Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ağustos '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
831
 

Gs, Fb, Bjk ve Ts seyircisine... olsun!

Gs, Fb, Bjk ve Ts seyircisine... olsun!
 

hayatımızın rengi...futbol


Türkiye'deki futbol arenasında, önce 3 büyükler vardı. Arkasından üst üst aldığı şampiyonluklarla Trabzonspor “ 4 büyükler” dedirtmeye başardı. Arada Gaziantep ve Gençlerbirliği gibi takımlar, son zamanlarda Sivasspor'un aldığı başarılı sonuçlar, bu “4 büyükler” sözünü değiştirmeye yetmedi. (Futboldan bahsederken bir İzmirli olarak Göztepe ve Karşıyaka'ya değinmeden edemeyeceğim. Bu iki İzmir takımının 1981 yılındaki karşılaşmalarında 80 bin kişilik seyirci kitlesi vardı tribünlerde.)
Geçen hafta, blogta çıkan spor katagorisindeki bir yazının, 1 günde beşyüz küsur kişi tarafından okunmuş olması hem şaşırttı, hem de kıskandırdı.. Fakat, “baskın” şekilde bana yaşattığı duygu, kızgınlık...
Kızgınlığım, futboldan daha önemli yaşanan olayların varlığına karşı aymazlığımızdan... Bizler, futbol uğruna döner bıçaklarıyla tribüne çıkarken, Çanakkale'de yatan binlerce şehitlerimizin üzerine USA kabartmalı postallarıyla basıp geçen Uluslar arası sermaye, içerde- dışarda besledikleriyle her ucundan kemiriyor ülkeyi..
Gerçekten ülkenin geleceği iyi olmayan bir mecraya akıp gitmekte... Bizler, “kabaramazsın kel fatma” diye karşı takım taraftarını, kızdırarak mutlu oluyoruz.
Ciddi ve tehlikeli bir kabuk değişimi yaşanıyor ülkede.. Gazetelerde ise, Cim Bom'un transferleri manşette..Kupayı alan Fenerli futbolcuların fotoğrafları..
Atatürk devrimlerinin köprüleri, karşıt alt yapıya sahip insanların elinde... Birileri içeri atılıyor.. İçeri alınanların bir çoğu, suçunu veya suçlandığı iddiayı bile bilmiyor...
“Önce alalım sonra gerekçesini buluruz” mantığı mı var ne.?
“Hukuk ayaklar altında” diyor, işi bilenler..
Herkes susuyor.. Basın, başbakanımızın jetini diğer liderlerin jetleri ile karşılaştırıyor.. Bir yandan da takımlarımızın tur atlamalarına dair olasılıkları listeliyor..
Ülkede halk, neredeyse birbirinin gırtlağına basacak bir lokma ekmek için.. Herkesin bankalarla başı dertte. İş yok.... İş yapan parasını alamıyor... Her geçen gün kapanan kepenkler artıyor..
(Bazı)Köşe yazarları, köşelerine adeta tırnaklarını geçirmişler... Üç-beş yıl önce tatilini geçirdiği kasabanın, günümüzdeki hali ile karşılaştırma yaparak sızlanıyorlar..
Ahlaksızlık ile yobazlık kolkola girmiş, önüne geleni deviriyor, eziyor, öğütüyor.. Bizler, Milli takımımızın hazırlık maçındaki galibiyetinden dolayı son derece mutluyuz.
Evet, gerçekleri görmezden gelerek yalancı mutluluklar arıyoruz... “Issız Adam” filmini izlediniz mi bilmiyorum, ama finale yakın bir bölümde öyle bir cümle var ki, anlatmaya çalıştığım konu ile çok örtüşüyor....

”Karda donmak üzeresin, uyku tatlı geliyor...Ama sen öldüğünün farkında değilsin...

Durumumuz bu kadar dramatik olmasa da, açıkçası bana çağrıştırdığı cümle bu oldu. Sizler de biliyorsunuz ki, her türlü blog yazısının hemen hemen ilk paragrafını kapsayan bir bölümü (blogun içeriği ile ilgili ipucu vermesi açısından) o yazının başlığıyla beraber yayınlanıyor.
Bu yüzden başlığın ve ilk paragrafın futbolla ilgili tutmayı özellikle düşündüm, kaç kişinin ilgisini çekecek diye merak ettiğimden yaptım bunu.

Futbol üzerine yazı okuyacağını uman arkadaşlardan özür diliyorum, herhangi bir “öneri”, “öğüt” vermek haddime değil elbet. ( bu nedenle böyle “zart” diye finalliyorum yazıyı)

Sevgiler... Hoşgörü, sağlıkla kalınız.
M.H.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 322
Kayıt tarihi
: 01.02.09
 
 

Şubat 1961 İzmir doğumluyum ve bir süre aradan sonra tekrar İzmir'imde yaşama devam ediyorum.   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster