Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
792
 

Güçlü ordu güçlü Türkiye

Güçlü ordu güçlü Türkiye
 

Bayrağım...


Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, laik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle elbette canım sıkkın ve düşünceliydim. Ancak; Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aydınlık yolunda yürüyen bilim adamlarına olan inancım, saygım, güvenim ve duyduğum hayranlık asla ve asla değişmemişti… Prof.Dr. Türkan SAYLAN’ a ettiğim dualar, duyduğum minnet hisleri, aynı coşku ve inançla devam etmektedir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama hazırlıkları tamamlanmıştı. Çanakkale kordon boyundan yürüyerek evime dönüyordum… Ordu Evinin duvarlarında dalgalanan Türk Bayrakları ile Mustafa Kemal ATATÜRK’ün büyük portresini gördüğümde, yüzüme huzur ve gururla yayılan tebessümü hissettim… Ve bayraklardan hemen sonra gördüğüm o afiş; duyduğum gurur ve saygının coşkuyla buluşup milyon kere milyon defa artmasına neden oldu. “GÜÇLÜ ORDU GÜÇLÜ TÜRKİYE…” diye haykırışlarını duydum Türk Silahlı Kuvvetlerimizin… Gözlerim doldu. Dikildim afişlerin önüne, saçlarımı okşayan Türk Bayrağımın altında uzun uzun seyrettim afişi ve içime sindire sindire okudum anlattıklarını… Son zamanlarda çabuk ağlamaklı olmaya başladım ben. Ve bu defa, hiç de saklamaya gerek görmeden doya doya ağladım afişin önünde. “GÜÇLÜ ORDU GÜÇLÜ TÜRKİYE… GÜÇLÜ ORDU GÜÇLÜ TÜRKİYE…”

Sonra çantamda taşıdığım o küçük not defterimi çıkarttım. Doktor muayenehanesinde beklerken okuduğum dergiden aldığım iki satırlık yazıyı okudum tekrar tekrar.

Derginin Künyesi: ÇANAKKALE 1915 - Sayı:3 - Tarih: Ağustos 2009 - Yıl:2

Ve şöyle deniliyor derginin bir sayfasında “Askeri otoritelerin hemfikir olduğu sav: Tüm zamanların en iyi askeri: MEHMETÇİK…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öyle güzel yazmışsınız ki, tüylerim diken diken oldu.İnanın ki bende son zamanlarda çok sık duygulanır,ağlar oldum ülkem adına ama umutlarım hiç ama hiç yitirilmedi.Bizim gibiler oldukça, ülkesini sevdikçe,Atatürk yolunda ilerledikçe inanın bir şey olmaz Türkiye'me...

DERİN, SADE VE KARIŞIK... 
 30.04.2010 10:19
 

Ülkemizin temel direklerinden biri ordumuz. Ne yazık ki çatırdatılmaya çalışılıyor. Ordu kendi içindeki disiplinsizlikleri, hainlikleri asla affetmez ve gereğini yapar. Ne yazık ki ordumuza siyaset o çirkin, o karalayıcı elini uzattı. Biliyorlar ki ne vakit ordu çöküşe geçse, o milletde çöküşe geçer. Ve son yapılan istatistiklere göre milletin orduya olan güveni bir hayli sarsılmış. Bu sarsıntının sebebi gayet açık. Bu hükümet önce cumhuriyetimizi, laikliği, Atatürk'ü hedef aldı, şimdi sıra orduda. Bende sık sık ağlar oldum. Memleketimin bugünkü haline ağlıyorum. Yinede Allah Ordumuza güç, irade ve sabır versin.

newbahare 
 26.04.2010 8:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 161
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 729
Kayıt tarihi
: 26.01.08
 
 

1955 yılının, aydınlık Nisan sabahlarından birinde; 22 Nisan sabahı duyulmuş ilk avazlarım… Üsküdar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster