Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '19

 
Kategori
Kadın Modası
Okunma Sayısı
137
 

Griye Doğru

   Ekim 2018' de boyamama kararı verdiğim saçlarım uzun yol katetti. Duygularımı isyan ve beyaz saçlara çözüm mü? adlı iki blog yazımla dile getirmiştim. Şimdi de toplumdan aldığım tepkileri anlatmak istiyorum. Toplum gerçekten çok pasifize yaşıyor. Fakat kötü olan tarafı çoğunun bunun farkında olmaması. Beyaz saç bakımsızlıkmış  gibi yapışmış, felç geçiren beyinlerine. Ne o bakımsız olmaya mı karar verdin? gibi saçma bir soru sorabiliyorlar size. Tabi sizde benim gibi evet cevabını vererek, tebessümle ayrılabiliyorsanız, vazgeçmeyin bu yoldan. " Kocan elden gider, söyleyim sana" gibi ifadelerse cahilliğin bir öteki yüzü. Sanki kocamın saçları beyaz değil ve erkeklerin geneli beyaz saçlı iken, "  karın elden gider söyleyim"  diyen kaç kişi var, acaba. Hayırdır, hasta mısın? Hayırdır, nine mi olmaya karar verdin? gibi tuhaf söylemler. Bir de gözlerini saçlarımdan alamayan, ama bir türlü bir şey diyemeyen kitle var ki, anlatılmaz, yaşanır. En keyif aldığım insanlar bunlardı. O gözler her şeyi anlatıyordu da, dilleri hep suskun kaldı. Kahkaha atmamak için dilimi ısırdım, defalarca. Kadınların çoğu gerçekten kadın olamıyor. Dibi gelen insanları takip edip günü geçirmek adına saçma sapan söylemler. Kadınlığı süslenmek sanan ve katoloklardan başını kaldırmayan, robotsu insanlar bunlar  gözümde. Gülümsedim, sadece en can alıcı halimle. Özgürlük gören saçlarım, güç vermişti, enerjime.

   Tabi bunca insanın yanında eşime de " ne o boya alacak paran mı yok" diyen kesim de vardı. Verdiğiniz her kararda yanınızda olan, bununla da başa çıkabilirim diyen yol arkadaşınız varsa, şanslısınız benim gibi. Saçlarım koyu tonda olduğu için biraz fazla göze çarpıyordu. Bu yolculuğu rahat geçirmek adına alt kısımlara griler attırdım. Tabi uzayan 8 cm. lik griye dokunmadan. Fakat itiraf etmeliyim ki, hayatımda yaşadığım ilk kuoför işkencesiydi. Ya arkadaş her ay renk değiştirip,  bu ızdıraba nasıl dayanıyorlar? Dişimi çekseler daha iyiydi...

   Gerçekten neden boyadığınızı sorgulayın, saçlarınızı. Kalbiniz doğru cevabı verdiyse zaten vazgeçeceksiniz. Fazla uzatmaya gerek yok, hayat sizin kime ne.

   Nefrete bulaşmayanlara...Grisiyle, beyazıyla barışanlara...

ERIC VAN BUYTEN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Grisiyle, beyazıyla barışanlara... Benim hiç yok ya olsaydı da beyaz olsaydı...

Kerim Korkut 
 25.04.2019 10:23
Cevap :
Oda iyi ..ay allah   25.04.2019 18:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 452
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 267
Kayıt tarihi
: 28.04.17
 
 

Lise mezunu bir öğrenme aşığı, fotoğraf hastası , yazma sevdalısı, sevgi yanlısı, bir dünya insan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster