Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '19

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
62
 

GS Trabzon'a Dur Dedi

Karadeniz Fırtınası durmak bilmeden esiyordu Süper Ligde..Ta ki dün geceye kadar.

Galatasaray çok kötü günler geçiriyor, Ligde üst üste talihsiz sonuçlar alıyordu. Trabzonspor böyle bir Galatasaray’ı bulmuşken, kendi evinde üç puan ümidiyle çıktığı maçta umduğunu bulamadı. Bulmak amaçlı bir oyun da gösteremedi sahada.

İlk yarı her iki takım da kontrollü bir oyun ve ayağa paslarla doldur boşalt yaparak oynadılar. Top benden çıksın da nereye giderse gitsin gibi bir şey..

Bu oyun Galatasaray için belki kabullenilirdi ama Trabzon’a yakışmadı. Hatta ayağına aldığı topları bile tutamayan Belhanda’ya iki oyuncusunu heba ederek başında bekletmesi kesin yanlıştı. Belhanda’nın kendine hayrı yok ki..Ama bu Galatasaray için bir avantaj oldu. Zira Trabzon neredeyse iki oyuncusundan yoksun oynadı denilebilir.

Her zaman derim; Yaralı aslanın ne yapacağı hiç belli olmaz, diye..

Bu gün kötü günler geçiriyor olabilir. Talihsiz transferler, müzmin ve yoğun sakatlıklar, sahada alınan cezalar..Unutulmasın bu takım  daha kötü günlerden, hatta 9 puan gerilerden gelip ŞAMPİYON olabilmeyi başarmıştır.

İkinci yarının başında Trabzonspor’un bulduğu gol ile dengeler bir anda değişti.

Aslan uykusundan uyandı, Trabzon ise yaralı Aslan’ın ne denli tehlikeli olduğunu sezerek geriye yaslanmak zorunda kaldı. Galatasaray’ın tek kale oyunu 2. Yarı neredeyse sürdü. Ama bu oyun biraz duygusal, biraz da skora tepki refleksi gibi geldi bana. Ataklarda bir olgunluk, daha önce uygulanmışlık veya çalışılmış bir resim göremedim. Aslanın sadece adından dolayı olsa rakipleri ürküyorlar, bu bir gerçek..

Bir de Muslera var tabi..

O da ayrı bir gerçek. Trabzon neredeyse şut atmayı unuttu sahada.. Atsa ne yazar, kalede Muslera var! Ölüsü bile korkutuyor ASLANIN!

Ama olumsuz gerçeklere rağmen Galatasaray aslanlar gibi mücadele etti.

 Çok eleştirerek, yerden yere vurduğum takımımı,  durarak oynuyor diye çok garipsedim. İşte dün gece yürümeye yeni başlayan bir bebenin tebessümlerini gördüm Galatasaray’da.

Futbol koşarak oynanır. Durarak ne top hareket eder, ne de rakip fileleri havalandırır.

Canla, başla ve hızlı ataklarla oynan futbol, seyir zevki de verir. Çalışılmamış pozisyonlar, beceriksiz ataklar olarak da görünse hızlı ve tempolu oyun bir yemeğin tuzu ve yağı gibidir, futbolda..

Galatasaray’da bunu gören ve uygulayan oyuncular, Trabzonspor’u son dakikada da olsa güzel ve etkili bir vuruşla geceye damga vurdular. Golden sonraki dakikalarda Trabzon daha da bozuldu ve beraberliğe razı birkaç dakikayı ecel terleri dökerek geçirdi.

Görüldü ki Aslan, yaralı da olsa ASLANDIR’

Onca eksiğe ve talihsizliklere rağmen verilen mücadeleyi, azmi ve kararlılığı kutluyorum. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Sırf isimleri var diye şu an kadroda olup, sahada OLAMAYANLARA artık ne taraftarın, ne de hocanın sabrı kalmamıştır..

Mor’lar morarsın, Belhanda’lar hanlarına geri dönsünler artık!

Bize savaşçı, aslan yavruları lazım!

Puan tablomuz en fazla ikinci yarının ortalarına kadar belirsizdir. Ondan sonrası, şablon çıkar ortaya.  Beşiktaş ve Galatasaray başa baş götürür. Sonrasını sakatlıklar, talihsizlikler ve de cezalar belirler. Ama kesin olan bir gerçek var, yarışın adayları iki takımı geçmez.

Fazla değil, Galatasaray 25 dakika ASLAN gibi oynasın, Süper Lig’de karşısında rakip göremiyorum!

O günler uzak değil, Fahrettin Hoca yazmıştı diyeceksiniz..

 

Abdülkadir Güler, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de Galatasaray'ın oyununu ilk kez beğendim...

Kerim Korkut 
 05.12.2019 13:48
Cevap :
Teşekkürler,  05.12.2019 21:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 123
Toplam yorum
: 1309
Toplam mesaj
: 257
Ort. okunma sayısı
: 1831
Kayıt tarihi
: 22.11.07
 
 

Okumayı, yazmayı sevmeye çalışan Atatürk sevdalısı eğitimci ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster