki, hayat sadece acıdan, gözyaşından ibaret. Öyle aptal, aptal manasızca insanları izlerdim ve kendi kendime düşünürdüm. Hayat bu kadar berbat iken ve yaşanılmaz iken Dünya...

İnsanlar acılara nasıl gülebiliyor. Onların gülüşleri bile beni, incitir ve kırardı, hiç kimseyi anlayamaz, beni anlamıyorlar sanırdım. Oysa anlaşılmaz olan ve hayatı anlayamayan bendim. Şimdi kendi kendime tebessüm etme provaları yapıyorum. Hayata inat, hayatı olduğu gibi görüp, sadece gülüp geçmek için. Şunu unutmamalıyız ki, biz izin vermediğimiz sürece bizi hiçbir şey incitemez ve kıramaz.

Sonra;

Pencerenin önünde durup dışarıya bakıyorum. Ilık, hafif şiddetli bir Rüzgar esiyor, içeriye dönüp Müziğin sesini açıyorum. Ve pencerenin içine oturup, saçımın bağını çözüyorum. Dirseklerim, pencerenin demir parmaklıklarına dayalı. Ellerim çenemin altında, başımı yukarı kaldırıp gökyüzüne bakıyorum. O anda rüzgar yüzümü okşuyor, saçlarımı dağıtıyor. Derin bir nefes alıp, gözlerimi kapatıyorum. Sonra, bakışlarımı tekrar gökyüzüne kaydırıyorum.

Ve, Hayata ve Rüzgara ve Acılara ve Mutluluklara Teslim oluyorum.

..

Hava kapalı. Bulutlar, gökdeniz’de muhteşem bir şekilde, yüzüyor adeta. Sıcacık iki damla yaş, süzülüyor gözlerimden yanaklarıma. Bir ilki yaşıyorum. Hayatımda ilk kez, değişik bir hisle ağlıyorum ve dilimde şu dua Teşekkür ederim "Allah" ımm.. ( ben galiba Mutluyum... )
Güzel olan ve adı mutluluk olan hiç bir şey sonsuza kadar sürmez

... Sadece bir " an " dı yaşanan..
Rüzgar gibi geçti hayatımdan...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 144
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1481
Kayıt tarihi
: 06.03.10
 
 

Çocuklara aşık bir öğretmen olmakla birlikte çocuk psikolojisi ve gelişim uzmanı olan hayatını ço..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster