Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
11779
 

Güle güle arkadaşım Cem Çıtak

Güle güle arkadaşım Cem Çıtak
 

Ani ve genç ölümler hep üzmüştür insanları.. Ölüm kaçınılmaz olsa bile.. İşte Yeşilköy takımında başlayan futbol arkadaşlığımız, Genç Milli Takım’ da beraber oynadığımız, kamplarda birlikte o havayı diğer arkadaşlarımızla birlikte ciğerlerimize çektiğimiz o eski yıllar.

Benimle yaşıt olan ve futbol camiasında, oturduğu Bakırköy de efendi ve dürüst kişiliğiyle örnek gösterilen Cem Çıtak Pazartesi akşamı Osmaniye’deki İstiklalspor kulübü’nün suni cim sahasında daha maçın başlarında fenalaşarak kalp krizinden yaşamını yitirmiştir.

Ani ölümü, telefonuma gelen mesajla öğrendim, şaka yapıyorlar sandım, çünkü fizik olarak her zaman futbol da ön plana çıkan Cem, hani derler ya, “boğa ğibi kuvvetli” aynen öyleydi.

Milli takım da Fenerbahçe’li Mahmut ile birlikte fizik gücü kuvvetli bir kaç futbolcudan biriydi. Günümüzde de düzgün fiziğiyle dikkat çekiyordu..

Futbolculuk yaşamına daha sonra Sivas ve Antalya’da başarılı bir şekilde devam etmiştir.

Futbolculuktan sonra da antranörlükte de başarılı olmuştur. En son Fuat Yaman ile Kocaeli’de görev yapmıştı.

Ani ve beklenmedik ölümü bizi kederlere boğdu. Cenazesi ne kadar kalabalıktı. Futbol camiasından bir çok kişi ordaydı. 1980 yılında Yeşilköy genç takımında oynadığımız dönemden arkadaşları ve bir çok futbolcu arkadaşları, o nu son yolculuğunda yanlız bırakmadılar. Cem’e de yakışan buydu.

Sanki musalla taşında yatan o değil, sanki şimdi canlanacak, kalkacak, “şak yaptım ya” diyecek gibi, ama bu yolculuktan dönüş yok... O bizi şimdi yukardan bir yerlerden seyrediyor..

Naşı cenaze arabasına koyulurken cami avlusunun parmaklıklarının ardında annesi, ailesi, eşi Işıl, üç çocuğu (en son daha dört ay evvel doğan yavrusu) “güle güle” ”gülegüle” diyerek gözlerinden süzülen yaşlarla o nu uğurlamaları insanı hüzünlediriyor. Ani ve genç ölüm böyle birşey... İnsanı şok edercesine, şaşkına ceviriyor.

Ölüm den kaçınılmaz, ölüm allahın emri, her canlı bu yolculuğa çıkacak..

Ama çocuk, ama genç, ama yaşlı...

Sevgili Cem sen kalbimizdesin.. “GÜLE GÜLE”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

can dostumuz cem seni unutmadık.unutmayacagız 21mart 2007 senin.bütün dostlarla buluşup seni anıcaz yer bakırköy sporvakfı arzu edenler bilgi almak için.5835770 telefondan,bilgi alabilir.

kalender soydan 
 27.02.2007 22:21
Cevap :
Sayın Soydan Cem'i unutmak mümkünmü, o daima kalbimizde... 21/Mart'ta onu anmak için hep beraber orda olacağız. Ruhu şad olsun..  27.02.2007 22:43
 

değerli memet ağbi ben cem çıtakın eşi ışıl çıtak. yazılarınızdan belliki sizde onu yürekten seven dostlarından birisiniz.. bu beni hiç şaşırtmadı,çünkü cem le tanışıpta ona kanı kaynamayan bir kişi bile tanımadım ben,hatta ona hep sende şeytan tüğü var derdim..tam 19 yıl onunla yan yana el ele yaşadım,onunla birlikte büyüdüm,onunla birlikte yaşlanacaktım ama kaderimiz buna izin vermedi,zaten en ürktüğü şey yaşlanmaktı,istediği gibi oldu.hiç yaşlanmayacak....bense onun bana bıraktığı üç evladını canını yanıma,cemide kalbime alıp yaşlanacağım. sevgili HAKKI YALÇIN IN yazdığı gibi "kimsenin kayığına binmeyen ,kimseyi incitmeyen "böyle adam gibi bir adama 19 yıl hayat arkadaşlığı yapma onurunu bana verdiği için bir kez daha sonsuz teşekkür ediyorum. Köşende CEM imi ağarladığın için sana ve bizleri tanımadıkları halde acımızı paylaşan okurlarınada teşekkür ediyorum.

isil çitak 
 23.02.2007 22:31
Cevap :
Değerli Işıl kardeşim Ben Cem'le 1980 yılında o zamanlar Adnan Dinçer hocamla birlikte Yeşilköy genç takımında başlayan arkadaşlığımız,daha sonra Genç Milli takımda devam etti, ve aralıklarla futbolun içinde olan herkes gibi görüşüyorduk. Nitekim bu sezon başında yapılan Antranörler seminerinde gördüm, konuştuk ve telefonunu almışım,iyikide almışım... biz Engin, Tuncay, Altuğ, ile yeşilköyden MetinZabun ilede keşanspor dan arkadaşız zaten tüm aynı dönem futbolcular iyi kötü hepsi bir birini tanır. Cem'i 19 yıllık bir hayat arkadaşı olarak gerçekten çok güzel anlatmışsınız, ne mutlu ona,Allah mekanını cennet etsin. Hayatta iyi şeyler hep kısa sürüyor, ama bir yandan da hayat devam ediyor. Üç cocuğunu o nun gurur duyacağı şekilde yetiştireceğinizden hiç şüphem yok. Tekrar tüm Cem'i seven herkezin başı sağolsun.. Saygılarımla..  24.02.2007 8:29
 

Usta sen kesinlikle ölmedin sadece artık yoruldun. Çünkü bu dünyada senin gibi olabilmek o kadar zor ki.. Yaptığı her işi laikiiyle yapmış tesadüfen bile selam verdiğini gidişinle harbiden yasa boğmuş bir insansın usta.. Üç tane fidan ektin halkın çölüne şimdi sen yağmur olup yağacak eşin bahçevan bu üç fidan büyüyecek ve mucadeleni bıraktığın yerden sürdürecek dostların, karın ve çocukların seni seviyoruz ustaaa

kenan özdemir 
 18.02.2007 13:11
Cevap :
Değerli Kenan Rahmetli Cem için ne güzel yazmışsın.O bence de kesinlikle ölmedi. Çünkü o dediğin gibi yüreği sevgi doluydu. Zamansız yoruldu, halbuki biz, Engin,Yalçın,Altuğ,Ahmet,Mehmet, Metin,Çetin ve diğerleri hep beraber yaşlanacağız diye düşünüyordum.Arada Bakırköye geldiğimizde, bir maçta veya bir antranörlük seminerinde görüşüp geçmişten gelecekten komuşacaktık, olmadı..Mekanı cennet olsun...  18.02.2007 16:26
 

Mehmet Bey, Başınız sağolsun...

Zülal Ayçam 
 12.02.2007 17:09
Cevap :
Zülal Hanım Dostlar sağolsun... Ölüm her an nefesini ensemizde hissetiriyor. Yaşlanıyormuyuz ne.. ama ani ölümler üzüyor insanı, elbet göçeceğiz bu diyarlardan, ama erlken , ama önce,ama sonra en önemlisi Allah genç ölüm bize göstermesin. Bu vesileyle Tüm Blog yazarların ve okurların ölmüşlerini Rahmetle anıyoruz.. Kendinize iyi bakın... saygılarımla...  12.02.2007 17:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 951
Toplam mesaj
: 311
Ort. okunma sayısı
: 6256
Kayıt tarihi
: 14.06.06
 
 

25.08.1963 İstanbul doğumluyum. A.Ö.F İşletme mezunuyum. 8 sene profesyonel kalecilik yaptım. (Ey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster