Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '19

 
Kategori
Söyleşi
Okunma Sayısı
89
 

Gülçin Ergül Röportajı

Gülçin Ergül...

Kendisini tanıyorsunuz. Bir grupla başladığı müzik hayatına uzun bir süredir tek başına ve başı dik bir şekilde devam ediyor. Harika şarkılar yazıyor, söylüyor, onları kliplendiriyor. Yükseliyor, daha da yükselecekte. Şöyle bir baktığım zaman, bence onun kuralında "pes etmek" diye bir şey yok. Doğrusunu kendisi bilir ama bana yansıyan bu açıkcası. O kadar sorunlar yaşadı, istenmeyen tartışmalar da kendini buldu, hakkında yalan haberler dahi çıktı ama bizim kız bunlara aldırış etmeden yazmaya, söylemeye devam etti. Kendi çapında, elinden geleni yaptı, bize sundu, eee biz de beğenerek dinlemeye devam ediyoruz. Helal olsun vallahi. Benim için o "Binbir Sesli Gülçin" dir. Ona böyle diyorum, çünkü öyle bir sesi var ki her telden söylüyor. Allah sesini de korusun diyelim ve gelelim asıl konumuza. 

Biz Gülçin Ergül'le beraber ufak bir röportaj gerçekleştirdik. Şimdi o röportajı buraya bırakıyorum. Bakalım ne sormuşum, ne demiş. İyi okumalar. 

 

-Şarkıcı olmaya ilk nasıl karar verdiniz?

- Doğarken benim adıma verilmiş bir karar bence bu. Sonuçta bir özel hediye ile doğmuşum. Kullanabilmek üzerine yoğunlaşmak bana düşendi.

-Ailenizin şarkıcı olmanıza tepkisi ne oldu?

- Beni desteklerler. Annem ilk başta benim balerin olacağımı düşünüyordu ama sonra alıştı, en büyük destekçimdir. 

-Şöyle bir baktığımız zaman gerçekten sivrilen ve "ben burdayım" diyen sanatçılardan birisi oldunuz. Ve beni sizinle ilgili en çok şaşırtan şey, sesiniz. Sesiniz gerçekten her tür de müziğe uyuyor. Bunun için sesinizi korumak adına özel bir şey yapıyor musunuz?

- Korumak adına düzenli yaşıyorum. Özellikle performans 2 saat öncesinde yemeyi kestiğim seyler var. Bu konuda bir video hazırlamayı düşünüyorum aslında. Çünkü bu çok bana sorulan bir soru.

-Böyle bir sese ve yeteneğe sahip olmasaydınız hangi mesleği yapmayı düşünürdünüz? 

- Dansçı ve Koreograf olurdum.  Bunun yanında zaten bir yoga hocasıyım.

-Ben biraz da Arabesk albümünüzden bahsetmek istiyorum. Arabesk konusunda da yeteneğinizi ortaya koydunuz ve çok sevilen albümlerden birisi oldu. Yine böyle bir arabesk albüm çıkaracak mısınız? Hatta şarkı sözü yazıyorsunuz, bir arabesk şarkı yazmayı düşünüyor musunuz?

- Arabesk müzik yapmayı düşünmüyorum. 

-Arabesk sanatçılardan sizi etkileyen birileri oldu mu? Hani böyle "Onu dinlediğim zaman ben de arabesk söyleyeceğim dedim" dediğiniz birisi.  

- Hayır 

-Biraz da yakın zamanlar da yayınladığınız sözü ve müziği size ait olan Hoş Geldin adlı şarkınızdan bahsedelim. Sözleri etkileyici bir şarkı, hayata giren ve o hayatı güzelleştiren bir sevgiliye yazılmış. Şarkıyı hangi duygularla yazdınız, hayatınızda gerçekten "Hoş Geldin" dediğiniz biri var mı?

- 2016’da yazmıştım bu şarkıyı son haline 2019’da geldi. Demlenerek olan bir şarkı. "Birtanecik Aşkım" gibi pozitif enerji yayan bir şarkı yapmak istemiştim, öyle de oldu. Şu anda hayatıma giren "Hoşgeldin" dediğim yeni birisi yok.

-Şarkılarınızı kendiniz yazıyorsunuz. İlk şarkınızı ne zaman yazdınız? Ve şarkı sözü yazmak için uyguladığınız motivasyonunuz var mı? 

- "Yastıklara sarılıp yatar mıydın" benim yaptığım ilk ciddi beste ve söz. Onun öncesinde senelerce söz yazdım. Benim ne kadar kötü bir konuşmacı olduğumu artık hepiniz biliyorsunuz. Ben kendimi ifade etmek için yazmak, şarkı söylemek, dans etmek gibi yöntemler kullanıyorum. 

-Son olarak, sizi seven birçok hayranınız var. Onlara söylemek istediğiniz bir mesajınız var mı? 

- Desteğiniz ve ilginiz için teşekkür ederim. İyi ki varsınız. "Hoşgeldin" şimdi sizlerin elinde, onu dinleyerek büyütelim.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 105
Kayıt tarihi
: 29.07.18
 
 

İçinden geçenleri, dilinin ucuna düşenleri kalemine anlatıyor. O da yazıyor. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster