Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
3029
 

Gülen ve CHP flörtü

Gülen ve CHP flörtü
 

Cemaat operasyonu. 

Geçenlerde Kemal Kılıçtaroğlu, ABD ye gittiğinde Gülen’in elini öperek itaat mi etti? Ve artık Gülen cemaati bu seçimde CHP ye mi oy verecektir?

Çünkü geçen seçimde bölgemdeki farklı bir cemaat evindeki öğrencilerden aldığım istihbaratta; oradaki öğrencilerin CHP ye oy vermeleri istenmiş ve verilmiştir. Şimdi Gülen cemaati de önümüzdeki seçimlerde CHP ye mi oy verecektir? Çünkü birçok emarelerde görüyoruz ki ve inanması çok zor ama bir takım görüntüler ve açıklamaların ardından bu çıkışla hizmet edilen ve yıpratılmak istenen tarafa bakıldığında görülüyor ve inanılıyor ki Fethullah Gülen, İsrail i destekliyor.

Bugünkü hükümetin de İsrail karşıtı olduğu ortada. Hakan Fidan olayı ortada. Bütün bunları toparladığımız zaman öyle görülüyor ki bu cemaat CHP ye oy verecek. İnanması çok zor ama ben yukarıda bahsettim farklı bir cemaatin CHP ye oy verdiğini duyduğumda şok olmuştum. Hem de bizzat öğrencinin kendisinden dinledim.  

Peki bu aşk, AKP ye ne etki yapar?

Bence AKP yi daha da güçlendirecektir. AKP den gidecek gülen oyları karşısında, buna tepki olarak gelecek MHP ve CHP oyları, gülen cemaatinin içindeki sağduyulu ve salih Müslümanların gülene tepki oyları bir de AKP den gitmek isteyen oyların geri toplanması karşısında görülüyor ki kaybeden Gülen olacaktır. Benim CHP çevrem, AKP yi eleştirmeden geri durmazken, “kime oy verelim” dediğimizde; alternatif yok ki. Şu rahatlık bozulsun mu?” diyorlar.  İşte olay bu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

http://www.haber7.com/guncel/haber/1108098-dayanamayip-acikladi-sarigul-bana-dedi-ki

FİKİRCİ 
 23.12.2013 1:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 358
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 999
Kayıt tarihi
: 03.09.08
 
 

  Ne elimde garantim var ikinci bir soluğu almaya Ne aklım erer dünyayı yıkıp ta yeniden ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster