Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ağustos '10

 
Kategori
Hayvanlar Alemi
Okunma Sayısı
624
 

Güle güle oğlum

Güle güle oğlum
 

İlknur ona bir parkta rastladığında o, bir köpekten çok adeta bir kemik yığınını andırıyordu. Tüysüz derisi kemiklerine yapışmış, zayıflıktan dış görünümü uzun ince bir hal almıştı. Açlıktan olacak parktaki havuzun suyuna kafasını daldırmış nefes almadan içiyordu. İçmeye ara verdiğinde kafasını kaldırıp, kendisine merhamet dolu bakan gözleri farketti. Masumca başını yana eğdi ve yarı kapalı gözlerle boş boş baktı insan ırkından olan bu canlıya. İşte o bakışlardan sonra karar verdi İlknur, onun meleği olmaya.

Birlikte eve geldiler, şimdi bu yeni ev arkadaşına bir isim gerekliydi. İlknur, içinde bulunduğu duruma inat, hayata daha çabuk tutunsun diye bundan sonra ona hep "Tosun Paşam" diye seslenecekti. İlknur ilk defa Paşam'ı tuvalete götürdüğünde ağladı zira dışkısından odun parçaları çıkmıştı. Nasıl bir yerde tutulmuştu, nasıl bir açlıkla karşı karşıya kalmıştı ki tahta parçaları yemek zorunda kalmıştı. İlknur, bir kez daha insanlığından utandı; Paşam'ın gözlerine bakamadı ama artık zor günler geride kalmıştı. Söz verdi kendine gözü gibi bakacaktı bumasum köpeğe.

Veterinerlere gitti, geldi Paşam. Serumlar, iğneler, ilaçlar verildi. Bir böbreği iflas etmiş, diğeri ise %25 çalışıyordu. Buna bağlı olarak gelişen aşırı kansızlık, dolaşım yetersizliği... Fakat İlknur inaçıydı; mucizesi olacaktı Paşam'ın. Bütün gücünü, enerjisini, zamanını, parasını, sevgisini, desteğini bu sarı oğlanla paylaştı. Elleriyle besledi onu. Tosun Paşam, az da olsa kilo almaya başladı zamanla. Güvenle yasladı başını bu sarışın, ufak tefek kadının kollarına. Hayatı boyunca hiç tatmadığı duyguları yaşadı. Mutlulukla tanıştı.

Yaz ortası olmasına rağmen İlknur, Paşam'ın kışın kalacağı kulubeyi yaptırmayı düşünüyordu. Sarı oğlu için uzun vadeli planlar yapmıştı ancak uygulanmak nasip olmadı. Tosun Paşam bir gece meleğini bırakıp gitti. Saat sabaha karşı beşti. İlknur, her gece yaptığı gibi ara ara uyandıp Paşam'ı kontrol ediyordu. Solunumunda bir problem olduğunu farketti. Panik oldu, koşarak sokağın başındaki taksi durağından bir taksi getirdi. Yollar boş olduğu için kliniğe varmaları ancak beş dakikalarını aldı fakat her şey için çok geçti. Paşam ölmüştü. İlknur, onu kaybettiğine inanmak istemiyor veterinere adeta yalvarıyordu. Gerekli uyarıcılar, iğneler, oksijen çadırı...

Artık hiçbir şeyin faydası yoktu. Paşam, bu dünyadaki tek sevgilisini, meleğini bırakıp; artık hiç acı çekmeyeceği sonsuz bir dinginlik içinde uyuyacağı yere gitmişti. İlknur, Paşam'ı bir kez olsun tıpkı diğer köpekler gibi koşarken, oynarken göremedi. Bunun için çok çabaladı ama olmadı. Tosun Paşam, İlknur'unun gözünde hep yaş olacak kalacaktı.

Not: Bu, sevgili melek kalpli komşum, güzel insan Öğretmen İlknur Saraç ve birtanesi Tosun Paşam'ın hikayesidir. Ben, onların yaşadıkları bu çıkarsız sevginin kısa sürmesine sebep olan mensubu olduğum insan alemi adına her ikisinden de özür diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

25 ağustostan beri ağlıyorum....hergün paşamın sayfasını yine ziyaret ediyor, hergün paşama ve onun melek annesine birşeyler yazıyorum. Öyle çok can bakıyorum ki ve hepsinin öyle acılı hikayeleri var ki ama hiçbirinin acısı Paşam gibi değil ....kalemin hiç kurumasın....

Figen Akgül 
 29.08.2010 20:21
 

Burcu hanım şunu hiç utanmadan yazmak istiyorum AĞLATTINIZ BENİ.Yazıyı okuduktan sonra yanıma düştü kollarım bu hikayeyi çok güzel anlattmışsınız paşamı da ilknuru da tanıyorum sanki sevgileri,aşkları,dostlukları ölümsüz. siz not ekleyip bizim adımıza özür dilemişsiniz ben de özür diliyorum insanlık ayıbı hergün her yerde oluyor ah yazık demekten daha fazlasını yapmıyoruz ya ayıp bize!!!

savas salan 
 29.08.2010 11:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 1521
Kayıt tarihi
: 10.01.08
 
 

Atatürk'ün; kurduğu Cumhuriyete, komutanlığını yaptığı Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, halkına bellettiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster