Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '07

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
267
 

Güle güle 2007...

Güle güle 2007...
 

Bir yılı daha geride bıraktık. Ömrümüzden bir yıl daha gitti. Bir yaşımıza daha girdik. Acısıyla, tatlısıyla, hüznüyle, sevinciyle yaşadığımız koskoca bir yılı geride bıraktık.

Belki kötü günler gördük, belki üzüldük, sıkıntı çektik, belki de sevindiğimiz, mutlu olduğumuz günler de yaşadık.

Bu yıl; bazılarımız için mutluluk dolu, bazılarımız için umut dolu, geçmiş olabilir. Kimilerimizin hayatlarının dönüm yılı, kimilerimizin önceki mutlulukların yıldönümü olmuş olabilir. Bu yıl içinde yaşadığımız olaylar bizi hayata bağlamış, mutluluğa erdirmiş, gelecek günlere umutla bakmamızı sağlamış olabilir. Belki bazı dostlarımızın dilekleri gerçekleşmiş, belki bazı arkadaşlarımız dünya evine girmiş, belki de bazılarımız hayatının aşkını bulmuştur. Kısaca bu yılı güzel yaşamış olabiliriz. "2007 yılı nasıl geçti?" sorusuna, " İyi geçti." diye cevap verebilenlerdenseniz ne mutlu size.

2007 yılı çok kötü geçti diyenler, sözlerim sizedir.

- Yaşıyor musunuz?

- Evet.

O zaman gerisi mühim değil. Başınızdan kötü olaylar geçmiş olabilir. Sevdiklerinizden, dostlarınızdan ayrılmış olabilirsiniz. Onları kaybetmiş te olabilirsiniz. Yalnız kalmış olabilirsiniz. Dertlerinize çare bulamamış hatta var olan dertlerinizin üstüne yeni dertler eklemiş olabilirsiniz. Boşverin, hayata küsmeyin.

Gelin, 2008 yılı gerçekten yeni bir yıl olsun. Yaşama yeniden sarılın. Hiçbir şey sizden daha önemli değildir. Birazcık kendinizi düşünmenin zararı olmaz. Zorluklarla savaşacak gücünüz mutlaka vardır. Hayat mücadelesinde yalnız olsanız bile, siz tek başınıza dahi hayatla savaşabilirsiniz. Yalnız değilseniz, sizi yalnız bırakmayanlara teşekkür edin. 2008'i yeni bir yıl yapmak sizin elinizde. Çaresizseniz bile, bari umudunuzu yitirmeyin. Yaşayın, yaşatın. 2007'de yaşayamadığınız güzellikleri, 2008'de yaşamanın yollarını arayın.

Aklınızda, 2007'de yaşadığınız güzel günlerin kalması ve 2008'de güzel günler görmeniz dileğiyle. Hepinizin yeni yılı kutlu olsun. Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 302
Toplam yorum
: 208
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1066
Kayıt tarihi
: 02.05.07
 
 

"1988 Adana doğumluyum. Oldukça başarılı bir öğrencilik serüvenimin ardından eğitimimi noktaladım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster